Aster HDTV

bluray

Banned
Dyskusje o kablach są mało wartościowe.
Powód:
Brak alternatywy.
U mnie (Wawa) mam tylko możliwość ASTER.
Nic mi nie da wyższość innego kabla bo jest poza zasięgiem.
W zakresie HD Aster jest zawodowy, bo:
mam w pakiecie HD: History, NG, Discovery, TVN i inne
Kupiłem jeszcze (opcja) C+ HD i C+Sport HD.
Nie kupiłem (kolejna opcja): HBO HD, Fil;mbox HD. Nie znalazłem uzasadnienia.

Wady:
Brak mi:
- POSLAT SPORT HD żądko oraz
- TVP HD zwłaszcza .
Nie brak mi
- N Sport jak jest LM ( ale mam SAT N-kę i CP HD)
Mam ASTER pdv HD i jest spoko. Jakość bardzo przyzwoita.

Mały kontekst osobisty:
Lubię telewizję, zwłaszcza w b. dobrej jakości.
Dlatego przeznaczam dużą kasę na programy.
Sądzę, że dla młodzieży tu dominującej nie ma to aż takiego znaczenia ( laski, puby, sport itp. )
Dla mnie to: kawa, browarek, papieros, miękki fotel, pies Rufik - nieznośny Buldog Francuski i HD TV.
 

mfmaster

New member
Peek napisał:
Sorry za podwójny post, ale jest to zamierzone. Właśnie pozwoliłem sobie zliczyć dostępne kanały we wszystkich najbardziej znanych platformach satelitarnych i sieciach kablowych w Polsce i musze powiedzieć, ze z tymi kanałami w Aster wcale nie jest tak źle (liczyłem kanały wszytskie dostępne kanały i w analogu i w cyfrze nie dublowałem ich, ale wersje SD i HD tego samego kanału w kązdej platformie policzyłem jako 2 osobne kanały, w platformach satelitarnych liczyłem kanały polskojezyczne czyli te podane na stronie, liczyłem razem z kanałami premium, czyli jednym słowem wszystkie dostepne polskojezyczne kanały) Oto ranking pod względem ilości kanałów:

1. Vectra (132, w tym 8 HD)
2. UPC (115, w tym 9 HD)
3. Cyfra+ (101, w tym 6 HD)
4. Aster (98, w tym 11 HD)
5. N (78, w tym 9 HD)
6. Multimedia (66, w tym 9HD)
7. Cyfrowy Polsat (59, w tym 4HD)

Jak widać z kanałami w Asterze jest bardzo dobrze, bo w ilości HD [11, a niedługo 12(Polsat Sport HD)] Aster jest na czele pod wzgledem ilości kanałów HD, a różnica w kanałach SD opiera się na takich, których się nie ogląda. Mi osobiście oferta programowa Aster i HD i SD bardzo pasuje, a kiedy dodadzą PS HD, to do ideału bedzie brakowac tylko TVP HD i Nsportu HD, jeśli wygra przetarg o prawa do Champions League.

dopiszę jeszcze:
Telekomunikacja Polska: ok. 64 polskich kanałów (w tym 0 HD)
mogę się lekko mylić bo nie znam wszystkich kanałów i mam wątpliwości do nietkórych czy polskie czy nie, a dopisałem jedynie, bo w zasięgu TP jest wielu z nas...
 

MMrozo

New member
Peek napisał:
Ja bym wolał, żebyw ycofali coś z analoga np Mango, TV5, channel one russia lub Tele 5.
Nie jesteś osamotniony ale już korespondowałem na taki temat (po usunięciu Jetix) i odpowiedź zawsze jest taka sama, że są tacy co oglądają :)
 

Peek

New member
Bez reklam
Grzes2 napisał:
Asterowi brakuje miejsca, bo kodują w MPEG2... I jest to "haracz" za wcześniejsze od innych wprowadzenie TV cyfrowej.
Aster nadaje w MPEG-4

http://media2.pl/media/33961-aster:-w-maju-hdtv-i-dekodery-nagrywajace-audycje-bez-reklam.html

Czyli w walce o prawa do LM w Aster mamy teraz już 2 pretendentów: faworyta (Polsat Sport, Sport Extra, Sport HD) i czarnego konia (Canal+ Sport HD, Sport 2)

Ja jestem za Polsatem, mecze LM w HD i z komentarzem Borka a w dodatku 2 inne spotkania na Polsatach Sport i Sport Extra (na Polsacie otwartym pewnie leciało by spotkanie z PS HD, tylko z pasam) ito by była piłkarska uczta.

PS: Aster ma zwyczaj wprowadzania nowych kanałów tylko w ostatnim dniu danego miesiąca, a GP Australii jest 29 marca, ciekawe czy obejrzymy pierwsze GP w 16/9 na PS Extra lub w HD na PS HD.
 
Ostatnia edycja:

Grzes2

New member
Peek napisał:
Aster nadaje w MPEG-4

media2.pl/33961-aster:-w-maju-hdtv-i-dekodery-nagrywajace-audycje-bez-reklam...
I owszem - kanały HD. Cała reszta jest w MPEG2 i będzie tak długo, aż nie wymienią wszystkich starych dekoderów.
 

Peek

New member
Bez reklam
A czy planuje się wsadzić do cyfrówki kanały nadajace w 16:9? (Polsat Sport, Polsat 2, Polsat News, TVN Meteo) Bo Aster na analogu robi czarne pasy.
 

Grzes2

New member
Peek napisał:
(...)Bo Aster na analogu robi czarne pasy.
Sprawdź ustawienia telewizora. Polsat News czy TVN Meteo są nadawane z informacją o formacie obrazu i przy poprawnym zachowaniu TV obraz błyskawicznie "wskakuje" w odpowiedni format.


Sewer78 napisał:
ale tu nie chodzi o roznice a o "pojemnosc" kabla o ile sie nie myle :)
Oczywiście, że o pojemność. :)
 

Peek

New member
Bez reklam
Grzes2 napisał:
Sprawdź ustawienia telewizora. Polsat News czy TVN Meteo są nadawane z informacją o formacie obrazu i przy poprawnym zachowaniu TV obraz błyskawicznie "wskakuje" w odpowiedni format.

Też tak mam, ale telewizor wskakuje na ustawienie Zoom i przycina 2 małe paski (góra i dół) ok 2-3mm z obrazu.
 

albercikk

New member
Witam, zastanawiam się nad tym jakie kanały HD warto sobie wykupić w Aster, które prezentują dobra jakośc obrazu i ciekawą treść.

Pozdrawiam
 

zen28

New member
Za dużego wyboru nie masz:
HD Pack - wszystkie kanały ciekawe (z wyjątkiem Luxe TV) o dobrej jakości
no i wiadomo, co prezentują:
Canal Plus HD
HBO HD
Filmbox HD
 

Slasen

New member
albercikk napisał:
Witam, zastanawiam się nad tym jakie kanały HD warto sobie wykupić w Aster, które prezentują dobra jakośc obrazu i ciekawą treść.
:D sorki :D ale czy masz problem z bogatą ofertą Aster czy Twoją rozległą sferą zainteresowań? :D
 

albercikk

New member
Slasen napisał:
:D sorki :D ale czy masz problem z bogatą ofertą Aster czy Twoją rozległą sferą zainteresowań? :D
To proste, interesuje mnie po prostu które pakiety HD są warte ponoszenia dodatkowych opłat, to wszystko, napisałem skrótem bo myślałem że się nie będę musiał pocić klepiąc rzeczy oczywiste ale skoro trzeba to klepie ;)

Moje kryteria:

-Jakość - skoro płacę dodatkowo i nazywa się to HD to powinno mieć super jakość obrazu, ale wiadomo że marketing swoją drogą a często rzeczywistość swoją drogą, więc chciałbym wiedzieć które z pakietów HD mają naprawdę super jakość obrazu i w których pakietach sygnał HD jest nadawany często a nie 2 godziny dziennie HD a reszta na SD - więc po pierwsze które z pakietów HD w Aster spełniają ten wymóg ?

Treść- Czyli czy oprócz ładnych obrazków dany Pakiet przedstawia sobą cos ciekawego, to znaczy jeśli mówimy o kanałach Sportowych to za dobry kanał sportowy uważam taki który przede wszystkim pokazuje aktualne, ważne i mniej ważne wydarzenia że świata sportu, bardziej znanych i mniej znanych dyscyplin, Jeśli to będzie kanał filmowy to mają to być filmy o różnej tematyce ale skoro płacimy za niego dodatkowo to powinno być w nim sporo nowości i takich z najwyższej półki itp itd....- po prostu ma być ciekawie, mało powtórek, sporo nowości.

P.S. Co do szerokiego kręgu zainteresowań to owszem lubię zarówno sport, jak i filmy, kreskówki, przyrodnicze, naukowe, historyczne itp itd - ale oglądam tylko te które mają dobą treść, są ciekawe i nie ma ciągłych powtórek bo ile razy można oglądać to samo, jak wykupie któryś z pakietów HD to liczę na dobrą treść + bardzo dobry obraz- tylko tyle a może aż tyle ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zen28

New member
Człowieku, wejdź na stronę Aster i zobaczysz, że nie ma wyboru. Bierzesz HD Pack albo nie. Są tam różne kanały, i takie które nadają hd 24h/dobę i takie, które w hd nadają tylko niektóre programy. To samo tyczy się pakietu Canal Plus (wejdz na ich strone i zobaczysz ile filmow, meczów jest w hd). Nie wiem jak HBO i Filmbox, bo nie posiadam.
 
Do góry