Ariva HDplayer 110

jaco23

New member
Witam troche nie na temat ale , ja niestety poleglem na Arivie i zamowilem Egreat R1 na tym samym chipie , powinien dojść za tydz. Odrazu pisze ze nie jestem sprzedawca. Pozdrawiam i oby soft arivy sie rozwijal.
 

elektron321

New member
Kijek1 napisał:
Zrobiłem format, ntfs , rozmiar alokacji 512 i jak na razie ok. 30 min filmu poszło bez wyłączania dysku (nie miałem więcej czasu). Jedyny minus, że przy takiej wielkości alokacji, jest wolniejszy dostęp do dysku. Dzisiaj spróbuję z większymi alokacjami.

Jak zmienić rozmiar alokacji? Da się to zrobić bez formatowania?
 

majcher

New member
Kijek1 napisał:
a jaki ustawiłeś rozmiar alokacji? u mnie było 4096b
Formatowałem na domyślnych ustawieniach, czyli też na 4096. Jutro będę podłączał następny taki sam zestaw ariva 110 + Samsung S2 Portable 500GB to dam znać czy wszystko OK.
 

majcher

New member
elektron321 napisał:
Rozciąłem w połowie kabelek USB (dokładnie to rozciąłem tylko przewody zasilania) i dołączyłem do niego zasilacz 5V o wydajności ponad 1A. Zasilacz dołączony oczywiście do wtyczki od strony dysku natomiast od strony arivy przerwa.

Sprawdziliście czy nie wystarczy zastosowanie kabelka USB z podwójnym zasilaniem (czyli 2 wtyczki USB i 1 mini USB)?
 

Kijek1

Member
elektron321 napisał:
Jak zmienić rozmiar alokacji? Da się to zrobić bez formatowania?
Ja zmieniałem podczas formatowania. Jutro sprawdzę jeszcze raz, na domyślnych ustawieniach. Wcześniej dysk nie był formatowany, prosto ze sklepu podłączyłem do kompa. Może jest to kwestia tylko sformatowania, a nie wielkości alokacji.

majcher napisał:
Sprawdziliście czy nie wystarczy zastosowanie kabelka USB z podwójnym zasilaniem (czyli 2 wtyczki USB i 1 mini USB)?

Tak, cały czas miałem tak podłączone, a i tak dysk się wyłączał.
 
Ostatnia edycja:

david

New member
Witam. Wyczytałem gdzieś w internecie, że Ariva ma problemy z odtwarzaniem mkv. 1080p. Śledząc ten wątek nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy jest to prawda i chciałem się dowiedzieć czy ktoś oglądał już filmy w 1080p i mógłby się podzielić doświadczeniami jak to naprawdę jest.
Z góry dziękuje.
 

marecki6

New member
Bez reklam
od wczoraj jestem kolejnym nabywaca tej arivy ... niewiele zdazylem na niej zapuscic ale odpalilem podstawowe avi, mp4 i mkv i poki co jestem bardzo zadowolony - odtwarzacza wogole nie slychac a podlaczony kablem hdmi do tv daje naprawde dobra jakosc obrazu, przegladanie zasobow dysku ( 500gb WD My BOOK ) odbywa sie naprawde sprawnie , nawet pilot nie jest taki straszny ...jak na cene 380zl mysle ze warto ... jezeli ktos posiada linki do pobrania materialow ktore pokaze maksymalne mozliwosci tego playerka to bede bardzo wdzieczny za przekazanie :)
 

szperaczz

New member
Ja mam podpięte 30 m kablem przez router i 1080p chodzi.
Z laptopa po wifi przy przewijaniu trochę się przycina ale z PC-ta który jest kablem spięty idealnie śmiga.
 

saintti

New member
...a może ja dostałem jąkąś inną Arive? A może to był tylko sen?

Dodatkowo polecam: "Alexander" (darmowa próbka z microsoft'u) oraz "Valkyrie" (2008) (do wyguglowania) - oczywiście w 1920/1080. Domniemam, że takich sampli nie tworzą amatorzy tylko fachowcy, czyli to dobry test dla Arivy. Dla mnie obydwa pliki były nie do obejrzenia (klatkowanie). Nie mam pojęcia ile ważą oryginały, ale to podobna półka.
Te znalazłem dla przykładu, ale testowałem i więcej (także z pendrive'a). Czyżby teraz działały? Może w tym sofcie zawarli więcej poprawek niż napisali?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
@ saintti
Odnoszę wrażenie, że Ty wyszukujesz jakieś dziwne niechodzące próbki, podczas gdy inni po prostu oglądają (bez problemów) filmy. Bez obrazy... ;)
To że jakaś próbka mikroszitu nie działa, IMO nie przekreśla odtwarzacza; szczególnie iż ich "standardy" są znane z niechodliwości.

Czy jakieś pliki .m2ts zgrane z BD stwarzają problemy? Nie? To znaczy, że jest to odtwarzacz 1080p. Jeśli oczekujesz od zabawki za 399 PLN odtwarzania wszystkiego co ktoś tylko wymyśli i źle zakoduje, to powodzenia... ;)
 
Ostatnia edycja:

majkeljot

New member
Czy naprawdę nikt tutaj nie wie, albo nie jest w stanie sprawdzić działania jako odtwarzacz audio? Moje pytanie dotyczyło możliwości odtwarzania z jednego pliku (zrzut całej płyty) ale odtwarzanej poprzez plik Cue dzięki czemu odtwarzacz powinien widzieć całą płytę jako oddzielne utwory. Czy to działa w Arivie ?
Drugie pytanie czy jest zgodny z funkcją tzw gapless? Czyli czy potrafi odtworzyć bez słyszalnej przerwy czy trzasku podczas przejścia pomiędzu utworami, które stanowią jedną całość, tzw suity ?
 

biochip

New member
majkeljot napisał:
Czy naprawdę nikt tutaj nie wie, albo nie jest w stanie sprawdzić działania jako odtwarzacz audio? Moje pytanie dotyczyło możliwości odtwarzania z jednego pliku (zrzut całej płyty) ale odtwarzanej poprzez plik Cue dzięki czemu odtwarzacz powinien widzieć całą płytę jako oddzielne utwory. Czy to działa w Arivie ?
Drugie pytanie czy jest zgodny z funkcją tzw gapless? Czyli czy potrafi odtworzyć bez słyszalnej przerwy czy trzasku podczas przejścia pomiędzu utworami, które stanowią jedną całość, tzw suity ?

Zrzutu płyty nie widzi. Słucham głównie flac-ów po optyku i dźwięk zaskakująco dobry
 

saintti

New member
wiatrak napisał:
@ saintti
Odnoszę wrażenie, że Ty wyszukujesz jakieś dziwne niechodzące próbki, podczas gdy inni po prostu oglądają (bez problemów) filmy. Bez obrazy... ;)
To że jakaś próbka mikroszitu nie działa, IMO nie przekreśla odtwarzacza; szczególnie iż ich "standardy" są znane z niechodliwości.

Czy jakieś pliki .m2ts zgrane z BD stwarzają problemy? Nie? To znaczy, że jest to odtwarzacz 1080p. Jeśli oczekujesz od zabawki za 399 PLN odtwarzania wszystkiego co ktoś tylko wymyśli i źle zakoduje, to powodzenia... ;)
... wole jednak dopłacić 60zł (aż?!) i mieć odtwarzacz, który radzi sobie z tym co ktoś tylko wymyśli i nawet źle zakoduje. Nie interesuje mnie żadne pójście na ugodę - jeśli w specyfikacji jest tak napisane - ma to po prostu odtwarzać.

@slr
Samsung DEMO 1080p - Colour Of China.TS - ok - fajnie... tyle tylko, że to czystej rasy pokazówka ustawiona pod telewizory Samsunga. Bez obrazy - raczej zbędny test. Wolę oglądać trailery niż reklamówki. Trzeba przyznać, że bitrate robi wrażenie.

No i w sumie jeszcze w twoich linkach do testów znalazłem tylko jeden niestety pseudo 1080p - 300.2006.1080p.BlueRay.DTS.x264-CtrlHD:
VIDEO CODEC...: x264, 2PASS, LEVEL 4.1
FRAMERATE.....: 23.976
BITRATE.......: Variable ~ 9222 Kbps
RESOLUTION....: 1920X800
AUDIO.........: DTS 5.1 @ 1536 Kbps

Musze przyznać, że przeprowadziłeś szalone wręcz testy, cud że Ariva to wytrzymała.

Może szanowni Panowie spróbują obejrzeć jakiś trailer w prawdziwym Full HD (w 1920/1080) i opiszą jak sobie radzi.
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
ciekawi mnie ignorancie co masz na mysli uzywalac zwrotu "prawdziwe FillHD" :p


czy to ma byc tylko rip z Blu czy rip z HD-DVD tez moze byc ?

bo moze z HD-DVD to juz nie jest FullHD?
 

sbapol

New member
Ale mieszacie chłopaki,już byłem zdecydowany na Arivę,a teraz już nic nie wiem.Mam zamiar odtwarzać mvk z dysku podpiętego pod USB i niepokoją mnie te ostatnie newsy od Was :) Dyski nie zawsze działają,filmy nie chodzą płynnie. Chyba jednak nie kupie sobie playerka do świąt.Dotychczas nie interesowałem się tego typu sprzętem.ale zauważyłem wysyp informacji na temat tanich HD Playerów dopiero teraz pod koniec roku.Może rzeczywiście warto wstrzymać się z zakupem,poczekać,aż kolejne firmy produkujące playery zaczną ze sobą konkurować,co być może spowoduję jakiś tam spadek cen.
Żeby nie było,że nie na temat.Wrócę do zasilania dysków.Słyszałem kiedyś w sklepie komputerowym,że niektóre dyski 2.5 powyżej 320GB potrzebują dodatkowego zasilacza,że zwykłe USB dysku 320GB nie pociągnie.Musi być zasilacz lub High Power USB.Pewnie Ariva ma słabo zasilany port USB.Jak ktoś ma problem z dyskiem niech spróbuje z mniejszym np.160gb i da znać co i jak.

Aha,co do zarywania filmów HD z dysków USB,może ma znaczenie obudowa z jakiej korzystacie,jak wiadomo te tańsze nie mają wyśrubowanych i maksymalnych transferów.

PS"Pomóżcie chłopaki,bo się napaliłem,że HOHO.Dotychczas odpalałem filmy z laptopa na projektorze HD,ale ciągle podłączanie lapka już mnie zmęczyło.
 

sbapol

New member
slr napisał:
testy robilem na plikach reklamowych telewizorow Philips, Samsung, Sony by wiedziec jak ariva poradzi sobie z wysokim bitratem.

Co do plikow 1080p to player kupilem po to bym mogl ogladac pliki zassane z internetu a nie normalne BlueRay filmy i do tego ten player zostal tak naprawde stworzony bo nie ma w nim przecierz napedu optycznego. I normalna sprawa jest ze pliki sciagane z netu (filmy w .mkv 720p i 1080p) w 95% nie sa typowymi pozycjami fullHD w rozumieniu rozdzielczosci bo nie maja wlasnie 1920x1080 ale sa obciete poprostu z czarnych pasow by zaoszczedzic przestrzen pliku na obraz.

Wiekszosc osob na tym forum czyta o arivie wlasnie po to by wiedziec czy filmy z netu im zadziala czy tez nie, dlatego tez ja jak i inni ludzie potestowali takie i inne pliki by byla jasnosc czy te pozycje dzialaja i dzialaja w 100% jezeli sa to pozycje znanych grup scenowych i p2p bo takie filmy sie sciaga najczesciej z internetu czy to sa xvidy/divxy czy tez pozycje x264. Po to tez sa wymyslone pewne standardy kodowania by w nich filmy byly kodowane i ariva jest z nimi zgodna i jest to zaznaczone w specyfikacji.

Naprawde duzo filmow juz na arivie obejrzalem od jej zakupu i byly to pozycje 720p i 1080p (te obciete jak i te "prawdziwe") wszystko dziala bez problemu jak i trailery filmow sciagniete ze strony apple trailers jak i yahoo movies. Pozycje xvid/divx filmow i seriali takze dzialaja bez problemu.

To tyle dla ludzi ktorzy kupuja lub chca kupic arive wlasnie po to by obejrzec na swoim TV seriale i filmy HD jak i SD sciagane z netu. Ci ktorzy szukaja tutaj odpowiedzi na pytania o formaty muzyczne i inne video specyficzne jakies pytajcie dalej a ci ktorzy to potestowali i tez sie tym interesuja moze odpowiedza wam na pytania.

Mnie interesowalo czy ariva radzi sobie z formatem .mkv 720p i 1080p i radzi sobie bez zajakniecia a xvid jest dodatkiem dla mnie a muzyki i tak nie slucham na czyms takim i nigdy nie sluchalem. Pozatym jest to player VIDEO HD glownie i do tego sie swietnie nadaje za takie pieniadze 370-399 to naprawde super sprzet, jezeli ktos szuka czegos bardzo rozbudowanego niech sobie kupi popcorna albo korra.

No i super o to mi chodzi,napisz proszę jeszcze,że puszczasz je z dysku USB i jakiego to jutro zamawiam.
 
Do góry