Audyssey 2EQ problem

Knob

New member
tak jak w temacie, podpinam microfon, klade go poziomo odpalam, piszczy pika i na koncu pojawia sie bład Sp detect err

przypuszczam ze wyskakuje dlatego ze nie mam 7.1 a 5.1 czyli bez tych bocznych głosników. moge jakos je wylaczyc aby ampli ich nie czytał? czy jest moze to wina czegos innego?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.
 

Romanesku

New member
Musisz je wyłączyc w setupie i dopiero włączyc Audyssey. Ale najpierw te głosniki które masz sourrond muszą byc podłączone do ampli pod surround a nie pod surround back.Sam tak miałem z moimi 5.1 i teraz działa
 

Knob

New member
Romanesku napisał:
Musisz je wyłączyc w setupie i dopiero włączyc Audyssey. Ale najpierw te głosniki które masz sourrond muszą byc podłączone do ampli pod surround a nie pod surround back.Sam tak miałem z moimi 5.1 i teraz działa

dzieki wielkie :)
 

radarinio

New member
tylne głośniki

Witam
Czy mam rozumieć że podłączone tylne 2 głośniki mają być pod surround a nie pod surround back??? Hmmmm. Instrukcja mówi co innego. Czy tylko przełączamy na czas ustawienia Audyssey. To jak w końcu lepiej grają te głośniki? Jak najlepiej podłączyć?
Dzięki
 

bluray

Banned
Poczytaj instrukcję uważnie.
Głośniki nr. 7 i 8 to są "surround back" czyli te dodane (niepotrzebnie bo ich w 5.1 po prostu niema).
5 i 6 mają być na lini uszu. I to one są najważniejsze w 5.1 !!!
Zwraca uwage także zalecenie, by 5 i 6 były 60 -100 cm powyżej głowy.
 

radarinio

New member
dzięki

Qrde. czytałem uważnie ale musiało mi to bokiem przejść. Dzięki bardzo. Przyjadę dzisiaj do domu odrazu się za to wezme.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Po prostu wystarczy policzyć kolejność głośników. Głośniki nr 1 i 2, to fronty. Głośnik nr 3 to centralny. Glośniki 4 i 5, to surroundy. Głośnik nr 6 to surround back. Głośnik nr 7, to kolejny surround back.

ArtS :)
 

Lemmy

New member
Witam.
Mam ten ampli i powiem krótko, to całe audyssey nadaje się od biedy do KD, ale już wysterowanie głośników w stereo to porażka. Użyj lepiej "manual".
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry