AV amplituner czy stereo ampilfire

Kris1973

New member
Czy warto wymienić av Marantz sr7007 na Marantz pearl lite czy będzie różnica w stereo pomiędzy tymi wzmacniaczmi. Czy ktoś może słyszał oba wzmacniacze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, bedzie roznica. Wzmacniacz PL Marantza zagra lepiej w stereo od SR7007.
SR7007/5 to amplituner kina domowego, z bardzo dobrym torem stereo jak na ampli, ale wzmacniacz - szczegolnie seri Pearl Lite wypadnie lepiej.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dużo nizszy model wzmaka PM7004 w porównaniu do SR7005 już gra znacznie lepiej, a co dopiero seria Pear Lite.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
czy ktoś z panów porównywał PM7004 do Pear Lite. Wygląd identyczny, bynajmniej z tego co zauważyłem. Moc ta sama a o dobre 1,5 tysia droższy :)
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Nie warto pakować się w pearl lite, są lepsze klocki w podobnej cenie, chyba że musi być Marantz by pasował do zestawu. Nie wiem kto doradził Ci zakup sr7007 do stereo, sądząc z Twoje wypowiedzi tylko do tego używasz Ampa, skoro chcesz go wymienić.
 
Ostatnia edycja:

Kris1973

New member
Zamiar miałem taki by mieć kino domowe ale także do słuchania stereo a Marantz pod tym względem wpada bardzo dobrze ja na AV ma bardzo dobra sekcje stereo. Ale aspiracje rosną ;) a marsntza pearl dlatego bo mam cd 15s2
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Zamiar miałem taki by mieć kino domowe ale także do słuchania stereo a Marantz pod tym względem wpada bardzo dobrze ja na AV ma bardzo dobra sekcje stereo. Ale aspiracje rosną ;) a marsntza pearl dlatego bo mam cd 15s2

Miałeś aspirację na kino, a kupiłeś zestaw z CD, nieźle. Ja mając aspiracje na kino kupiłbym zestaw z BR, co wydaje się bardziej pro kino domowe. Jak rozumiem doszedłeś do wnioski że kino domowe nie jest dla Ciebie i wolisz iść bardziej w stronę stereo?
 

Kris1973

New member
Nie nie ;) kino także chce używam PS3 do filmów i gier. Ale także chce mieć dobre stereo. Chodzi mi czy ampilfire stero dużo poprawi dzięki. Myśle ze najlepszym rozwiązaniem było by odsluchac oba wzmacniacze razem
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uwierz ze poprawi, no nie dyskutuj :)
Pytanie co dla Ciebie jest "duzo", w kazdym badz razie odsluch zalatwi sprawe w kilka minut.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poprawi, ampli nie zagra tak jak wzmacniacz - szczegolnie PLite
Wzmak to wzmak, sama cena juz sugeruje ze nie moze to byc ten sam poziom co amplitunera w temacie toru stereo. Scena, dynamika itp. bedzie lepsza.
Ja mam PM7004 i gra lepiej jak SR7005, mimo ze SR7xxx sam w sobie gra bardzo przyzwoicie jak na ampli. Ty wspominasz o jeszcze wyzszej klasie sprzetu, wiec bez dwoch zdan bedzie tak jak pisze, ale idz na odsluch, nie chce Cie miec na sumieniu :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dobrze gada ;)
Mimo, ze wg mnie nie ma amplitunera lepiej grającego w stereo w tej klasie niż Marantz 7xxx to wzmak pokaze pazur w każdej kwestii. Zawsze możesz je spiąć przez Pre Out i będziesz miał "lepsze" fronty w kinie.
 

szymonet

New member
Podłącze się pod temat choć to nie ta półka cenowa. Posiadam amplituner sony GX390. Ze względu, że mój tv posiada tylko wyjście cyfrowe dźwięku muszę go wymienić na amplituner z wejściem optycznym. Niestety nie stać mnie na HK3490stereo z takim wejściem więc szukam czegoś tańszego. I tu pojawia się problem bo takowych nie ma. Pozostaje jakiś klocek AV kina domowego. Wiadomo to nie do stereo, ale podejrzewam, że znajdzie się coś co zagra podobnie jak mój GX390. Czy ma ktoś jakieś propozycje?
 

realmadryt23

New member
witam,moge ci tylko napisac ze sam mialem sony strdh-820 av,i po jakims czasie zamienilem go na marantza 7007,roznica oczywiscie byla spora,i tak jak koledzy wspominali wczesniej ten marantz gra swietnie,a tak na marginesie, to zmiana kabli tez robi swoje ,oczywiscie jezeli posiadasz jakies zwykle.
 

T75

New member
realmadryt23 nie wiem jak dlugie potrzebowales te kable ale jesli dlugie tos niezle pojechal.Nie zebym Ciebie rozliczal ale za cene tych kabelkow nie lepiej byloby niec wyzszej polki ampli lub kolumny?
Pozdr.
 
Do góry