AS640 / Serwer medialny - problem z napisami

Tepih

New member
Witam,

Sprawa wygląda następująco. Mam Panasonic AS640 oraz Synology DS216j. I jak nagram jakiś film na pendrive/dysk w formacie mkv z napisami SRT (kodowanie ANSI) to mi się napisy normalnie wyświetlają. Ale jak te same pliki wrzucę na serwer i korzystam z aplikacji "Serwer medialny" na Panasonicu, to już telewizor nie rozpoznaje mi tych napisów/nie widzi ich. Czy spotkał się już ktoś z takim problemem? Wie ktoś jak to rozwiązać?? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Posiadam DT60, czyli model zdaje się o rok starszy, oraz Synology 214play. Zewnętrzne napisy srt są odtwarzane bez problemu. Na "Synku" używam firmowego serwera DLNA - "Serwer multimediów". No właśnie, jakiego Ty używasz? Może tu jest problem?

Swoją drogą dla starszych Panasów polecam wmuksowywanie napisów do mkv programem napisanym przez jednego z forumowiczów. Dzięki temu napisy są większe, czytelniejsze oraz można wybierać spośród kilku czcionek. Zobacz tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/99298-akcja-mala-czcionka-w-panasonicu.html
i tutaj:
Mateusz Kaflowski - PanaSubtitler
 
Ostatnia edycja:

Tepih

New member
Posiadam DT60, czyli model zdaje się o rok starszy, oraz Synology 214play. Zewnętrzne napisy srt są odtwarzane bez problemu. Na "Synku" używam firmowego serwera DLNA - "Serwer multimediów". No właśnie, jakiego Ty używasz? Może tu jest problem?
Ja też odtwarzam na firmowym serwerze DLNA od Panasonica (u mnie to się nazywa "Serwer medialny"). Innego chyba się nawet nie da wgrać (bo szukałem nawet na "App Martket", na Panasonicu, ale nie ma). Napisy srt (w kodowaniu ANSI - może to ma jakieś znaczenie?). Ale dziwne, bo jak odtwarzam te same pliki z pendrive to wszystko działa (napisy są widoczne), ale już przez dlna nie. A na serwerze Synology te pliki, które chcesz odtworzyć, trzymasz w tym domyślnym folderze "video"? Albo coś dodatkowego ustawiałeś w opcjach serwera Synology??
 

Stanley

Member
Bez reklam
Ja też odtwarzam na firmowym serwerze DLNA od Panasonica (u mnie to się nazywa "Serwer medialny"). Innego chyba się nawet nie da wgrać (bo szukałem nawet na "App Martket", na Panasonicu, ale nie ma).
Chodziło mi o firmowe oprogramowanie, które używasz na SYNOLOGY, które nazywa się podobnie ("Serwer multimediów"), a w istocie jest serwerem DLNA. Pytałem, gdyż na Synology można instalować inne serwery DLNA, od innych firm, np. Plex. Natomiast to co uruchamiasz w Panasonicu pt. "Serwer medialny", jest klientem DLNA (umożliwia odtwarzanie treści z serwera) - u mnie jest takie samo i nie znam innych zamienników ;-)

Ok, mniejsza o niuanse terminologii. Zakładam, że na Synku używasz firmowy "Serwer multimediów". Zobacz do jego ustawień>Zgodność DMA>przycisk Lista urządzeń>czy widzisz na tej liście swój telewizor (adres IP i MAC), oraz czy posiada profil "Panasonic TV", lub "Panasonic TV-1". Jeśli takiego profilu nie posiada, spróbuj mu przypisać. Może coś pomoże.

Napisy srt (w kodowaniu ANSI - może to ma jakieś znaczenie?).
Tak, kodowanie ANSI.
Ale dziwne, bo jak odtwarzam te same pliki z pendrive to wszystko działa (napisy są widoczne), ale już przez dlna nie.
Jak już pisałem, u mnie przez DLNA napisy działają bez problemów. Na Synku postawiony standardowy "Serwer multimediów". Przy czym w moim Panasonicu trzeba je włączać i wybierać kodowanie przyciskiem "Option", niestety każdorazowo (z pendrive jest chyba tak samo? Odkąd mam dysk sieciowy, praktycznie nie podłączam do tv żadnych pamięci przez USB ;-) )
A na serwerze Synology te pliki, które chcesz odtworzyć, trzymasz w tym domyślnym folderze "video"?
Nie, i dla odtwarzania napisów jest to bez znaczenia. Udostępnianie folderów przez serwer DLNA konfigurujesz na Synku w Panel Sterowania>Indeksowanie multimediów>zakładka Indeksowany folder.
Albo coś dodatkowego ustawiałeś w opcjach serwera Synology??
Nic dodatkowego nie ustawiałem.
 
Ostatnia edycja:

Tepih

New member
@Stanley, jak już wysłałem posta to zorientowałem się, że pisząc "synku" masz raczej na myśli synology, a nie panasonica. Ale tak, na synology korzystam z tego domyślnego serwera multimediów. I to co piszesz to już sprawdzałem wcześniej, ale nic niestety nie pomogło. Może spróbuję zainstalować tego plex'a i zobaczę czy to nie pomoże.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Hm, jeszcze jedno. Na swoim "Synku" wciąż używam system DSM 5.2. Nowego 6.0 (z różnych względów) jeszcze nie instalowałem. Może coś skopali z napisami przez DLNA? Aczkolwiek na forach Synology jakichś dramatycznych narzekań pod tym względem nie zauważyłem, a z tego co wiem, trochę użytkowników Panasoniców tam jest. No ale też przecież nie śledzę wszystkich postów ;-) A'propos innych forów, może spróbuj przejrzeć/popytać tutaj:
pl.forum.synology.com - Informacje
ProNAS - Forum serwerów plików Synology
 
Do góry