AV lepszy w stereo CA 540Rv2

elG

New member
Witam.

Szukam AV 5.1/7.1, który dobrze zagra w Stereo. W jednym z wątków Blackninja polecił CA 540Rv2.
Mam generalnie 4 pytania.

1) Czy CA 540Rv3 zagra lepiej niż CA 540Rv2 w stereo? Może ktoś porównał jaka jest między nimi róźnica?

2) Czy znacie jakiś AV 5.1/7.1 o dźwięku stereo lepszym niż CA 540Rv2/CA 540Rv3 w kwocie do 2500 zł?

3) Ktoś kiedyś pisał o jakimś HK (nie pamietam teraz nazwy modelu, może AVR 245 albo 247). Czy HK zagra lepiej w stereo?

4) A jak w porównaniu z CA 540Rv2 wymada Marantz SR 5002?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Panuje powszechna opinia, że CA gra najlepiej w stereo w tej kategorii cenowej, więc odpowiedź na trzy ostatnie pytania staje się oczywista. 540Rv2 i 540Rv3 różnią się najprawdopodobniej tylko wyposażeniem. Ten ostatni ma HDMI. Miałem okazję słuchać CA 540v2, Denona 2106 oraz Yamaha 659. I powiem szczerze, że CA grało najładniej. Z pozostałej dwójki Denon nie odstawał za bardzo. Yamaha już tak. Denon gra trochę inaczej, więc wiele zależy od tego, co kto lubi. Marantz też jest uznawany za sprzęt muzykalny, ale nie miałem okazji słuchać.

ArtS :)
 

elG

New member
Dzięki za odpowiedź. Właśnie ciekawi mnie ten Marantz. Wyposażenie jest w nim nawet lepsze niż CA - ciekawe jak z jakością dzwięku.
Swoją drogą to ciekawe, że skoro CA udało się uzyskać przyzwoity dzwięk w stereo w budżetowym AV, to inne firmy nie idą jej śladem. Przecież przykład 540Rv2 pokazał, że da się coś jeszcze w tym temacie zrobić w segmencie do 2500zł.

Pytanie do Blackninji: Macie może na stanie tego Marantza albo ktoś wie jak on gra w stereo?

Ps. Słyszałem, że CA 540Rv2 ma mniej dynamiczny niż HK bass. Rozumiem, że można to wyrównać przez zastosowanie dodatkowego subwoofera?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Bas w CA jest zrównoważony z resztą. W HK nieco dominuje. Za to średnica i góra jest dużo lepsza w CA.

ArtS :)
 

elG

New member
Dzięki za odpowiedź. Coraz bardziej skłaniam się ku temu CA. Rozumiem, że nikt nie słyszał tego Marantza? Może uda mi się go gdzieś znaleźć do odsłuchu...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Podejrzewam, że CA budując amplituner wykonało robotę odwrotną w porównaniu do innych producentów. Mianowicie rozbudował wzmacniacz stereo o dodatkowe kanały dorzucając do tego dekodery. W ten sposób uzyskał dobrze brzmiący sprzęt i może nie wypasiony, ale jak najbardziej poprawny sprzęt do kina domowego. Nie słuchałem 640, ale po kilku dniach obcowania z 540 podejrzewam, że 640 wart jest grzechu.

ArtS :)
 
Do góry