Arcam SA35 i Arcam SA45 - nowe wzmacniacze sieciowe w serii Radia

M.

hdtv.com.pl
ARCAM zapowiedział poszerzenie serii Radia o dwa nowe wzmacniacze: Arcam SA35 i Arcam SA45.

Arcam SA35.jpg
Arcam SA35


Arcam SA 35 będzie usieciowionym wzmacniaczem, który zastąpi utytułowanego SA30. Arcam zapowiada, że zmiany nie ograniczą się tylko do estetyki zewnętrznej. Nowa jednostka ma korzystać z nowej platformy strumieniowej. Przeprojektowany zostanie także układ zasilania, gdzie trafi nowy transformator toroidalny. Unowocześnione zostaną także interfejs użytkownika oraz aplikacja sterująca ARCAM Radia. Arcam SA35 korzystać będzie z 5 generacji układów wzmacniających, operujących w klasie G, które zaoferują 120W na kanał. Za przetwarzanie sygnałów odpowiadać będzie przetwornik Hyperstream IV od ESS, który będzie w stanie przetworzyć sygnały do 32 bit / 768 kHz. Producent informuje, że duża ilość czasu została poświęcona na proces doboru i dokładne analizy nowych podzespołów, dzięki czemu jednostka ma podobnie jak model SA30, oferować wyjątkowy stosunek ceny do jakości. Frontowa ścianka wyposażona zostanie w 6.5" wyświetlacz wysokiej rozdzielczości, na którym wyświetlane będą zarówno metadane jak i grafiki. Urządzenie będzie kompatybilne z Apple Airplay, Google Chromecast, Spotify Connect, Tidal Connect oraz Roon. W aplikacji znajdą się także serwisy Amazon Music, Qobuz, Global Internet Radio oraz moduł Podcastów. Wyposażenie obejmie także dwa wyjścia subwoofer, wejścia Phono (MM i MC), terminal HDMI eARC oraz system korekcji Dirac Live Room.

Arcam SA45.jpg
Arcam SA45


Dla posiadających bardziej wymagające kolumny, Brytyjczycy szykują model SA45. Arcam SA 45 będzie bazować na modelu A49, który wg producenta jest najlepszym wzmacniaczem jaki do tej pory udało się firmie wypuścić. Większy brat modelu SA35 będzie przeznaczony dla tych, którzy będą chcieli jeszcze więcej wycisnąć ze swoich kolumn. Zaoferuje on w pełni zbalansowaną konfigurację, która wykorzystywać będzie także 5 generację układów wzmacniających, operujących w klasie G. W tym modelu zaoferują one jednak aż po 180W na kanał. W związku z większą obudową, przednia ścianka pomieści większy ekran, który będzie miał aż 8.8". Model SA45 korzystać będzie z układów DAC ESS Hyperstream IV, w zbalansowanej konfiguracji. Jego wyposażenie obejmie także 2 wyjścia Subwoofer, system korekcji Dirac Live Room, gniazdo HDMI eARC i sekcję Phono z obsługą wkładek MM i MC. Arcam SA 45 korzystać będzie także z nowo opracowanej platformy strumieniowej, pozwalającą na korzystanie ze wspomnianych wyżej serwisów i kontrolowaną poprzez aplikację Arcam Radia.

Zarówno SA35 jak i SA45 mają pojawić się w sprzedaży w okolicach 4 kwartału tego roku. Ceny ustalono odpowiednio na poziomie 3499€ i 4999€.
 
Ostatnia edycja:

M.

hdtv.com.pl
Design niby kwestia indywidualna, ale rzeczywiście przeważają opinie, że seria HDA stylistycznie... nie olśniewa ;) Brzmieniowo za to, dla lubiących neutralność, transparentność i dynamikę, w moim odczuciu komponenty Arcam (szczególnie wzmacniacze pracujące w klasie G) są świetną propozycją.
 
Do góry