Arcam AVR 360 problem z dyskiem zewn

basty40

New member
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem ampli Arcam AVR 360. Wykorzystuję go również do słuchania muzyki. Zgrałem swoją płytotekę na dysk zewnętrzny WD My Passport 1T aby mieć szybki do niej dostęp. Podłączyłem pod gniazdo USB i.... kicha :) nie czyta zawartości tego dysku (z pendriva, na którym jest mniej plików wszystko jest OK) Podpiąłem go zatem pod gniazdo USB Blu Ray Panasonic i... czyta tylko określoną ilość plików. Dysk jest sprawny bo pod laptopem wszystko chodzi. Poradźcie proszę co zrobić aby móc odtwarzać zasoby WAV z tego typu sprzętu.
 

MKa11

New member
wystarczy zajrzeć do instrukcji, ale lenistwo ftw
Jeżeli nie działa, należy sprawdzić czy:
* USB device is formatted in FAT16 or FAT32.
* USB device does not have multiple partitions
 

basty40

New member
Witam, to nie lenistwo, ale brak wiedzy. Mam już swoje lata i nowości elektroniczne sprawiają mi kłopot, a instrukcje pisane są w takim języku, że trudno mi się połapać albo są bardzo lakoniczne. Gdybym był w stanie samemu dojść do rozwiązania problemu nie truł bym tutaj. Proszę o pomoc co i gdzie powinienem sprawdzić. Pozdrawiam i szczerze chylę czoła dla osób, które są biegłe w znajomości aktualnych technologii audio-video.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

miniasy

New member
Nie znam tego modelu ampli, mogę strzelić babola, ale możliwe, że on w ogóle dysku o takiej pojemności może nie czytać...
Gdybam tylko ;)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Witam, to nie lenistwo, ale brak wiedzy. Mam już swoje lata i nowości elektroniczne sprawiają mi kłopot, a instrukcje pisane są w takim języku, że trudno mi się połapać albo są bardzo lakoniczne. Gdybym był w stanie samemu dojść do rozwiązania problemu nie truł bym tutaj. Proszę o pomoc co i gdzie powinienem sprawdzić. Pozdrawiam i szczerze chylę czoła dla osób, które są biegłe w znajomości aktualnych technologii audio-video.
http://www.arcam.co.uk/_ugc/file/tor_files/fmj/avr360/AVR360_MANUAL_SH238_E_230V.pdf
strona 53...
Obsługuje wyłącznie dyski sformatowane w FAT16 i FAT32.
Od tego bym zaczął. Sprawdź na komputerze jak ten dysk jest sformatowany...
 

basty40

New member
No super - bardzo dziękuję - niedoczytałem wcześniej :-( Dysk zewnętrzny ma FTNS. Pozostaje znowu problem jak go przeformatować? Pomożesz?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

woytaski

New member
Bez reklam
najprościej podpiąć go do komputera, wyświetlić wszystkie dyski...
Następnie najechać gryzoniem na ten dysk -> prawy klawisz myszy -> formatuj...
W oknie które się pojawi -> w linii system plików wybrać FAT lub FAT 32 -> rozpocznij i... voilà :)

Aha, wcześniej zgrać pliki w bezpieczne miejsce, bo formatowanie usunie wszystko co na dysku ;)
 
Do góry