Ariva 110

aswert

New member
witam
chcę zmienić wysłużonego ferdka 880 na odtwarzacz który poradzi sobie z filmami w wyższych rozdzielczościach. Mój typ padł na Arvie 110 - planuję dokupić dysk zewnętrzny (ok 100 gb) i z niego puszczać filmy, czy ten odtwarzacz sobie z tym poradzi? Może mieć wifi, ale czytałem ze z Arivą są problemy przy wysyłaniu plików z pc na odtwarzacz. Oglądam głównie divixy i Xvidy czasem BDripy 720p i planują od czasu do czasu 1080p? Odtwaracz podłączam do TV LCD 32", bez bajerów. Czy to dobry wybór w tej cenie?
 

pkomp

New member
usb device to złącze które powoduje że podłączone urządzenie jest wykrywane przez komputer jako urządzenie....tak sa wykrywane mp3 telefony czy chocby twardy dysk w kieszeni....
ułatwia to przerzucanie plików czy wgrywanie softu
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o model 110 to mam go już jakiś czas i jestem z niego zadowolony. Na stałe podpięty dysk 1000GB, WD z dodatkowym zasilaniem. Dodatkowo Samsung 500GB zasilany z USB. Odtwarza także pliki z podpiętych pendrive'ów (różnych producentów, sformatowane w FAT32 i NTFS).
Ta Ariva odtwarza wszelkiej maści formaty, wszelkie divixy, xvidy, mkv, mts z kamery, struktury DVD i Blu-Ray 1080p (bez menu), zdjęcia mp3, pliki flac....
Jedyny problem jaki napotkałem to odtworzenie pliki demo samsunga z bardzo wysokim bitrate w pliku mkv (45MB/s). Obraz się zacinał.
Pozdrawiam
 

pkomp

New member
norma bo te chipy obsługują chyba max 30mbps.....ariva 210 tak naprawdę ma nowszy czip i nic z tego nie wynika - jedyny plus to mozliwość wsadzenia dysku a minus to firmware o którym można powiedzieć tylko tyle że jest kałem - zreszta to samo o supporcie
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na szczęście jest alternatywne forum Arivy, gdzie spokojnie można pobrać sprawdzone dobre oprogramowanie.
 

aswert

New member
hej, kupiłem arive 110 i mam problem, otóż nie czyta polskich znaków, są znaki "?" i inne dziwne, dlaczego i co mam zmienić? Zaktualizowałem soft do najnowszej wersji!
 

aswert

New member
no dzieki pomogłeo, ale mam kolejne pytanie, chciałbym zmniejszyć czcionke alo ją poprawić bo jest mało czytelna, codzi o to że napisy są strasznie duże ale o cienkich obwódkach. Jakby je zmniejszyć i/lub ustawić pod obrazem albo na czarnym tle, to byłoby cacuś. Zmniejszyłem napisy do ) i ustawiłem kolor napisów jako czarny, jest lepiej, ale... Gdzie mogę znaleść biosy do tego odtwarzacza? Czytałem na forum że w którymś modyfikowanym biosie nie działa pilot:/ jaki bios jest dobry i proszę o wsparcie ;) pozdrawiam!
 
Do góry