Ariva HDplayer 110

ArtS007

New member
Bez reklam
Moje spostrzeżenia z WD1 sprowadzają się do tego, że wyjście HDMI należy ustawić z Auto na odpowiedni tryb rozdzielczości. W moim przypadku jest to 720p. Wówczas charakterystyka obrazu jest bardziej stonowana, bardziej filmowa.

ArtS :)
 

luka80

New member
kaszpir napisał:
Wystarczy poczytać sobie że WD jak i WD Live ma mocno "podkontrastowany" obraz przez co na pierwszy rzut oka obraz jest ładnieszy , tyle że przez to traci się szczegóły a obraz wygląda sztucznie ... Tak samo "podkręcić" obraz można w Arive (jasność i kontrast ..) W testach WD i WD Live jest opisane i proponowane aby po odpaleniu "skalibrować" obraz WD bo niestety jest zbyt przejaskrawiony i nie naturalny ... WD Nie ma lepszego obrazu , ma bardziej "podkręcony" aby wyglądał na pierwszy rzut oka na ładniejszy ...

tak jak już pisałem, próbowałem wczoraj w arivie ustawić obraz taki jak miałem w wd, niestety nie udało mi się to, może to zależy od mojego tv (sharp 37" fullhd) dlatego wracam do wd ponieważ obraz w nim odpowiadał mi bardziej i nic tam nie widziałem sztucznego, oczywiście była kalibracja tv i playera
 

don111

Banned
czy wasza Ariva również nie jest cicha ?
co prawda wielkim problemem to nie jest (nie jest to głośne), ale jednak z 2,5m przy ciszy w pokoju słyszę takie delikatne, nieprzyjemne bzyczenie
 

luka80

New member
don111 napisał:
czy wasza Ariva również nie jest cicha ?
co prawda wielkim problemem to nie jest (nie jest to głośne), ale jednak z 2,5m przy ciszy w pokoju słyszę takie delikatne, nieprzyjemne bzyczenie

podobnie miałem w swojej arivie, bzyczenie słyszalne
 

grzesch

New member
don111 napisał:
miałeś ? czy masz nadal ? :)
zależy od egzemplarza czy każda Ariva tak ma ?

Z 2.5 m ledwo słyszalny szmer a głuchy nie jestem ;).
Jak dla mnie nie ma znaczenia, gdyż odpalam ampli, gdzie wiatrak już bardziej słychać.
 

dest

New member
u mnie za 1 razem piszczala dosc niezle ale po obejzeniu calego filmu i przy kolejnych uzywaniach arivy slychac delikatne piszczenie ale tylko jakies 15 cm od niej ;)
 

luka80

New member
don111 napisał:
miałeś ? czy masz nadal ? :)
zależy od egzemplarza czy każda Ariva tak ma ?

piszę miałem bo oddałem arivę do sklepu (wracam do wd), jak kolega wyżej napisał słychać z bliska bzyczenie i przy ciszy w pokoju, ale gdy odpalisz tv z filmem to już nie jest słyszalne
 

don111

Banned
bzyczenie to nie jest w praktyce problem przy oglądaniu, bardziej z ciekawości zapytałem czy to tylko mój egzemplarz tak ma...


słuchajcie a co (oprócz obsługi HD audio) przemawia bardziej za WD live ?
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Tylko czy WD Live na pewno obsługuje passtrough (bitstream) dźwięku HD, czy tylko tzw core? Chyba tylko DD TrHD, DTS HD MA nie, ale nie jestem tego pewien.

WD Live ma prosta obsługę BD .ISO, dla tych zawierających tylko jeden plik .m2ts, ale nie wiem czy z pełną obsługą napisów i ścieżek dźwiękowych, że o menu już nie wspomnę...
 

jaco23

New member
Z tego co wyszukalem , to na tym scalaku 1073 odtwarzacze posiadają :
Blu-Ray ISO Yes. No menu ; DTS-HD MA Downmix + Pass-through (core) a także Inbuilt Web Services BitTorrent, SHOUTcast wiec chyba wszystko w rekach programistow. Caly czas czytam posty i zastanawiam się nad tym urządzeniem :)
 

saintti

New member
Nie sądzę, by ariva radziła sobie z Blue-ray ISO, myślę, że może i włączy, ale obraz będzie się ciął.
Nie sprawdzałem tej funkcji także miło by było jakby ktoś napisał jak to jest z tymi plikami.

Edit: przeczytałem cały topic, ale zapomniałem. Więc jednak nie odtworzy!
 
Ostatnia edycja:

jaco23

New member
No i dalej tak jest ze nie odtwarza ( ariva). Ja pisalem ze w innych odtwarzaczach na tym samym procku odtwarza owe iso i to wsio.
 

don111

Banned
evvlin napisał:
Obsługa napisów wbudowanych w pliki MKV. Równocześnie dostepne są również zewnętrzne napisy.
nie bardzo się orientuje w filmach mkv, po ściągnięciu sampla widzę że ma on wbudowane napisy angielskie, czy wg tego zdania powyżej to znaczy dokładnie że mogę je wyłączyć i włączyć zewnętrzne napisy z pliku srt ?

trochę to dziwne dla mnie bo do tej pory w divx/xvid spotykałem się z napisami wgranymi na stałe do filmu (tzw hardsubbed) których nie można wyłączyć
 

angusta

New member
Kopiowanie plików

Czy ktoś mógły mi przybliżyć temat kopiowania plików na Arivie. Z czego na co można kopiować, w jaki sposób. Mnie nie udało się jeszcze niczego skopiować.

pozdr.
 
Do góry