Aplituner + kolumny podłogowe do 4000zł

lukaszko

New member
Witam.
Szukam optymalnego zestawu stereo do salonu 20m2. Założenia są takie że ma być amplituner stereo i małe(wąskie) podłogówki. Budżet to około 4tyś.
Ze względu na brak miejsca w stoliku myślałem o małym aplitunerze takim jak denon dra-f109 lub Cambridge Audio Sonata AR30. Jeśli chodzi o kolumny to faworytem są Monitor Audio Bronze BX5.
Muzyka bardzo różna od spokojnych klimatów jak Bocelli po ostrzejsze rockowe klimaty. Zestaw powinien być jak najbardziej uniwersalny z wyraźną górą ale i odczuwalnym basem.
Bardzo proszę o opinie i propozycje.
Szczególnie mam obawy jak takie małe amplitunery zagrają z podłogówkami.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli wybór padł na Monitor Audio to dobrze myślisz w kwestii amplitunera Cambridge Audio to fajny klocek o miękkim dźwięku ,szczególnie dobrze się sprawdzi w przypadku spokojnych klimatów ,nie ma jakieś porażającej mocy,więc nie uzyskasz dużej głośności, ale nadrabia to nasyconym dźwiękiem
Aby bardziej wykorzystać walory BX5 trzeba pomyśleć o klocku z większymi gabarytami
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko tu jest mały ZONK. Bo jak pisał Przemek, CA + MA BX to ładne, nasycone spokojne brzmienie, tylko już do Rocka to nie bardzo. Brakuje wykopu i dynamiki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Nawet bym powiedział bardzo...się nie nadają do rocka, Nightwish słuchany na nich to jakieś zaprzeczenie (mimo zasilania NAD'em wzmak). Także zgadzam się z krzyśkiem. A Bocelli to przede wszystkim potęga głosu, ten wokal ma się odrywać od głośników. Wiem co piszę, bo mam DVD Andrea "Vivere" jak też i inne CD, i jego głos to niesamowita siła, skala i brzmienie.

Jeśli chcesz żeby było dobrze z tym CA, to zamień BX na Taga Platinum v2 F-60 lub F-100 (ostrożnie z gabarytami) i będziesz bardzo, ale to bardzo zadowolony. A jeszcze bardziej jak napiszesz do blackninja o ceny :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Aby dźwięk zaczął się odrywać od głośników to potrzebna jest bardzo dobra stereofonia ,a o tym szczególnie decydują wysokie tony .Cambridge świetnie operuje w zakresie średnich tonów-czyli tu gdzie muzyka (zwłaszcza wokalna) ma największe oparcie ,też wiem o czym piszę bowiem miałem okazję przysługiwać się tym klockom ,świetnie wypadają głosy żeńskie są nasycone,dlatego w przypadku A.Bocelli bardziej wskazane jest bogactwo barw niż potęga
W kwestii kolumn można pomyśleć o mniejszym modelu BX4 ,albo o innych kolumnach moim faworytem do tego metrażu są Avance Omega 506/509
 

WiTT

New member
Bez reklam
A czy ja gdzieś pisałem o CA? I co z tego że o stereofonii decyduje CA jeśli autor chce słuchać ciężkiej (hard rock, metal etc.) muzyki na BX'ach? Nie powiesz mi że CA+BX do takiej muzyki to udany duet.

A. Bocelli to potęga głosu. Owszem, ma barwę, bo i to się liczy w wokalu, ale jego wykonania live na scenie to niesamowita głębia wokalu, siła z jaką śpiewa i skala w jakiej operuje. Przecież on jest tenorem, tam musi być siła w głosie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chłopaki, na nic wasze dyskusje i dywagacje. Trzeba samemu posłuchać, i tyle:) Ja jak odsłuchiwałem różne wzmaki to CA był fajny, ale jak bym słuchał spokojnej, ułożonej muzyki. Ja lubię dynamikę, ale i różne inne brzmienia, dlatego wybrałem inne klocki:) CA oferował spokojne, detaliczne, zrównoważone brzmienie, ale już na poziomie rock, metal, nawet szybkie techno siadał. Zależy kto i co bedzie słuchał?
 

lukaszko

New member
Dzięki za uwagi ale muszę parę kwestii wyjaśnić. Po pierwsze muzyka, to będzie jednak głównie łagodne granie, jakieś klasyczne tematy jak dire straits, pink floyd, trochę rocka ale mało i nie w tym najcięższym wydaniu. Metalu tam nikt nie będzie słuchać. Od zestawu oczekuję że będzie grał poprawnie i potrafił przekazać emocje z płyty.
Odnośnie taga to są za potężne, szukam bardziej filigranowych kolumn.
A co myślicie o tym amplitunerze denona z pierwszego posta? Myślę nad nim bo jest tańszy i mocniejszy i gdzieś widziałem dobrą recenzję.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
No toś mnie zbił z tropu pisząc wpierw "ostrzejsze rockowe klimaty" :) OK, to w zasadzie teraz precyzując swoje wymagania opisałeś kolumny BX'y. W takich wymaganiach to jednak MA. Zarówno brzmieniowo jak opisałeś jak i gabarytowo.
Co do zestawienia z ampli. Naprawdę doradzałbym pójść odsłuchać MA z tymi dwoma ampli. Tutaj mogą już wchodzić w grę własne odczucia brzmienia i tego co Tobie się podoba. W ciemno bym nie brał. I nie sugerowałbym się tym co mają na papierze i recenzjami, każdy ma jednak inne percepcje postrzegania i słuchu. Tak jak krzysiek napisał, trzeba posłuchać i tyle :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Aby zestaw przekazał emocję z płyty musi być muzykalny ,najtańsze kolumny (filigranowe) jakie znam ,które poprawnie przekażą klimat i emocje,to Tannoy Mercury M2 ,które swobodnie pociągnie ten amplituner Cambridge - zakładając ,że go wybierzesz .Jeżeli już zdecydowałeś się na MA BX5 to tak jak radzi Blackninja zestaw z oddzielnych klocków
Nie wiem jak gra ten wymieniony amplituner Denon ,wiem jak gra DRA 500 - powiem krótko, do Harmana 3390 to jakieś 2 klasy
 

lukaszko

New member
Zapomniałem dodać jeszcze że źródłem będzie odtwarzacz BD sony bdp-s790. I tu się zastanawiam czy podłączyć go po analogu czy cyfrowo, bo ten denon i np hk 3490 mają wejście cyfrowe. Ciekawe gdzie jest lepszy DAC?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z takim źródłem to szkoda sobie głowę zawracać i pisać o emocjach ,to tak jakby oglądać film na telewizorze kineskopowym i się pytać czy jest nadawany w formacie HD
 

lukaszko

New member
Nie przesadzajmy dobry wzmacniacz i kolumny robią różnicę a odtwarzacz BD musi być bo to sprzęt do koncertów ma też być, a kina w salonie nie chcę więc padło na stereo. A ze względu na źródło pytam czy nie lepiej podłączyć tego po cyfrze.
 

WiTT

New member
Bez reklam
przecież sam sobie odpowiadasz na pytanie, jeśli dasz po cyfrze to konwersja natapi w ampli, jeśli po analogu to w bd. Podłącz oba kable i będziesz sam słyszał co lepiej gra.
 

lukaszko

New member
Tak ale nie mam jak tego przetestować. myślałem ze ktoś miał już z tym doświadczenie. Nie wiem czy warto dla wejścia cyfrowego iść w kierunku tych amplitunerów.
Planuję wybrać się na odsłuch ale muszę zawęzić grono kandydatów.
 

max720

Banned
Każdy swoje chwali , to i ja pochwałę swoje :)

Mam tego Denona 109 z DAB (może kiedyś ruszy) i do tego starsze monitory Mission 700 . Powiem jest bajka :)
Mam późniejsze ( nowsze ) Mission 771 i już tak różowo nie jest :(
Słuczałem tego Denona na zachwalanych Monitor Audio BX 2 , katastrofa jak dla mnie . Strasznie męczące wysokie .

Polecam tego Denonka w 100%

Pozdrawiam.
 
Do góry