Aquos LCD czy Viera Plazma

sck

New member
Witam,
mam pytanie. Przymierzam się do zakupu TV. Przede wszystkim będzie służyć do oglądania Divx'ów oraz grania na Xboxie 360. Oprócz tego na razie mam analogową kablówkę. Budżet: 2000 zł. Prosiłbym o rade. Czytałem trochę na forach i wykrystalizowały mi się dwie opcje. Jestem dużo bliższy plazmie. Rozważam modele:

1. Panasonic 37" Viera Th-37PV80
2. Sharp 37" Aquos 37D44E

Z góry dzięki za pomoc!
 

john666

New member
Mam porownanie ww. modeli (no prawie - roznica 5'').

Sam kupilem jakis czas temu 42PV80 a kolega Aquosa 37D44E.
Sygnal HD jest w obu tv super, no moze w Aquosie bardziej ostry ale za to niektore kolory byly sztucznie wydobrzone np. bialy wpadal w niebieski (dodatkowo moj PV80 jeszcze na dotarciu wiec ustawienia sa mocno zanizone).
W sygnale SD np. z tunera cyfry Sharp juz nie ma szans. Obraz z Panasonica jest bardzo dobry, zblizony (choc nie tak dobry) jak w kineskopie. Przy sygnale z anteny dachowej ta przewaga jest jeszcze wyrazniejsza.
Komputer podlaczylem tylko na chwile ale testowalem na filmach HD wiec bylo ok, DIVX'ow nie sprawdzalem. U kolegi ogladalem zarowno filmy HD jak i DIVX'y i tez ok.
W gry nie gram wiec nie wypowiem sie na ten temat. Kolega gral i byl bardzo zadowolony :)

Reasumujac oba tv uwazam za bardzo dobre, ale jesli mialbym sam wybierac w tym budzecie ponownie wybralbym Panasonica (kolega pewno Sharpa:D).
 
Ostatnia edycja:
Do góry