Automatyczne włączanie tv LG 42LM620S

vnet2

New member
Witam
Mam problem taki jak w temacie. Po podłączeniu kabla zasilającego to gniazdka telewizor automatycznie się włącza. Ostatnio nie robiłem żadnych aktualizacji oprogramowania ani resetowania ustawień tv. Wcześniej takiego problemu nie było. Dopiero od pewnego czasu zauważyłem takie zachowanie tv. Jeżeli ktoś miał podobny problem i wie co zrobić to proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
 

bumtarara

Member
A uprzednio był wyłączany pilotem, u mnie chyba nawet nie tylko jak wyłączony został prąd a telewizor grał to po włączeniu prądu tv się załącza a nie przechodzi w stan czuwania
 

vnet2

New member
A uprzednio był wyłączany pilotem, u mnie chyba nawet nie tylko jak wyłączony został prąd a telewizor grał to po włączeniu prądu tv się załącza a nie przechodzi w stan czuwania
Był wyłączany pilotem. Sądziłem że to problem z listwą przeciwprzepięciową. Niestety po zmianie listwy problem dalej pozostał. Sam tv działa. Chodzi o to że boję się aby się nie zepsuł.
 

Disto

New member
Bez reklam
Taki chyba urok tych naszych elgików. Mój pewnego dnia przestał pamiętać nr. ostatnio oglądanego programu. Włączał się zawsze z nr. 43 z listy radiowej z której w ogóle nie korzystam. Pomogło wyjęcie wtyczki z sieci kiedy tv był na chodzie.
 

szymonet

New member
Czy jest na to samoczynne włączanie jakaś rada? U mnie często są chwilowe przerwy w dostawie prądu i gdy wracam do domu Tv jest włączony. ktoś znalazł rozwiązanie?
 

Disto

New member
Bez reklam
Ja mam dodatkowy wyłącznik mechaniczny i praktycznie prawie nie korzystam ze stanbaya. Można korzystać też z tego, który maja zazwyczaj listwy gniazdkowe. Rozwiązanie nr3 [dla wygodnickich] gniazdko na pilota ;-)
 

vnet2

New member
Mój tv jest podłączony do listwy, po włączeniu jej telewizor automatycznie się włącza. Boje się że powodem takiego stanu rzeczy jest jakieś zwarcie w tv. Ostatnio zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, niestety nic nie pomógł. Na szczęście jest jeszcze rok gwaranci w razie co.
 

zbig0

New member
No to super bo juz mnie wqurzalo to wlaczanie sie TV,
Dokladnie co zrobic:
-wchodzi sie w aplikacje LG(ta na dole na pasku dolnym): Simplelink apka i jak sie nie korzysta to opcje(zielony guzik opcje) i wszystko powylaczac i z glowy!
Juz sie TV nie wlacza ponownie po odlaczeniu zasilnia/wlaczeniu :)

Dzieki :D (odkop dla potomnych) hehe
 
Ostatnia edycja:
Do góry