Aster HDTV

chill

New member
vib napisał:
na razie to ma problem z Aster bo konczy mi sie smycz na internet - chcialem podpisac nowa umowe, wybralem odpowiadajce mi promocje ale sie okazalo, ze promocje w aster to sa tylko dla nowych klientow, a ja nowym nie jestem, mam net od nich juz poltora roku :p

powiem tak - jestem ich uzytkownikiem, nie narzekam na sprawy techniczne, jestem zadowolony bardzo

ale podejscie do klienta, konkurencyjnosc cenowa - to wszystkich znajmomych ostrzegam - ze warto brac, jak sie chce miec dobra jakosc uslugi, ale pod warunkiem, ze tak naprawde placi sie bardzo duzo

zalatwianie spraw rodem z 3 swiata - chcesz po 2 latach zalapac sie na nowa promocje ? rozwiaz umowe, odczekaj pol roku (hahahaha, jasne) i wtedy podpiszesz nowa "promocyjna"

badz rozwiaz umowe (wypowiedzenie 45 dni), potem podpisz nowa, ale na zone, znajomego czy kogos

wczesniej czy pozniej ta firma padnie - ale to nie moje zmartwienie
Miałem tak samo. Niestety przed wygasnieciem umowy złożyłem zamowienie na instalacje HD (pod koniec maja). Pare dni późnej w BOKu przedstawili mi oferty na tym samym poziomie co dotychczas :( Nie mialem wtedy żadnych argumentów np rozwiązanie umowy. Łaskawa pani zaproponowała obniżeniu TD o 10zł/mc i na tym "promocje" skończyły się. Rachunek jest nadal na poziomie ~220zl. Wniosek jest prosty najpierw postraszyc rezygnacją, potem sami przedstawiciele będą dzwonić i nakłaniać do pozostania :) No cóż człowiek uczy się całe życie ;)
 

raaa

New member
chill napisał:
Miałem tak samo. Niestety przed wygasnieciem umowy złożyłem zamowienie na instalacje HD (pod koniec maja). Pare dni późnej w BOKu przedstawili mi oferty na tym samym poziomie co dotychczas :( Nie mialem wtedy żadnych argumentów np rozwiązanie umowy. Łaskawa pani zaproponowała obniżeniu TD o 10zł/mc i na tym "promocje" skończyły się. Rachunek jest nadal na poziomie ~220zl. Wniosek jest prosty najpierw postraszyc rezygnacją, potem sami przedstawiciele będą dzwonić i nakłaniać do pozostania :) No cóż człowiek uczy się całe życie ;)

No ale Panowie w UPC tak samo miałem miesiac temu. To nie tylko ASTER takie praktyki ma.
 

michaelius

New member
W telefonach komorkowych tak samo.

Po prostu do naszych polskich "przedsiebiorcow" jeszcze nie dotarlo , ze taniej utrzymac obecnego klienta niz zdobywac nowych.
 

Rob231

New member
Podlaczenie ASTER HDTV do monitora PC lub monitora hybrydy PC/TV

rzejrzawszy to forum , przyznam bez bicia,ze niezbyt dokladnie ( duzo tu Panie i Panowie pisza ), nie bylem w stanie znalezc konkretnego rozwiazania. Zatem moze szanowne grono zdola mi pomoc.


Witam, to moj 1szy post na tym forum:) .Mam nadzieje, ze ktos rozwieje moje watpliwosci i mnie nakieruje.


Poznawszy uroki ogladania TVP HD przez niedawno zakupiony hybrydowy Tuner TV WinFast PalmTop DTV200 H ) postanowilem dolaczyc do szczesliwych ogladaczy telewizji HD;) . Niestety jak to bywa nic nie jest az tak proste na jakie wyglada. Moje pytanie dotyczy podlaczenia dekodera ASTER HD do monitora z wejsciem HDMI ( interesuja mnie dwa konkretne modele monitorow, ze wzgledu na cene i przekatna matrycy, drozsze, drogie TV LCD odpadaja, chce wydac do 1500 zl na takie ustrojstwo). Sa to kolejno ProLite E2607WS-1 wejsciem DVI-D i HDMI ( z obsluga HDCP) i z wbudowanymi glosnikami z wejsciem 3,5 mm Mini jack CDN.
 

Rob231

New member
Ciag dalszy poprzedniego posta

oraz Samsung T260HD , ktory jest monitorem hybryda z tunerem Analog/ DTV z wejsciem DVI-D i dwoma HDMI ( z obsluga HDCP) i wbudowanymi glosnikami( ]. Jako, ze dekoder Aster HD ( ] posiada wyjscie HDMI i sam ASter daje taki kabel do dyspozycji, sprawa uzyskania obrazu wydaje sie oczywista. Podlaczamy kabel HDMI do monitora lub monitora/TV , wybieramy sygnal wejscia HDMI i jest super. Wiemy, ze kabel HDMI przesyla w cyfrowy sygnal obrazu i dzwieku. Pytanie gdzie ten dzwiek znajduje swoje ujscie;). W przypadku Iiyamy do uzyskania drzwieku potrzebne jest polaczenie monitora z karta drzwiekowa PC i bez PC sie nie obedzie, tak? Czy ktos korzysta z ASTER HD w ten sposob? W przypadku Samsunga T260HD sprawa wyglada nieco inaczej. Na Livechat Samsunga( na stronie Samsung USA, polecam, bardzo cierpliwy ludzie) uzyskalem informacje, ze ta hybryda monitor/TV moze dzialac samodzielnie bez podlaczenia do PC i ze monitor/TV wykryje podlaczenie dekodera, pozwoli wybrac sygnal wejscia HDMI i ze przez wbudowane glosniki bede mial dzwiek. Czy dobrze to rozumiem? Czy ktos korzysta z ASTER HD i ma dzwiek puszczony przez glosniki komputerowe?

P.S Posiadam karte X-FI Extrememusic z Digital I/O i glosniki Creative G500 () jesli ta informacja mialaby w czyms pomoc.

Oryginalne posty zawieraly linki do wymienionego sprzetu, ale system nie pozwolil ich wkleic:).

Pozdrawiam,
Robert
 

vib

New member
wlasnie na probe podpialem do tunera Aster swoj monitor - iiyame prolite e2403WC

poszlo bez problemu hdmi-hdmi, ale niestety bez dzwieku - wyglada na to, ze przynajmniej model moj dzwiek do tych pseudo-glosnikow wbudowanych w monitor bierze tylko po analogu via jack stereo
 

Vilmark

New member
Panowie mam drobny problem , byłem dzisiaj u teścia który właśnie dostał nowy tuner ASTER HD. Podłączone to cudo jest pod Sharpa Aquos , wszystko cacy tylko niestety z pilota od tunera nie da się zmieniać głośności , niby paski chodzą ale na dzwięk nie ma to wpływu.

Spotkał się ktoś z takim problemem ??

Inna kwestia , ten tuner ma 2 wejścia RJ45 i jedno USB , sprawdzał już ktoś czy nie da się z nimi zrobić jakiegoś Tuningu ??
 

rafaz

New member
Jakie kable w zestawie z dekoderem HD

Szanowni,

Jakie kable przychodzą z dekoderem HD od Astera?
Dzisiaj instalacja i chcę się przygotować
Pozdrawiam,
 

Szynszyl

New member
Vilmark, te przyciski działają jedynie na głośność przez wyjście scart. Spróbuj zaprogramować pilot żeby działał z twoim telewizorem, wszystko jest opisane w instrukcji :p
 

Szynszyl

New member
To dziwne, w mojej instrukcji wszystko jest opisane :D
Ale skoro tak, zajrzyj na stronę astera i znajdź instrukcję, niestety nie mogę podać dokładnego linka, ponieważ "linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.":fool:
 

popmart

New member
mam pewien problem nie działa mi NG HD dziś załozyłem astera ... wszystko innne cacy a to nie.....nie wyświetla się ze niedostępny ale jakby nie było sygnału ... jest info o programie ...


ktoś coś ?
 

Nelfein

New member
Witam!
Mam taki problem - mam już ponad półtoraroczny telewizor Samsung LE23T51, ten model jeszcze nie posiada wejścia hdmi, natomiast zamiast tego ma DVI (czego obecnie w telewizorach nie widzę). Zakupiłem sobie kabel hdmi-dvi i kiedy podłączam tak PlayStation 3 obraz jest świetny, wszystko śmiga. Dziś monter założył mi dekoder HD astera i podłączyłem go tym samym kablem i obraz wygląda jaby nałożył ktoś na niego różowy filtr. Nie da się oglądać :|

Próbowałem także paru innych wariantów. Podłączenie kablem hdmi-dvi do monitora nic nie zmieniło - dalej była ta warstwa różu na ekranie. Podłączenie hdmi-hdmi na innym telewizorze dało już normalny obraz. Tak samo obraz był w porządku w momencie podłączenia SD - po skarcie - do mojego telewizora.

Pomóżcie pliz

Edit: linków do screenów nie mogę niestety zamieścić, bo za mało mam postów ;-)
 
Ostatnia edycja:

qbaxik

New member
kanaly HD

Witam,
Czy ktoś coś wie na temat nowych kanałów HD w Aster ?
Kilka miesięcy temu rozmawiałem z monterem i dowiedziałem się ze Aster prowadzi rozmowy z nadawcami i mają się pojawić w ofercie takie kanały jak :

- Polsat Sport HD
- Polsat Sport Extra
- nSport HD

Czy ktoś zna więcej szczegółów ??

Pozdrawiam,
 

FILTR88

New member
Mam telewizor bravia 32W4000. W telewizorze jest wbudowany tuner DVB-C.Mam w aster wykupioną tylko telewizje analogową. Mimo to zauważyłem że przełączając tv na tuner cyfrowy widzę wykaz kanałów z aster cyfrowego, mogę się między nimi dowolnie przełączać, mają działające EPG i mogę sobie nawet zmieniać napisy. Problem w tym że nie ma obrazu ale to na pewno kwestia tego że mam wykupioną tylko analogową. Mam pytanie czy można w aster oglądać telewizję HD przez tuner telewizora?Bez używania dekodera od aster. W sumie w telewizorze jest jakiś port na "kartę abonencką" czy coś w tym stylu​
 
Do góry