AV + głośniki 5.1

Gulgoi

New member
Witam i zastanwiam sie poniewaz nie wiem co wybrać.
Szukam zestawu:
Amplitiuner 1000-2000
Zestaw głośników 5.1 ok 1500

To będzie podłaczone do kompa(HDMI) oraz pod TV(naprawdopodobniej plazma Samsunga 656).
Słucham techno(tylko prosze się nie smiać ,że gównianej muzy..) z plików mp3 i bez startnych formatów.

Pokój około 20m kwadtratowych.

Filmy&TV to (10%/40%) wykorzystywania sprzętu. Grał będe czasem (10%) ale znacznie więcej będe słuchał muzyki z kompa(czyli około 40%)

Filmy to DVD i x264, divix to na monitorze:)

Dlaczego filmy z kompa a to dlatego ze mam dvd a x264 zastąpi mi blue ray-a ze stacjonarnego odtwarzacza - może kiedyś to zmienia ale napewno nie szybko to się stanie.
 

IGBT

New member
To może Denon 1509 i Jamo S 606 HCS 3? Suma to ok 3000,- tyś zł.
A jak chcesz z dekoderami HD to Denon 1909, suma ok 3800,- zł.
Dla twoich wymagań myślę, że to całkiem przyjemny zestaw.
Jamo zebrał bdb opinie w AV. Na stronie jamo jest opis z AV w pdf.
 

Gulgoi

New member
Dzieki za pomoco ale narazie wstrzymam sie jeszcze z zakupem bo to przekracza mój budżecik:) Może zrobie tak ,że jedna rzecz na raty wezme a druga za gotówkę ale to nic pewnego jeszcze. Zapomniałem troszkę też muszę wydać na kabelki, pozdrawiam.

A jeszcze jedno małe pytanko czy ten Onkyo sr805 jest lepszy od Denona 1909 a może to po prostu porównywalne dwa amlpitunerki? A może ten Onkyo jest lepszy dla moich preferencji?
 
Ostatnia edycja:

Gulgoi

New member
Krótko i treściwie - właśnie o to mi chodziło bowiem nie mam już wątpliwości co kupuię w najbliższym czasie czyli na początku marca.
 

pawp81

New member
blackninja napisał:
Onkyo 805 jest lepszy od 1909.

Odświeżę temat, żeby nie zakładać nowego.

Czym Onkyo SR805 jest lepszy on Denona 1909?

Zastanawiam się właśnie na jednym z tych dwóch amplitunerów do kina domowego i muzyki.
Jako odtwarzać planuję nabyć Panasonica BD35 chyba że pojawiło się ostatnio coś lepszego w tej samej cenie.
 

pawp81

New member
Rozumiem,

W takim razie jaki amplituner moglibyście polecić w cenie do 3000zł przy założeniach:
- zestaw głośników 5.1
- amplituner byłby podłączony do odtwarzacza BlueRay Panasonic BD35
- 75% czas wykorzystania amplitunera to filmy 25% to muzyka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pawp81

New member
blackninja napisał:
AVR355 lub dozbierać trochę do TX-SR807, AVR360.
Znalazłem taką opinię na temat AVR355

"
Jeżeli chodzi o złe strony Harmana 355, to z pewnością ma on kłopoty z synchronizacją ścieżki dźwiękowej w filmach DVD/VCD z odpowiednim dekoderem dźwięku. Pozostałe ampli tunery nawet się nie zająknęły, a DVD39 de facto też produkcji Harmanna trzeba było klika razy ponownie odpalać, bo nie było dźwięku od początku trwania filmu. Znalazłem podobne opinie na forach zagranicznych, więc nie jest to przypadek. Zasadniczo mam jednak zastrzeżenia do tak osławionego przez wszystkich zasilacza, który w mitach ma ogromny zapas mocy itd. Jestem z wykształcenia elektronikiem i pewne cechy wzmacniacza tej klasy (cena 3800,00 zł) nie są dopuszczalne. Chodzi mianowicie o brumienie zasilacza (sprawdzałem w innych modelach jest tak samo). Nie przeszkadza ono w "normalnym", bądź głośnym słuchaniu. Ale gdy dla przyjemności chcesz posłuchać muzyki lub obejrzeć DVD późnym wieczorem to zapomnij! Amplituner nagrzewa się bardzo szybko (można nim ogrzewać przy okazji w zimie pokój) i po kliku minutach słychać impulsowe brumienie, które jest tak irytujące, że chciałem po 2 tygodniach sprzedać 355. Po długim czasie to brumienie może przejść w ciągły szum wentylatora, co jest mniej uciążliwe, ale moim zdaniem i tak niedopuszczalne w tej klasie sprzętu."
Czy ktoś może potwierdzić problemy z synchronizacją dźwięku przy odtwarzaniu DVD oraz brumienie zasilacza?
 

pawp81

New member
blackninja napisał:
Mogę Ci napisać jedynie, że gość nie jest elektronikiem i po nałożeniu białego kitla nadaje się do reklamy pasty do zębów.

Gdy chciałem umówić się na odsłuch HK AVR355 powiedziano mi że już nie go nie mają i nie będą sprowadzać bo niedługo (w drugiej połowie listopada) wchodzi AVR360. Co sądzicie o tym amplitunerze? Co go odróżnia od AVR355 poza 4 wejściami HDMI?
 

pawp81

New member
Czy HK AVR255 pasuje do kolumn Paradigm Monitor 7 v6 pod względem impedancji i mocy? Pomieszczenie 40m2 (70% kino, 30% muzyka)
 
Ostatnia edycja:
Do góry