as750 pytanie o dwa tunery

jaras1221

New member
Dzwoniłem do techników z tej firmy i tak jak wcześniej napisałem pakiet <Nasza Telewizja> jest bez dekodera tylko na kablu, odbiornik musi być wyposażony w DVB-T (jeśli telewizor nie ma tego standardu to wtedy dekoder potrzebny z dvbt) Stacje nie są kodowane więc teoretycznie 2 kanały powinny hulać równocześnie - tak mnie zapewniał technik z firmy. Mam tylko nadzieję że w pełni będę mógł korzystać z możliwości telewizora.
A może wiesz Kolego jaka szybkość internetu jest optymalna do połączenia bezprzewodowego (by nie czekać aż np film sie zbuferuje) Niektórzy piszą tutaj 30mb/s ...
czy telewizor urywa sygnał wifi czy raczej jest stabilny? A może lepiej podłączyć przez kabel?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam
Skoro tak się zarzekają, że do odbierania tego ichniego pakietu nie trzeba dodatkowych modułów, dekoderów od operatora, wystarczy sam standardowy telewizor z DVB-T... - nic tylko brać i się cieszyć :)
Moim zdaniem w takim układzie sygnał powinien bez problemu dać się odebrać nie tylko w drugim tunerze, ale także dać się rozdzielić na inne odbiorniki tv (z DVB-T oczywiście), np. zainstalowane w sypialni, kuchni. Teoretycznie na dowolną ilość tv;-)
Jeśli zdecydujesz się na ich ofertę, daj znać czy to wszystko tak pięknie działa w praktyce. Jestem aż ciekaw z ciekawości ;-)

Odnośnie netu napiszę tak: wg. instrukcji mojego telewizora (Twojego pewnie też, sam pisałeś, że są to podobne modele), jest wymagana minimalna przepływność 1,5Mb/s dla obrazów o jakości SD, oraz 6Mb/s dla wysokiej rozdzielczości HD. Posiadam łącze 30Mb/s (nomen omen od wspominanej tu wcześniej Vectry), zatem ten warunek mam spełniony z nawiązką.
Natomiast telewizor mam połączony z domowym routerem kablem ethernetowym. Uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu na odcinku telewizor<>router praktycznie wykluczamy wszelkie zakłócenia, spowolnienia transmisji (a w konsekwencji buforowania, itp.), itd., które zawsze są możliwe przy połączeniu bezprzewodowym. Wifi w telewizorze oczywiście też kiedyś próbowałem, zadziałało, ale skoro mogłem bez większych problemów położyć kabel, bez wahania wybrałem tę opcję.
To tyle w sprawie netu, bo zdaje się odbiegamy od tytułu dyskusji.
Pozdrawiam.

P.S. Niestety nie posiadam jak Ty tak bogatego wyboru dostawców tv: tylko kablowa Vectra, która koduje kanały, ale nie daje modułów, lub platformy satelitarne typu Cyfrowy Polasat lub nc+. Widziałem na klatce ulotkę Netii, coś tam pisali o sobistej tv, ale oni chyba dają po kablu telefonicznym, pewnie też z dekoderami, myślę, że drugiego tunera nie da się wykorzystać.
Ale z innej strony: oprócz CP z satelity, mam cały czas dostęp do 24 kanałów w bezpłatnej naziemnej DVB-T, w której mogę wykorzystywać w pełni możliwości 2 tunerów. Zatem nawet jeśli za już niecały miesiąc CP mi "zgaśnie" (wygasa umowa), nie pozostanę całkiem bez tv.
 
Ostatnia edycja:

kamil.szymcz

New member
Posiadając moduł CAM nc+ i mając podwójny tuner w AS750 moge jeden kanał oglądać a drugi oglądać jak mam 2 kable pod tv podłączone?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Posiadając moduł CAM nc+ i mając podwójny tuner w AS750 moge jeden kanał oglądać a drugi oglądać jak mam 2 kable pod tv podłączone?
Będziesz mógł oglądać 2 programy, pod warunkiem, że jeden z nich będzie niekodowany (lub oba). Jeśli będziesz chciał odbierać naraz 2 kodowane, musisz mieć zainstalowane 2 moduły CAM.

P.S. Mam o rocznik starszy DT60, też z podwójnymi tunerami, ale sądzę nie inaczej będzie w AS750.
 

kamil.szymcz

New member
Będziesz mógł oglądać 2 programy, pod warunkiem, że jeden z nich będzie niekodowany (lub oba). Jeśli będziesz chciał odbierać naraz 2 kodowane, musisz mieć zainstalowane 2 moduły CAM.

P.S. Mam o rocznik starszy DT60, też z podwójnymi tunerami, ale sądzę nie inaczej będzie w AS750.

Czyli jak nagrywam Canal+ a chcę obejrzeć HBO to się nie da gdyż drugi/dwa są kodowane? musiałbym posiadać dwa moduły CAM/abonamenty?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Czyli jak nagrywam Canal+ a chcę obejrzeć HBO to się nie da gdyż drugi/dwa są kodowane? musiałbym posiadać dwa moduły CAM/abonamenty?
Dokładnie tak. Czy dwa abonamenty? To już zależy od dostawcy, który mógłby "dać" drugą kartę i moduł w ramach usługi multiroom, która z reguły jest sporo tańsza od drugiego abonamentu. Ale to już zależy od polityki danego providera.
Ja mam moduł Aston Crypt 2.26 z niesparowaną kartą "starej c+", którą teoretycznie da się podzielić splitterem (na razie nie korzystam z tej możliwości). Zobacz posty od @robertw222 w tym topicu, sporo ciekawych informacji:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...olpraca-z-modulami-ci-dla-platform-sat-7.html
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Wcześniej nie interesowałem się zbytnio kablówkami, zresztą mieszkałem gdzie indziej. Ale o ile mi się coś tam o uszy obiło, że w mieście gdzie obecnie mieszkam Vectra poprzejmowała mniejsze kablówki. Jest że tak napiszę w tej dziedzinie w moich okolicach monopolistą. No ale tak czy siak nie dają modułów, co sprawdziliśmy na infolinii obaj.
Wracając na chwilę do Vectry: sytuacja chyba się zmieniła, na oficjalnej stronie sprzętu pojawiły się moduły CI+
Telewizja w Vectrze - Prosty wybór.
Jednak jeśli chodzi o mnie, spóźnili się: jak wyżej wspominałem od prawie 3 m-cy mam w swoim DT60 zainstalowany moduł Aston 2.26+karta prepaid "starej" Cyfry+.
 
Ostatnia edycja:
Do góry