Ariva HDplayer 110

witek_64

New member
Wznawianie odtwarzania

Czy ktoś testował, czy działa wznawianie odtwarzania filmu w przypadku, gdy odtwarzamy film z zasobu sieciowego, a player był w międzyczasie wyłączony?
 

miroo

New member
bodzio_g napisał:
Jeśli chodzi o nagrywanie np z telewizora to nie ma, a jeśli o np skopiowanie filmu z pendriva to ma.
Czy można kopiować również z otoczenia sieciowego? Noszę się z zamiarem wersji "zbundlowanej" ;) z modułem Wi-Fi, ale w razie gdyby okazało się że połączenie będzie zrywało bądź byłyby problemy z płynnym streamingiem z sieci, interesuje mnie czy jest możliwość wpierw skopiować dane z poziomu odtwarzacza z sieci na podpięty przez USB dysk - czyli czy można obejść podpinanie dysku za każdym razem do komputera.

angusta napisał:
A jak wygląda menu arivy w porównaniu np. do xtreamera, jest w wysokiej rozdzielczości ?
chętnie też usłyszałbym odpowiedź na to pytanie.

Z góry dzięki, pozdrawiam.
 

bodzio_g

New member
Czy można kopiować również z otoczenia sieciowego? Noszę się z zamiarem wersji "zbundlowanej" z modułem Wi-Fi, ale w razie gdyby okazało się że połączenie będzie zrywało bądź byłyby problemy z płynnym streamingiem z sieci, interesuje mnie czy jest możliwość wpierw skopiować dane z poziomu odtwarzacza z sieci na podpięty przez USB dysk - czyli czy można obejść podpinanie dysku za każdym razem do komputera.

W menu kopiowania jest możliwość wyboru otoczenia sieciowego, ale przyznam że jej praktycznie nie sprawdzałem.

Cytat:
Napisał angusta
A jak wygląda menu arivy w porównaniu np. do xtreamera, jest w wysokiej rozdzielczości ?

chętnie też usłyszałbym odpowiedź na to pytanie.

Telewizor wyświetla mi iż dostaje sygnał 1080
 

szperaczz

New member
miroo napisał:
Czy można kopiować również z otoczenia sieciowego? Noszę się z zamiarem wersji "zbundlowanej" ;) z modułem Wi-Fi, ale w razie gdyby okazało się że połączenie będzie zrywało bądź byłyby problemy z płynnym streamingiem z sieci, interesuje mnie czy jest możliwość wpierw skopiować dane z poziomu odtwarzacza z sieci na podpięty przez USB dysk - czyli czy można obejść podpinanie dysku za każdym razem do komputera.


chętnie też usłyszałbym odpowiedź na to pytanie.

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Nie wiem jak z Wi-fi ale po kablu bez problemu można kopiować z sieci, jeśli uda ci się udostępnić pliki bo ja miałem na Windowsie z tym problem.
No ale na szczęście z Maca udostępniłem i jest ok.
 

don111

Banned
kupiłem hdd 1,5 tb, będzie wykorzystywany tylko jako magazyn
są jakieś wytyczne co do formatowania nowego dysku ? planuję 3x 500gb ntfs ale nie wiem czy Ariva czyta wszystkie partycje czy tylko pierwszą...
 

cangre

New member
don111 napisał:
kupiłem hdd 1,5 tb, będzie wykorzystywany tylko jako magazyn
są jakieś wytyczne co do formatowania nowego dysku ? planuję 3x 500gb ntfs ale nie wiem czy Ariva czyta wszystkie partycje czy tylko pierwszą...

Obsłuży - mam podpiety dysk 1TB wd 3.5 , 3 partycje.
 

Narfi

New member
A ja mam takie pytanie: Jakie macie podłączone pod ten odtwarzacz zewnętrzne modele DVD? czy tylko zasilane USB czy z osobnym? Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
Witam. Zamieniłem starego xboxa na Arive i fillmy hd dźwięk i obraz jest ok, mam problem tylko z dźwiękiem z mp3 po sieci jest fatalnej jakości. Stary xbox odtwarza o niebo lepiej. Sprawdzę jeszcze z pendriva. Nie widzę tam wielu ustawień, strasznie ubogo w porównaniu XBMC. Nie doczytałem się czy ktoś ma problem z mp3, chciałbym się upewnić czy to ogólna czy tylko mojej arivy przypadłość
 

grzesch

New member
Jestem po testach Arivy podłączonej do sąsiadowego Sharpa Aquosa i Arivy poprzez router przez wifi do drugiego kompa.

Podłączenie do Sharpa 42"
- menu w HD
- automatyczne wykrycie i dostosowanie się Arivy poprzez kabel HDMI
- jakość i kolory powaliły sąsiada na kolana w porównaniu do kanałów HD z nTV
- DTS idzie równocześnie poprzez HDMI do TV (trzeba ręcznie wybrać), po optyku do ampli i stereo cinch do ampli

Ariva podłączona poprzez router skrętką i dalej po wifi do laptopa
(czyli de facto połączenie jak po wifi jeśli chodzi o transfer).
Wifi typ G czyli szału nie ma, w tle odpalony programik do monitoringu sieci.
Przy transferze 12,5 Mbit/s zaczyna rwać film czyli wynik i tak lepszy od podanej przez producenta (do 10Mbit/s).
Konkluzja - do odtwarzania filmów HD z bitratem powyżej 12Mbit/s musi być wifi typ N.

Dodam, że na pisałem maila do Fergusona z zapytaniem o typ cheapu realteka w karcie wifi, który będzie akceptowany przez Arivę.
Odpowiedź z Fergusona:
Działać będzie karta przez nas sprzedawana. Większość tych dostępnych na rynku nie jest zgodna z naszym odtwarzaczem.
Komentarz zbędny :confused:

Na marginesie dodam, że dostałem kartę na realteku 8187g i nie działa
:(
 

jarek20

New member
Witam Panowie. Podpowiedzcie mi w sprawie sieci. Mam podłączony odtwarzacz skrętka z ruterem netgear a dalej po wi-fi z kompem. Odtwarzacz widzi dysk, który jest udostępniony ale żąda loginu i hasła- tylko co to ma być za login i hasło? skąd go wziąć jak nie mam nic takiego w kompie ustawionego. Komp ma zainstalowaną Vistę. Jak uruchomić odtwarzanie plików z kompa po kablu na tym sprzęcie? Co dodam to na kompie z XP działa bez haseł tylko na Viście krzyczy o ich podanie.
 
Ostatnia edycja:

jaco23

New member
Podaje linka do stronki z różnymi odtwarzaczami , na jakich są procesorach i co potrafią odczytać , może komuś pomoże to w decyzji kupna xxx.iboum.com/artkill/chipsets.php
 

grzesch

New member
biochip napisał:
Najważniejsze to sprawdzić na stronie producenta lub gdziekolwiek jaki jest pobór prądu przez dany napęd DVD zasilany z USB przy odtwarzaniu; nagrywanie i tak nie będzie działać.

jarek20 napisał:
Witam Panowie. Podpowiedzcie mi w sprawie sieci. Mam podłączony odtwarzacz skrętka z ruterem netgear a dalej po wi-fi z kompem. Odtwarzacz widzi dysk, który jest udostępniony ale żąda loginu i hasła- tylko co to ma być za login i hasło? skąd go wziąć jak nie mam nic takiego w kompie ustawionego. Komp ma zainstalowaną Vistę. Jak uruchomić odtwarzanie plików z kompa po kablu na tym sprzęcie? Co dodam to na kompie z XP działa bez haseł tylko na Viście krzyczy o ich podanie.

Wprawdzie jarek20 na privat napisał, że już odpalił ale może napiszę parę słów tak gwoli ścisłości.

1. Zaczynamy od adresacji
Ja zawsze ustawiam statyczny adres, nigdy dhcp (dużo łatwiej kontrolować kto się podpina do routerka); tym bardziej przy połączeniu punkt-punkt (czyli Ariva i komp)
Przy adresie statycznym potrzebny nam będzie MAC Address urządzenia, żeby dopisać go do routera - w wierszu poleceń wpisujemy komendę
i obok naszego adresu IP przydzielonej dla Arivy wyświetli się MAC Address
Interfejs: 192.168.47.104 --- 0xb
Adres internetowy Adres fizyczny Typ
192.168.47.100 00-21-29-7b-65-b0 dynamiczne
192.168.47.103 08-10-74-13-fc-64 dynamiczne
192.168.47.105 00-11-6d-00-1f-ec Ariva
192.168.47.255 ff-ff-ff-ff-ff-ff statyczne
224.0.0.2 01-00-5e-00-00-02 statyczne
224.0.0.22 01-00-5e-00-00-16 statyczne
224.0.0.252 01-00-5e-00-00-fc statyczne
239.192.152.143 01-00-5e-40-98-8f statyczne
239.255.255.250 01-00-5e-7f-ff-fa statyczne
C:\Users\greg>

2. Teraz udostępnianie
Na stronie fergusona jest to opisane dokładnie i działa - zarówno dla winxp jak i dla visty/win7
Dodam tylko, że w windows vista/7 trzeba wejść w
Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania i wyłączyć udostępnianie chronione hasłem.
Ariva wprawdzie po wejściu w Sieć - Workgrup - "nazwa naszego kompa" - woła o podanie loginu i hasła. Okienka zostawiamy puste i klikamy OK. Wyskakuje "Udane logowanie" i widzimy udostępnione nasze foldery. Wejście w dany folder powinno odbyć się bez wołania o login i hasło. Żeby tak było musimy udostępnić folder w następujący sposób:
- klikamy prawym na wybranym folderze i wchodzimy we właściwości;
- następnie zakładka udostępnianie i "udostępnij"
- w nowym okienku z listy wybieramy konto Gość i dajemy dodaj
- w dolnej rubryce mamy teraz konto Gość + mogą być jeszcze jakieś inne konta
- zmieniamy uprawnienia klikając lewym na "odczyt/zapis" i dajemy Udostępnij
- teraz zostało dać Zastosuj i zamknąć okno.
Wystarczy teraz w Arivie wyjść do głównego Menu i z powrotem wejść w nasze zasoby - folder powinien już być widoczny.

Uff, trochę się opisałem ale myślę, że ktoś na pewno skorzysta :cool:
 
Ostatnia edycja:

pol77

New member
grzesch napisał:
Jestem po testach Arivy podłączonej do sąsiadowego Sharpa Aquosa i Arivy poprzez router przez wifi do drugiego kompa.

Podłączenie do Sharpa 42"
- menu w HD
- automatyczne wykrycie i dostosowanie się Arivy poprzez kabel HDMI
- jakość i kolory powaliły sąsiada na kolana w porównaniu do kanałów HD z nTV
- DTS idzie równocześnie poprzez HDMI do TV (trzeba ręcznie wybrać), po optyku do ampli i stereo cinch do ampli

Ariva podłączona poprzez router skrętką i dalej po wifi do laptopa
(czyli de facto połączenie jak po wifi jeśli chodzi o transfer).
Wifi typ G czyli szału nie ma, w tle odpalony programik do monitoringu sieci.
Przy transferze 12,5 Mbit/s zaczyna rwać film czyli wynik i tak lepszy od podanej przez producenta (do 10Mbit/s).
Konkluzja - do odtwarzania filmów HD z bitratem powyżej 12Mbit/s musi być wifi typ N.

Dodam, że na pisałem maila do Fergusona z zapytaniem o typ cheapu realteka w karcie wifi, który będzie akceptowany przez Arivę.
Odpowiedź z Fergusona:
Komentarz zbędny :confused:

Na marginesie dodam, że dostałem kartę na realteku 8187g i nie działa
:(



Prawdopodobnie będzie to RTL8191SU. Na stronie fergusona w dziale download są sterowniki właśnie dla takiego chipsetu.
 
Do góry