Aspekt prawny wypalenia plasmy

sprocket

New member
Witajcie,

mam nastepujace pytanie:
w instrukcji uzytkowania np pv80 pisze ze ewentualne wypalenia sa dla plasmy dopuszczalne i nie podlegaja gwarancji. Jak na tym tle ma sie polski wynalazek niezgodnosci towaru z umowa? Moim zdaniem to jakies chore jest, zeby ludzie musieli drzec o jakies powidoki itp. Skoro ktos masowo produkuje telewizory i sluza one do ogladania telewizji, to poki uzytkuje go zgodnie z przeznaczeniem telewizor ma chodzic. Czyz nie?
Tym bardziej ze producent nie daje zadnyc ograniczen dotyczacych sygnalu czy czasu ogladania (gdyby to zrobili to byloby to samobojstwo marketingowe)

To troche tak jakbym jako producent samochodu napisal ze samochod moze czasem nie odpalac i nie podlega to gwarancji. Po to sie moim zdaniem pisze przy niektorych sprzetach ze nalezy je uzytkowac na przyklad w temperaturze od -30 do plus 40, gdyz producent gewarantuje sprawne dzialanie danej rzeczy w tym zakresie. Skoro jednak uzytkuje telewizor zgodnie z zaleceniami to moim zdaniem telewizor musi dzialac. A jesl nie nadaje sie do ogladania, to niech go producent nie produkuje.

Na logiike to samo dotyczny martwych pikseli. W umowie i specyfikacji mam napisane ze moje tv ma okreslona liczbe pikseli. Skoro sie 3 wypala (i nie podlega to gwarancji) to moim zdaniem sprzet przestaje byz zgodny z umowa mimo uzytkowania z przeznaczeniem.

Co sadzicie?
 

warrior1700

New member
martwe piksele i subpiksele - jakie normy?

witam, chciałem się podłączyć i zapytać, bo nie znalazłem na forum w opcji szukaj, jaka jest norma gwarancyjna dla nie działających pikseli i subpikseli dla ekranów plazmowych samsunga. Chodzi mi konkretnie o 50', ale to chyba nie ma znaczenia. Na stronie Samsunga są podane normy tylko dla LCD do 24', więc na nic to się zdaje.
Jak ktoś wie to poproszę o linka lub jakiś konkret.
Dzięki.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Umowa to umowa. Producent w tym przypadku nie produkuje "telewizorów", tylko telewizory plazmowe. W instrukcji jest napisane co się może przydarzyć podczas oglądania statycznych obrazów (inna sprawa, jakby nie napisał). Także wypalenia nie mają nawet szans podejść pod "niezgodność towaru z umową" (bo i z jakiej przyczyny?). Dokładnie tak samo jest, jak kupisz towar przeceniony, a na paragonie dostaniesz przyczynę przeceny (np. uszkodzona obudowa - jeśli byś potem próbował reklamować obudowę, to krzyżyk na drogę). To samo dotyczy martwych pikseli: producent określa klasę panelu (albo liczbę pikseli martwych w stosunku do wszystkich). Reklamacje wad mieszczące się w normach nie są uwzględnione. Po prostu przed zakupem warto przeczytać warunki zakupu (i reklamacji).

Opis normy ISO: http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t35479.html
 

stapoz

New member
Co do samochodów to jest podobnie. W większości turbodiesli pisze, że po jeździe nie należy od razu wyłączać silnika, a ew. awarie sprężarki spowodowane nie stosowaniem się do ww. zaleceń nie podlegają naprawie gwarancyjnej.
Czyli plazmy to nie wyjątek w "dopiskach do gwarancji" :)
 
Do góry