as750 pytanie o dwa tunery

jaras1221

New member
Witam, jestem tu nowym stąd moje może dziwne pytanie.
Zamierzam kupić as750 gdyż zalezy mi na 2 tunerach. Czy odbierając sygnał z dvb-t np będę mógł korzystać z jednoczesnego oglądania 2 kanałów czy tylko jeśli mam do tv podłączone 2 sygnały np naziemna i satelita to wówczas jest możliwy odbiór obu kanałów? Na filmikach z YT raczej widziałem 2 różne źródła z których telewizor nadawał stacje stąd moje wątpliwości.
 

Stanley

Member
Bez reklam
@jaras1221: powiem tak: mam tv serii DT60 (z 2013r) z podwójnymi tunerami i na DVB-T na pewno mogę jednocześnie oglądać jeden program, i mieć podgląd innego. Albo jeden program oglądać, a inny nagrywać na dysku. Albo oglądać i strumieniować do sieci. Można nawet jednocześnie nagrywać dwa różne programy, z tym, że wtedy na ekranie można oglądać jeden z nich (trzeciego tunera niestety brak ;-))
Mam na myśli oczywiście kanały niekodowane w polskim DVB-T (z MUX1,2,3), bo na kodowanych z MUXa Polsatu widzę tylko ciemność ;-) To samo zresztą dotyczy tunerów DVB-C i S i kanałów FTA.
Natomiast wątek, który wskazał @dkalata, dotyczy modułów CI do odbioru kanałów z platform kodowanych. W tym przypadku aby w pełni wykorzystać podwójny tuner, trzeba mieć dwa takie moduły.

Zatem jeżeli ten AS750 ma podwójne tunery (nie chce mi się teraz szukać specyfikacji) - funkcjonalność pod tym względem zapewne jest taka sama, jak w serii 60.
Pozdrawiam.
 

jaras1221

New member
dzięki za odpowiedź, ale z tego co zrozumiałem odbierając kablówkę w vectrze będę musiał zamówić 2 moduły aby w pełni cieszyć się możliwościami telewizora (dwa tunery HD). Czy może sie mylę? Czy przy jednym module będę miał ograniczony dostęp do drugiego sygnału (np tylko jakość sd)?
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
dzięki za odpowiedź, ale z tego co zrozumiałem odbierając kablówkę w vectrze
Heh, pytałeś najpierw o DVB-T, więc myślałem, że chodzi tylko o odbiór kanałow FTA z naziemnej...
będę musiał zamówić 2 moduły aby w pełni cieszyć się możliwościami telewizora (dwa tunery HD). Czy może sie mylę?
... a tu jednak chodzi o kanały płatne z kablówki ;-). Nie mylisz się - potrzebne będą 2 moduły. Zresztą w takim razie odsyłam Cię do tego wątku, który wskazał kolega @dkalata. Zobacz post #29, co prawda kablówka od innego operatora, ale użytkownik twierdzi, że mu to działa.
Czy przy jednym module będę miał ograniczony dostęp do drugiego sygnału (np tylko jakość sd)?
Nic mi o tym nie wiadomo, tzn. przy drugiej karcie drugi tuner DVB-C powinien działać tak samo jak pierwszy.
Zresztą zobacz w tamtym topicu posty od @robertw222, który dosyć dokładnie opisał jak to działa. Co prawda chodziło o dwa moduły i platformę satelitarną, ale myślę, że zasada ogólnie jest taka sama.
Pozdrawiam.

P.S. A Vectra w ogóle daje moduły? Bo kiedyś przeglądałem ich ofertę (teoretycznie jestem w ich zasięgu) i nic takiego nie znalazłem, tzn. wyłącznie dekodery.
EDIT
Chyba znalazłem odpowiedź. Cytat ze stron Vectry:
Mam telewizor z wbudowanym tunerem cyfrowym. Czy mogę go wykorzystać do odbioru tv cyfrowej Vectry?
Niestety nie jest to możliwe. Ze względu na różnorodność produkowanych odbiorników nie bylibyśmy w stanie zapewnić wsparcia technicznego usługi. Należy wykorzystać do odbioru jeden z naszych dekoderów.

No to kicha... A kto wie, może bym został ich abonentem?
 
Ostatnia edycja:

jaras1221

New member
Dzięki Koledzy za rozjaśnienie mi pewnych kwestii. Myślałem że wystarczy jeden moduł CI i będę mógł oglądać oba kanały jednocześnie.
Niedawno dzwoniłem do Vectry i powiedzieli mi że dodają moduły CI do pakietów platynowych za chyba 65zł. Ciekawe ile sobie policzą za kolejny moduł z kartą do telewizora...
 

Stanley

Member
Bez reklam
Niedawno dzwoniłem do Vectry i powiedzieli mi że dodają moduły CI do pakietów platynowych za chyba 65zł.
No to ciekawe, jak widać z mojego poprzedniego postu co innego piszą na swoich stronach. Zajrzałem przed chwilą do platynowego - też same dekodery, ani słowa o modułach. No chyba, że dają dla "dociekliwych" klientów. W ogóle jak widzę operatorzy chyba odchodzą od modułów, wydają je niechętnie, na rzecz dekoderów (w dodatku sparowanych z kartami), aby jak najbardziej uzależnić klienta, uniemożliwić podział kart (co było możliwe na niektórych platformach), itp.
Ciekawe ile sobie policzą za kolejny moduł z kartą do telewizora...
Jeśli każą sobie płacić za wydanie, przypuszczam, że nie mniej niż za pierwszy. Plus zapewne będziesz musiał wykupić usługę multiroom, bo bulić za dwa abonamenty chyba Ci się nie opłaci...

EDIT
Wysłałem do Vectry zapytanie, jak to jest z tymi modułami. Zobaczymy co odpowiedzą.
 
Ostatnia edycja:

jaras1221

New member
Też sie zdziwiłem że dają bo do niedawna tylko w 2 miastach moduły udostępniała vectra. Kolega ma tv w vectrze wraz z dekoderem i normalnie szlag mnie trafia jak on potrafi zamulać. Lubie jak sprzęt chodzi płynnie (dlatego omijam z daleka Philipsa) oraz nie lubię jak na stole leży "park pilotów". No i oczywiście przez zew dekoder nie będą działać 2 tunery.
Stanley daj znać co odpisała vectra.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Dam znać, ciekaw jestem co odpiszą.

W ogóle też mam rozterkę z tymi modułami CI/CAM, wciąż szukam dla siebie najlepszego rozwiązania. Też chciałbym pozbyć dodatkowego "pudełka" dekodera, pilota, oraz w pełni wykorzystać możliwości telewizora, np. nagrywanie na dysk, strumieniowania (teraz tylko z kanałów niekodowanych na DVB-T). Zwróć uwagę, kto był autorem tamtego wątku, do którego link podał kolega @dkalata ;-)
Sęk w tym, że kiedyś niestety związałem się z Cyfrowym Polsatem i nie mogę się z nimi dogadać w sprawie zamiany dekodera na moduł. Tzn. zaraz chcieli przedłużać cyrograf, zamieniać pakiet na droższy - nie interesuje mnie to; kolejna kwestia to drugi moduł (i multiroom?), gdybym chciał w pełni wykorzystać podwójny tuner.
Dlatego wypowiedziałem im (jeszcze mam miesiąc do wygaśnięcia umowy), i zamierzałem (tzn, wciąż jeszcze rozważam) skorzystać z rozwiązania, które podpowiedział kolega @robertw222 w tamtym wątku. Tzn. kupić niesparowaną kartę Cyfry w tym sklepie cardsplitter.pl, do tego moduł CI Astona - i już powinienem cieszyć się brakiem dekodera. A z czasem nabyć cardplitter i drugiego Astona. W dalszej kolejności kto wie, może jeszcze jeden dekoder wspólpracujący z cardsplitterem, do tv w sypialni (początkowo miałem zamiar do niego strumieniować z Panasa DT60, ale to wymaga aby był włączony, osobny dekoder da mi większą niezależność). Niestety, po forach "satelitarnych" krążą słuchy, że te karty Cyfry wnet mogą przestać działać... :-( Czyli inwestycja - w końcu dosyć niemała - mocno niepewna.
Zobaczymy, co jeszcze odpowie Vectra...
Sorry, że odbiegłem trochę od tematu, ale musiałem się trochę wyżalić... ;-)
 
Ostatnia edycja:

jaras1221

New member
Otóż dzwoniłem dzisiaj do vectry i konsultant powiedział że nie mają modułów CI. Szlag mnie trafił, poprzednio z gościem rozmawiałem to zapewniał że dają moduł do telewizorów w pakiecie platynowym teraz stara śpiewka czyli 2 miasta w pl. Dziwi mnie, że moduł na zachodzie to standard a u nas wolą wydać dekoder a nie rozwijać sie technologicznie wprowadzając innowacje. Może dlatego że ludzie często nie wiedzą że cos takiego jest a po części telewizory nie są dostosowane co nie znaczy że klient powinien mieć wybór. Myślałem żeby kupić samemu owy moduł ale konsultant powiedział że nie będzie "chodził" z ich kartą.
Stanley a nie myślałeś o kablówce jakiegoś lokalnego dostawcy? U mnie niestety lokalni sprzedawcy usług nie posiadają modułów ale wiem że niektórzy mają to..
Ja też mam problem, satelity nie wezmę bo mieszkam w bloku na parterze hmm
 

Stanley

Member
Bez reklam
Otóż dzwoniłem dzisiaj do vectry i konsultant powiedział że nie mają modułów CI. Szlag mnie trafił, poprzednio z gościem rozmawiałem to zapewniał że dają moduł do telewizorów w pakiecie platynowym teraz stara śpiewka czyli 2 miasta w pl.
No to ładnie Cię zrobili w ch#@ja.
Dziwi mnie, że moduł na zachodzie to standard a u nas wolą wydać dekoder a nie rozwijać sie technologicznie wprowadzając innowacje. Może dlatego że ludzie często nie wiedzą że cos takiego jest a po części telewizory nie są dostosowane co nie znaczy że klient powinien mieć wybór.
Dokładnie. Mam też znajomego w Niemczech, ma jakąś ichnią kablówkę. Gdy niedawno z nim rozmawiałem, chciałem zabłysnąć jaki to mam wspaniały tv, i że niedługo zamontuję w nim moduły - on już to ma od kilku lat ;-) Czasem mam wrażenie, że ci nasi operatorzy nie chcą klientów - ale kasę i owszem ;-) Qrna klapki na oczach i tylko wcisnąć dekoder.

Myślałem żeby kupić samemu owy moduł ale konsultant powiedział że nie będzie "chodził" z ich kartą.
Tak może być. Obecnie operatorzy dają karty oraz moduły sparowane, tzn. karta w innym module nie będzie działała. To samo zresztą dotyczy dekoderów - na pewno w CP, a o ile wiem także nowo wydawane w nc+.
Stanley a nie myślałeś o kablówce jakiegoś lokalnego dostawcy? U mnie niestety lokalni sprzedawcy usług nie posiadają modułów ale wiem że niektórzy mają to...
U mnie jeśli chodzi kablówkę nie ma innej alternatywy niż Vectra.
Ja też mam problem, satelity nie wezmę bo mieszkam w bloku na parterze hmm
A nie mógłbyś się dogadać z sąsiadem piętro wyżej, żeby Ci pozwolił przyczepić talerz do balkonu? (o ile są balkony, odpowiedni kierunek, itd.). U mnie widzę na budynku kilka takich myków, chociaż nie wiem jak się dogadali. Albo do muru, chociaż to zapewne będzie wymagało zgody zarządcy, wspólnoty, spółdzielni, czy co tam masz.

Aha: od Vectry jeszcze nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Tylko potwierdzenie z automatu, że dostali zgłoszenie.

P.S. A nie wiesz jakie to miasta? Może chociaż ja bym się załapał ;-)
 

jaras1221

New member
Z tego co wiem to Gdańsk i Wrocław może korzystać z modułów reszta to zaścianek i Polska B Te innowacje nie są dla nich.

Problem w tym że mam mieszkanie jednostronne i akurat satelity są po przeciwnej stronie mieszkania. Jest opcja umieszczenia anteny na dachu ale po 1 z tego co wiem odległość nie może być większa niż 25-30m a po drugie potrzebna jest zgoda spółdzielni.

Stanley widziałem że nc+ ma dość tanią opcję telewizyjną a jaki jest odbiór tv w deszcz? słyszałem że nie ma szans na oglądanie...
 

dkalata

New member
jaras1221
problemy występują w odbiorze jeśli średnica anteny jest mniejsza niż 80cm czyli te które swego czasu dawała cyfra i polsat nie wiem czy dają je nadal. Ja mam 90cm i nie mam problemów z odbiorem przy opadach deszczu lub śniegu
 

Stanley

Member
Bez reklam
Z tego co wiem to Gdańsk i Wrocław może korzystać z modułów reszta to zaścianek i Polska B Te innowacje nie są dla nich.
Dzisiaj osobiście zadzwoniłem do Vectry, gdyż odpowiedzi przez formularz kontaktowy wciąż brak (sami się zobowiązali w 48h - termin już minął). Powtarzam słowa Panienki z infolinii: moduły CAM są teraz dostępne tylko w Gdańsku. Ponoć są w trakcie testów, sprawdzają jak to działa, itp. Dodam, że Panienka pierwsza użyła słowa "CAM", czyli zapewne temat jest w Vectrze znany. Krótko pisząc, w moim mieście tylko dekoder od operatora. Dziękuję, nie skorzystam. Nie chcą brać mojej kasy, to nie.

Tak przy okazji: zastanawiam się głośno: czy są jakieś różne standardy cyfrowej telewizji kablowej, np. DVB-C i DVB-C-Vectra? ;-) Bo skoro w całej Polsce Vectra stosuje dekodery cyfrowe (wykaz na stronach), to chyba są ze sobą zgodne, pracują w jakimś standardzie. Zaś skoro podobno testują moduły CAM w urządzeniach posiadających tunery DVB-C (np. telewizorach Panasonic ;-)), to chyba ten standard powinien być zgodny z ichnimi dekoderami? No chyba, że chcą w swoich sieciach puszczać jakieś dwa sygnały: DVB-C-Vectra (dla abonentów z dekoderami od operatora) oraz standardowy na całym świecie DVB-C dla abonentów z modułami CAM + nabytymi na wolnym rynku innymi dekoderami DVB-C, itp. (o ile są takowe), telewizorami przystosowanymi fabrycznie do odbioru cyfrowej kablówki.
Trochę żartuję, ale dla mnie to dziwne - technologia DVB-C, moduły CAM, itp. nie są chyba świeżutkim wynalazkiem sprzed paru miesięcy? ;-) Choćby z postów na tym forum wiem, że moduły są jakoś dostępne w wielu innych sieciach kablowych.

Problem w tym że mam mieszkanie jednostronne i akurat satelity są po przeciwnej stronie mieszkania. Jest opcja umieszczenia anteny na dachu ale po 1 z tego co wiem odległość nie może być większa niż 25-30m a po drugie potrzebna jest zgoda spółdzielni.
Ok, rozumiem. Identyczny problem miałem w poprzednim mieszkaniu. U mnie skończyło się na przeciągnięciu kabla na drugą stronę budynku przez klatkę schodową. Trochę na dziko, ale nikt nie robił problemów (wspólnota). Ale to było już parę lat temu Teraz sądzę nie byłoby tak łatwo, na byle pierdołę potrzebna jest zgoda współwłaścicieli. Kabla było sporo, gdzieś ok. 20m. Myślę w Twoim przypadku opcji na dachu byłby potrzebny eksperyment. No i ta zgoda spółdzielni...

Stanley widziałem że nc+ ma dość tanią opcję telewizyjną
A którą - z ciekawości - masz na myśli?

jaki jest odbiór tv w deszcz? słyszałem że nie ma szans na oglądanie...
Mam antenę zaledwie 60cm (lokalizacja: Dolny Śląsk). W trakcie "zwykłego" deszczu żadnych problemów (o, u mnie teraz pada - "satka" odbiera). Podobnie przy zachmurzeniu, tak jak dzisiaj, pogoda bardziej listopadowa niż styczniowa. Z moich obserwacji problem występuje tylko gdy nadejdą naprawdę ciężkie chmury burzowe, zazwyczaj latem. Wtedy faktycznie są zaniki. Ale takich sytuacji w ciągu roku chyba bym nie policzył na palcach jednej ręki. Ponadto takie zjawiska są zazwyczaj krótkotrwałe.
Tak jak napisał @dlakata, większa średnica anteny daję mniejszy wpływ "pogody". No może z wyjątkiem wiatru, w sensie duża czasza może łatwiej odfrunąć... ;-)

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jaras1221

New member
Chyba nc+ daruję sobie bo nie dają modemów ( na podlasiu nie dostarczają modemów) po 2 za dużo zachodu/załatwiania ze spółdzielnią ale szukam ciągle opcji Dwóch tunerów w telewizorze.
Zastanawiam mnie fakt, że lokalna sieć kablowa proponuje połączenie przez telewizję naziemną wystarczy kabel antenowy i będę miał sygnał cyfrowy również w jakości HD. Jak myślicie Koledzy dwa sygnały równocześnie z tej anteny będzie odbierało czy nie ma szans?
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Chyba nc+ daruję sobie bo nie dają modemów ( na podlasiu nie dostarczają modemów) po 2 za dużo zachodu/załatwiania ze spółdzielnią
modemów czy modułów? Bo to dosyć istotna różnica... Przejęzyczenie? (czy raczej przeliterzenie ;-) )
ale szukam ciągle opcji Dwóch tunerów w telewizorze.
Zastanawiam mnie fakt, że lokalna sieć kablowa proponuje połączenie przez telewizję naziemną wystarczy kabel antenowy i będę miał sygnał cyfrowy również w jakości HD. Jak myślicie Koledzy dwa sygnały równocześnie z tej anteny będzie odbierało czy nie ma szans?
Hm, nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Jakie połączenie przez telewizje naziemną? Z siecią kablową? Coś mi się to nie trzyma kupy, chociaż kto wie, są na świecie rzeczy, które się fizjologom nie śniły ;-) Może wypytaj ich dokładnie o co biega, czy wystarczy sam telewizor aby odbierać ich sygnał, bez żadnych dodatkowych dekoderów, modułów, itp.

Kolejna sprawa, której też nie bardzo rozumiem: wcześniej pisałeś o Vectrze (spory operator sieci kablowych o ile mi wiadomo), teraz o jakiejś lokalnej sieci kablowej. Czyli masz możliwość wyboru dwóch operatorów? Możesz mieć do mieszkania podciągnięty kabel od jednego (Vectry?), lub drugiego (ta lokalna sieć kablowa)?
 

jaras1221

New member
Oczywiście że przejęzyczenie Stanley chodziło mi o moduły do telewizora.
Jeśli chodzi o sieć kablową to rzeczywiście mam do wyboru kilka opcji w tym również po kablu. Jeden z operatorów oferuje telewizję bez jakichkolwiek dekoderów/modułów tak jak napisałem - sygnał cyfrowy łącznie z HD idzie po kablu. Wystarczy telewizor z DVB-T i oglądasz. Zapewniali mnie telefonicznie że również EPG będzie działać. Sieci kablowe w mieście mają swoje "rewiry" gdzie są ich kable dlatego mam możliwość wyboru dostawcy sygnału również kablowego.
Moje pytanie czy telewizor będzie odbierał z kabla 2 kanały jednocześnie bez modułów?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Oczywiście że przejęzyczenie Stanley chodziło mi o moduły do telewizora.
Tak myślałem ;-) Parę słow jeszcze odnośnie modułów w nc+:
jeszcze nie tak dawno mieli w ofercie mix, ale na oficjalnych stronach został już tylko dekoder:
Promocja platformy nc+ nc+ MIX na platformie nc+ => ncplus.pl
Byłem ze 2-3 tyg. temu w punkcie nc+ - mieli jeszcze moduł "ze starych zapasów", cena bodaj 249zł, potem oczywiśćie w tym MIXie trzeba płacić jakiś wybrany pakiet. Być może na upartego moduł można jeszcze gdzieś kupić w necie, np. tutaj:
nc+ MIX z modułem CAM - Hollex.pl - największy polski sklep internetowy ze sprzętem TV-SAT oraz DVB-T
choć nie wiem, czy oferta na pewno aktualna. W Euro RTV oferta zniknęła:
nc+ Usługa MIX (112 kanałów, 1 m-c na start) - moduł CAM HD w Sklepie RTV EURO AGD
Wniosek dla mnie z tego taki, o którym pisałem wcześniej: operatorzy satelitarni typu nc+ czy CP wycofują z ofert moduły, wymuszając na klientach korzystanie z dekoderów.
Zresztą nawet gdybym jednak kupił ten moduł nc+ i ten pakiet MIX - co z drugim tunerem? Kupić jeszcze jeden moduł i płacić drugi abonament w tym ichnim MIXie ? Bo chyba nie można połączyć w jakimś multiroomie, aby obniżyć koszty...?
Wiem, że Ciebie satelita raczej nie interesuje, jednak wątek czytają także inni (mam nadzieję)

Jeśli chodzi o sieć kablową to rzeczywiście mam do wyboru kilka opcji w tym również po kablu. Jeden z operatorów oferuje telewizję bez jakichkolwiek dekoderów/modułów tak jak napisałem - sygnał cyfrowy łącznie z HD idzie po kablu. Wystarczy telewizor z DVB-T i oglądasz.
Aaaa, teraz rozumiem. Czyli taka kablówka, która wpuszcza w swoje kable sygnał w standardzie DVB-T, a nie DVB-C. Nie jestem w tych tematach (standardy, kablówki, etc) specem, lecz wydaje mi się jak najbardziej możliwe.
Skoro nawet można kupić sobie własny modulator DVB-T :
http://www.dipol.com.pl/modulator_signal-350_a-v-cofdm_dvb-t__R86350.htm
Co prawda tym modelem można wpuścić w kabel tylko jeden "program" (np z kamery monitoringu), ale zawsze ;-)

Zapewniali mnie telefonicznie że również EPG będzie działać. Sieci kablowe w mieście mają swoje "rewiry" gdzie są ich kable dlatego mam możliwość wyboru dostawcy sygnału również kablowego.
Wcześniej nie interesowałem się zbytnio kablówkami, zresztą mieszkałem gdzie indziej. Ale o ile mi się coś tam o uszy obiło, że w mieście gdzie obecnie mieszkam Vectra poprzejmowała mniejsze kablówki. Jest że tak napiszę w tej dziedzinie w moich okolicach monopolistą. No ale tak czy siak nie dają modułów, co sprawdziliśmy na infolinii obaj.
Moje pytanie czy telewizor będzie odbierał z kabla 2 kanały jednocześnie bez modułów?
Odpowiedziałem Ci w #3 poście tego wątku. Różnica jedyna, że tam pisałem o telewizji naziemnej DVB-T, dostępnej w Polsce powszechnie z anteny (MUX1,2,3, itp.). Zaś tutaj programy będą dostarczane od operatora po kablu, aczkolwiek także w standardzie DVB-T.
Nie widzę zatem żadnych przeszkód, abyś mógł korzystać z funkcji opisanych w poście #3. Czyli krótko: TAK, telewizor będzie odbierał jednocześnie 2 kanały bez modułów. Pod warunkiem, powtórzę się chyba, że kanały są niekodowane - no ale w takim przypadku musieliby dawać moduły lub dekodery.
Przy czym zaznaczę wyraźnie: głowy nie dam ;-) Wszystko okaże się w praktyce. Moim zdaniem, jeśli odpowiada Ci oferta programowa tej kablówki, cena, nie ma co się zastanawiać.
Aczkolwiek starałbym się tak jakoś tak wykombinować, negocjować warunki, itp. aby mieć choć parę dni na wypróbowanie, sprawdzenie (chociaż przy umowach zawieranych poza lokalem dostawcy chyba przysługuje 10 dni na odstąpienie, ale nie jestem pewien).

EDIT Tak sobie pomyślałem: skoro dają w kablu kanały niekodowane, w dodatku w standardzie DVB-T, wtedy bez problemu można sobie podłączyć kolejny telewizor. I kolejny, i kolejny... Hm, operatorzy zwykle się przed tym zabezpieczają, własnie kodując, co wymusza stosowanie dekoderów lub modułów. A jeśli chcesz niezależnie oglądać na następnym tv - trzeba kolejny dekoder/moduł... Plus do tego jakaś oplata za multiroom, co prawda wychodzi taniej niż dwa abonamenty, ale trzeba coś-tam jeszcze dopłacać.
W każdym razie jeśli ta kablówka puszcza wszystko bez kodowania, nie trzeba się pie%#lić z jakimiś kartami, modułami, ma fajną ofertę programów, a w dodatku da się bez problemów "dzielić" na inne tv - już Ci zazdroszczę ;-) Mają jakąś stronkę?
 
Ostatnia edycja:

jaras1221

New member
Hej, właśnie tez trochę było mi trudno zrozumieć jak z tym jest tylko kabel i wszystko hula. Jutro zadzwonię do nich i zapytam sie serwisantów odnośnie działania 2 tunerów jednocześnie(o ile będą posiadali takową wiedzę), ale myślę że rzeczywiście powinno wszystko chodzić.

Szkoda że wybór operatora sieci kablowej jest dość wąski (tylko pakiet "Nasza Telewizja" reszta chodzi na dekoderach: Telewizja :: NASZA TELEWIZJA ) pocieszające jest to że biorąc internet razem mogę wziąźć na czas nieokreślony.

Wziąłem sobie za priorytet znalezienie odpowiedniego dostawcy sygnału aby móc w pełni wykorzystać telewizor z 2 tunerami. Jeśli mi się to nie uda to pozostaje kupić as650 chyba że poczekać do wiosny na nową serię z lisem ale oglądając filmiki z CES2015 nie za bardzo przemawiała do mnie szata graficzna (duże kółka), zresztą ciekawe kiedy będzie wiadomo więcej o nowych modelach.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Z ciekawości rzuciłem okiem na ten pakiet "Nasza telewizja". Może faktycznie, jak to się teraz mówi "d..y nie urywa". Ale z drugiej strony porównując z pakietem Familijnym jaki mam obecnie od CP w tej samej mniej więcej cenie, oferta kanałów które zazwyczaj oglądam jest porównywalna, aczkolwiek paru mi brakuje.

Jednak na stronach tej kablówki nigdzie nie znalazłem szczegółów na temat standardów, w jakich dostarczany jest sygnał (np. DVB-T, odbiór możliwy za pomocą każdego telewizora wyposażonego w odpowiedni tuner). Za to jest mowa o dekoderach... Miejmy nadzieję, że nie wciskali Ci kitu... Myślę, że tak naprawdę wszystko okaże się na 100% "w praniu", wszystkie Twoje pytania i wątpliwości wyjaśnione po podłączeniu kabla do wejścia antenowego w tv.
Pozdrawiam.
 
Do góry