Audio z xboxa przez telewizor do kina?

Ange

New member
Witam,

Chciałbym dowiedzieć się, czy jest możliwa taka konfiguracja:

podłączam xboxa do telewizora przez hdmi (audio i video) - telewizor to lg 32lg3000 - a telewizor wyjsciem optycznym do kina domowego. Czy wtedy przez kino bede slyszal takze dzwiek z xboxa?

Z gory dzieki!
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Jeżeli twój tv ma funkcję wypuszczania dźwięku przez optyka to tak (choc wydaję mi się że nie ma takiej funkcji). Podobno jest sposób podłączenia Xbox hdmi przez optyka do ampli ale trzeba coś tam chyba przerobic z końcówką wchodzącą do xboxa. Zaraz pewnie któryś z kolegów Ci pomoże. Bezpośrednie połączenie xbox do ampli będzie lepsze, krótsza droga=lepsza droga.
 

Ange

New member
no tak. tylko chce puszczac przez kino dzwiek i z konsoli i z tv - potrzebne bylyby mi dwa wejscia optyczne. Kina jeszcze nie zakupilem, szukam rozwiazania budzetowego (najlepiej okolice 1000PLN). Jakies sugestie? Czy moze faktycznie warto troche dolozyc i zainwestowac w ampli+glosniki? za 1500 warto myslec o czyms takim?
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem to nie tak się powinno to robic.
1) Jaką masz telewizję? Kablówka czy jakiś dekoder?
2) Masz już ampli z głośnikami 5.1?
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Skoro masz kablówkę to nie widzę sensu pchac dźwięku przez optyka. Kiedyś sprawdzałem czy są różnice między optyk a analog z kablówki i różnic żadnych nie było (sprzęt średnia półka lecz kablówka szła przez dekoder). Po prostu wyciągnij dźwięk z tv czinczami do ampli i będzie ok bo nawet jakbyś miał program w 5.1 to przez optyka to nie wyjdzie dopóki nie będziesz miał dekodera.
Na twoim miejscu pusciłbym kablówkę analogiem a xboxa optykiem i po sprawie. CO do wyboru ampli nie pomogę, bo tematu nie śledzę. Każda firma ma inne brzmienie i od tego warto zacząc.

p.s. kablówka może byc też z dekoderem:p
 
Do góry