Automatyczna regulacja wzmocnienia dzwieku

Tom0000

New member
Posiadam amplituner Yamaha seri 9xx. Posiada procesor ac3 i dts ale tez nie posiada zlacz hdmi. Tak naprawde , mimo ze to stary sprzet brakuje mi w nim tylko jednego i tylko z tego powodu moge myslec o zmianie.
Szukam sprzetu podobnej klasy (nawet nie musi miec skalerow hd) , ktory bedzie potrafil utrzymac ten sam poziom wzmocnienia dzwieku niezaleznie jaki poziom ma dziewiek podawany po wejsciu cyfrowym zarowno pcm , ac3 , dts czy tez zwykle stereo.

Czy sa takie amplitunery na rynku.

Mozna dostac szalu od regulacji dzwieku juz nawet nie przy przelaczaniu sie pomiedzy roznymi stacjami ale przede wszystkim przy kolejnych zgranych teledyskach, szczegolnie , gdy jeden ma sciezke stereo a drugi ac3.


Pomocy ...

Edit ... a moze ktos w polnocnej Polsce swiadczy usluge polegajaca na dodaniu do gotowego sprzetu ukladu takiej regulacji ? To chyba byloby najlepsze rozwiazanie.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Tom0000 napisał:
Szukam sprzetu , ktory bedzie potrafil utrzymac ten sam poziom wzmocnienia dzwieku niezaleznie jaki poziom ma dziewiek podawany po wejsciu cyfrowym zarowno pcm , ac3 , dts czy tez zwykle stereo.

.

Chyba chcesz za dużo, zresztą taka regulacja, czytaj: silne ujemne sprzężenie zwrotne, to źródło dodatkowych zniekształceń i pewnie nikt za wyjatkiem Ciebe "by za to nie zapłacił"


Ale...
Mozesz wstępnie przygotować materiał, jezeli nagrywasz płyty z ulubioną muzyką.
 

Tom0000

New member
Czy mozesz polecic mi jakis program do przerabiania sciezek dzwiekowych , ktory bedzie mial jakis wspolczynnik liczbowy , dla ktorego stalej wartosci wszystkie ciezki (mp3, mpa, ac3) przefiltrowane nim , bedamialy napewno ten sam poziom dzwieku obserwowalny na wyjsciu amplitunera przy odtwarzaniu ?

Prosze o namiary. Ja w swoim zyciu nie zetknalem sie z taka opcja w zadnym programie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Każda taka normalizacja dźwięku kończy się jego przekodowaniem, a to oznacza stratę jakości. Dodatkowym problemem jest normalizacja dźwięku wielokanałowego. I nie chodzi tylko o jego poprawne zakodowanie ale również o zachowanie równowali tonalnej w poszczególnych kanałach.

Już lepiej pomęczyć się z pilotem.

ArtS :)
 
Do góry