Aparat foto z FullHD - Canon PowerShot SX1 IS

klatos

New member
Witam.
Zastanawiam się na kupnem aparatu cyfrowego:

Canon PowerShot SX1 IS

Szczególnie (oprócz dobrych parametrów do robienia zdjęć) zainteresowała mnie opcja robienia filmów w rozdzielczości (HD) 1920 x 1080, 30 klatek na sekundę (1080p) oraz łącze mini HDMI

Nie spotkałem jeszcze takiej opcji w innych aparatach foto.

Czy ktoś ma już ten sprzęt? Proszę o krótką recenzję. Z góry dzięki :)
 

canoe

New member
o ile sie orientuje, to ten aparat ma trafic do polskich sklepow w 2 pol. listopada....
(to, ze jest na ceneo czy skapcu nie znaczy, ze sklepy maja go u siebie w magazynie!)
 
Ostatnia edycja:

Lothrain

New member
Canoe ma rację - jeszcze go nie uświadczysz, choć pewnie już na dniach. W niektórych sklepach obiecywali już 20.11. Na zagranicznych stronach też próżno szukać testów, są już pierwsze testy Canona G10, sporo opini o SX10 IS, ale o SX1 na razie cisza, także w kwestii filmów HD. Trzeba się w cierpliwość uzbroić :)
 

bodzio_piotr

New member
Witam.
Czy ktoś już znalazł jakąś recenzje tego aparaciku canon SX1?? Musze kupić jakiś aparacik do 10 grudnia. Jak ich jeszcze nie ma u nas to nie dobrze.
Najważniejsze jak z szumami przy iso200 iso400 i iso800.
Ciekawe czy opłaca się dołożyć do Fuji S100FS. Tam przy iso800 jeszcze szumy nie są odczuwalne.
A zacząłem na wyborze aparatu pomiędzy Fuji S2000HD, panasonic FZ28 i canon SX10.
Na pewno musi to być kompakt więc nie przekonujcie mnie do lustrzanki.
Pozdrawiam.
 

seneka

Member
klatos napisał:
Witam ponownie
Czy jest już ktoś, kto jest szczęśliwym (bądź nie) posiadaczem Canon PowerShot SX1 IS?

Czy mozna być szczęśliwy z posiadania aparatu z matrycą wielkosci 1/2.3 cala ? Jak chcesz fotografować w Afryce albo w Polsce w wakacje to możesz kupic, ale jeśli masz robić fotki w domu to radzę się poważnie zastanowić. Oglądałem fotki z tego aparatu na stronach www i potwierdza się reguła że:
mała matryca+ zoom 20x = abberacje, mydło i szumy.
http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.1545-canon_powershot_sx1_is.0http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.1545-canon_powershot_sx1_is.1
http://www.quesabesde.com/noticias/comparativa-canon-powershot-sx1-sx10-is,1_4746
 

bodzio_piotr

New member
Witam.
jestem szczęśliwym posiadaczem tego aparatu. Jak ustawić w tym aparacie SX1 rozdzielczość video 1920x1080p?? szukam i normalne wybieranie to tylko 640 i 320, może trzeba zmienić format z 4:3 na 16:9.
proszę o pomoc
pozdrawiam

Edit
Już znalazłem, jeden przycisk i już jest:)
 
Ostatnia edycja:

Brzozak

New member
Jakie są Wasze wrażenia z jakości filmów w HD? Ja na chwilę obecną mam Canona S5IS i jestem zadowolony z jego pracy. Ale docelowo interesuje mnie kręcenie filmów w formacie HD, ale aparatem a nie kamerą. Jak możecie to napiszcie.
 

tomek41

New member
Witajcie.Mam SX1.Do zdjęć można się doczepić gdy się oglonda 1:1.Filmy kręci super.Jest to sprzęt który robi dobre adjęcia i kręci super filmy.Mam słabego kompa co powoduje zacinanie przy oglondaniu orginalnego filmu , ale mam na to sposób.Jest darmowy program do przerabiania Any Video Converter ma bardzo dużo obcji ma meni po polsku i co jest najważniejsze nie taraci na jakości filmu - bardzo polecam.Chciałbym jeszcze program najlepiej po polsku , ktorym można tworzyć filmy.Może znacie taki program bardzo bym prosił o pomoc
 
Do góry