Ariva HDplayer 110

balusiek

New member
Po aktualizacji, ktora obyla sie bez problemow, Ariva "padla". Po kolejnym uruchomieniu wyskakuje tylko ekran powitalny Ariva i nic sie nie dzieje, odbiornik nijak na nic nie reaguje, mial ktos podobny przypadek?! Zwrot na gwarancji pozostaje?!

Miałem podobny przypadek ale gdy zostawiłem pena z aktualizacją w Arivie, zrestartowałem przyciskiem z tył, poczekałem trochę na ekranie powitalnym i rozpoczął się znowu proces aktualizacji. I po tym działaniu Ariva ruszyła:lol:.
 

blazo

New member
Jak oglądać filmy z DVD przez sieć?

Witam,

Chcę obejżeć film z oryginalnej, zabezpieczonej płyty DVD. Czy jest jakiś sposób aby udostępnić tą płytę (przez sieć) z komputera posiadającego napęd DVD?

Jeśli udostępnię napęd z płytą DVD to w ariva nie widzę żadnych plików i nie mogę nic odtworzyć (nie sprawdzałem jeszcze co widać jeśli podopnę się przez sieć innym komputerem do tego udostępnionego zasobu).
Udało mi się zorbić obraz iso i udostępnić przez sieć jak zwykły plik. Wszystko gra wtedy bez zarzutu. Robienie iso trwa jednak trochę. Jak więc zrobić to prościej?

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Blazo
 

blazo

New member
PD: Jak oglądać filmy z DVD przez sieć?

Jeszcze jedno:

Do czego służy wybór DVD tam gdzie można wybrać inne źródła (np. USB, karta SD, sieć, Upnp)?

Pozdrawiam,

Blazo
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ostatnie pytanie: obsługa podłączonego przez UB napędu DVD-ROM; podobno odtwarzane są tekże zabezpieczone oryginały.

Pierwsze pytanie: na kompie musisz zainstalować AnyDVD, który to program "w locie i w tle" zdejmuje zabezpieczenia z płyt.
 

pionier123

Member
po kilku dniach użytkowania wyszły pierwsze błędy:
1 Film .mkv z dwoma ścieżkami dźwiękowymi polski dźwięk niestety się opóźnia w miarę oglądania filmu angielski jest OK :confused:
2 Film Generał Nil.mkv po ok.20sek oglądania filmu znika obraz dźwięk działa jeszcze ok.5sek a następnie zawiesza się Ariva i nie reaguje na pilot trzeba wyłączyć główny wyłącznik z tyłu urządzenia. Próbowałem 5 razy odtworzyć ten film i za każdym razem to samo - chyba będzie uszkodzony plik z filmem
 

FullObcyk

Member
po kilku dniach użytkowania wyszły pierwsze błędy:
1 Film .mkv z dwoma ścieżkami dźwiękowymi polski dźwięk niestety się opóźnia w miarę oglądania filmu angielski jest OK :confused:
2 Film Generał Nil.mkv po ok.20sek oglądania filmu znika obraz dźwięk działa jeszcze ok.5sek a następnie zawiesza się Ariva i nie reaguje na pilot trzeba wyłączyć główny wyłącznik z tyłu urządzenia. Próbowałem 5 razy odtworzyć ten film i za każdym razem to samo - chyba będzie uszkodzony plik z filmem
Miałem ten sam problem z Generałem Nilem, ten release jest z jakimś błędem. Moja Ariva też się wieszała po 20 sekundach. Dziwne bo na kompie film śmigał.
 

maciejowa1994

New member
Mam problem z filmem .rmvb film w pewnym momencie staje i się cofa do poprzedniego folderu. Na komputerze film normalnie działa. Próbowałem film odtworzyc z pen-drieva i przez siec LAN, ale film zawsze staje w tym samym momencie. W czym tkwi problem? Proszę o pomoc.
 

sbapol

New member
Mam problem z filmem .rmvb film w pewnym momencie staje i się cofa do poprzedniego folderu. Na komputerze film normalnie działa. Próbowałem film odtworzyć z pen-drieva i przez siec LAN, ale film zawsze staje w tym samym momencie. W czym tkwi problem? Proszę o pomoc.

No proszę Cię,ściągnij sobie ten film chociaż w wersji DVDRip,to jest odtwarzacz HD,to zgroza puszczać sobie na nim filmy w takiej jakości :) W czym możemy Tobie pomóc? Inne rmvb Tobie działają,czy tylko ten jeden konkretny film? Przecież nie będziemy zajmować się każdym filmem,który nie zadziała z osobna.Nie oczekujcie że ten odtwarzacz odtworzy dosłownie wszystko,każdy nie typowo zripowany film.
Tak jak napisał wcześniej slr, ściagajcie filmy znanych grup.Nie filmy ripowanie nie umiejętnie,nie trzymające standardów.Można też zainwestować w dużo droższy odtwarzacz,a i tez nie będziemy mieli pewności,że wszystko pójdzie.
 

daniol

New member
siec

w koncu zaczela mi chodzic siec ale musialem podpiac kablem jak zobaczyl po kablu to potem i po wifi juz wszystko chodzilo
musze zmienic tv bo na mojej 15'' slabo widac menu ferdka ;)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie porownojcie dzialania arivy z kompem jesli chodzi o filmy :) ariva film sprzetowo "dekoduje" na kompie odpowiedzialny jest za to soft i w zaleznosci jakie sa kodeki film moze dzialac albo nie i juz na arivie jest to na stale ustalone w chipsecie i tyle. Dlatego film na kompie bedzie dzialal zawsze a na jakims sprzetowym playerze nie musi.

PS
Co do relasow sciaganych z sieci sciagajcie zawsze znanych grup a nie jakies "nogroup".


widac ze nie czytasz, bylo o przesunieciu dzwieku!

co do grup to sie zgadza, Ci co wiedza to wiedza jakie sa dobre i jakich standardow sie trzymaja

jeszcze raz czytaj i czytaj
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
w czym?

ze dźwięk z obrazem się rozjezdza
Czy to tu czy tam powinno byc prawidlowo odtworzone jak plik jest prawidlowo dopasowany, nie widze zaleznosci ze soft czy hard..
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no to sie mylisz :) bo moze byc tak ze na kompie dzwiek jest ok na stacjonarnym playerze nie i odwrotnie :)

mowie to z doswiadczenia :) miedzy kompami filmy tez moga roznie dzialac :)


to by byla bardzo dziwna sprawa jesli film byl poprawnie zrobiony ( nie pisze tu o dziwnych grupach, dziwnych kodowaniach), wiec to bardzo dziwne co piszesz, ja rozumiem kiedy cos sprzetowo nie wyrabia.
W kazdym razie niech sie wypowie ten co mial problem.
 

pionier123

Member
widzę zrobiłem niepotrzebne zamieszanie podłączyłem dysk do kompa i też dźwięk się rozjeżdża także nie jest to wina odtwarzacza.
Szkoda Bravehart 11.4GB i dźwięk nie działa dobrze czy jakimś programem można to naprawić
Wklejam też info o pliku

Nazwa.pliku:Braveheart.1995.720p.BluRay.DTS.x264+POLiSH.AUDiO.DD.5.1.mkv
Rozmiar pliku: -581643188 bajtów
Rozmiar obrazu: 640x272
FPS: 23,98 fps
Liczba wszystkich strumieni: 3

============= Strumień: 1 ===============
Major type: Video
Sub type: H.264/MPEG-4 AVC
FourCC: avc1 (H.264/MPEG-4)
Bit planes: 24
Dimensions: 1280x544
AvgTimePerFrame: 417083
FPS: 23,98

============= Strumień: 2 ===============
Major type: Audio
Sub type: DOLBY_AC3
Channels: 6
Audio tag: 0x0000 (Microsoft Unknown Wave Format)
Frequence: 48000 Hz

============= Strumień: 3 ===============
Major type: Text
Sub type: Plain / System default encoding
 
Szkoda że niema na forum jakiegoś dobrego LINUX - owca :) ... może udałoby mu się dodać jakiegoś klienta torrent do Arivy konfigurowanego przez www. :D
A tak na marginesie to moja Arivka czasami sama się włącza i niewiem czemu tak się dzieje . Może zmiena na nowszy soft pomoże ( z UPNP) ? Dzieje się tak zaraz po oglądaniu filmu i wyłączeniu Ariwy ..za jakieś 2 - 3min sama się włącza :D na szczęście ponowne wyłączenie pomaga
 
Do góry