Antyaliasing w PS3

-AS-

New member
dariuszd1 napisał:
[...]Obecnie filmów na BR jest faktycznie mało, poprostu to jeszcze nie ten czas, ludzie nie są aż tacy chętni do zmian sprzętu. Gry też są najdroższe na rynku, jednak jeżeli Sony się w końcu wykaże, mogą wyjść takie tytuły, że i za paręset zł człowiek poleci je kupić[...]
Zapomniales dodac: 'w Polsce'. Otoz filmow na Blu-ray wcale nie jest tak malo - w mojej wypozyczalni (Blockbuster) polki uginaja sie od wyboru, w sklepach wybor jest jeszcze wiekszy. Duzo promocji typu 2 filmy za 25 funtow; 2 filmy za 20 funtow; buy one get one free, itd. pokazuje, ze ceny ida w dol caly czas.

Z grami na PS3 jest podobnie - coraz tansze. Ostatnio moj kolega kupil sobie Midnight Club Los Angeles w sklepie, nowke za 19.95 (Argos); ja kupilem (mimo, ze nie jestem fanem; ot chcialem sobie zobaczyc) Need For Speed Underground (nowa, zapakowana) za 24.99 (Blockbuster). Nie wspomne juz o starszych grach (takich jak np Metal Gear Solid 4 za 14.99 itd). (Przypomne, ze jeszcze niedawno nowe produkcje kosztowaly 40-50 funtow.) Tak jest w UK; w Stanach i Azji jest jeszcze taniej.

Pozdrawiam
 

28olobmaB

Banned
dariuszd1 napisał:
Obecnie filmów na BR jest faktycznie mało, poprostu to jeszcze nie ten czas, ludzie nie są aż tacy chętni do zmian sprzętu. .

Mało filmów na Bluray Disc? Co ty gadasz?!?!?

KAŻDY nowy film jaki się obecnie kręci lub kręciło w 2008 r. ma 2 edycje: DVD i Bluray Disc. Powtarzam: KAŻDY NOWY FILM JEST NA BD. Wszystkie 6 wielkich wytwórni Hollywood: Paramount, Universal, Sony Pictures, 20th Century Fox, Walt Disney, Warner wydają swoje WSZYSTKIE filmy na Bluray Disc. Bardzo wiele starszych filmów jest remasterowanych i wydawanych na Bluray Disc (conajmniej kilkadziesiąt pozycji, i bardzo szybko rośnie).

Odtwarzacze Bluray Disc bardzo potaniały. Najtanszy odtwarzacz BD na skapiec.pl kosztuje 565 zł, będzie jeszce tańszy z każdym miesiącem. Praktycznie każda duża firma elektroniczna produkuje juz odtwarzacze Bluray Disc, a nawet takie miernoty jak Manta czy Funai. W trakcie świąt w Polsce była promocja i wiele filmów na BD, w tym najnowsze hity np. Batman Dark Knight można było kupić za 65 zł, czyli o parę złotych drożej od edycji DVD. W USA sklepy oferują już filmy na BD w cenach poniżej 20 $.

Mam radę dla osób ktore wybierają się na zakupy: nie dajcie sobie wmówić sprzedawcy w sklepie że na Bluray Disc jest jeszcze czas, no chyba że wymieniacie sprzęt A/V w domu co 6 miesięcy. Sprzedawcy zwyczajnie wciskają niezorientowanym klientom stary sprzęt oparty o DVD, bo nie chcą aby im zalegał w magazynach. Są szkoleni przez właściciela w opowiadaniu tego typu bajek i wciskaniu tzw. "półkowników" (stary sprzęt). Podobnie jest z telewizorami plazmowymi "prawie HD Ready 1024x768", amplitunerami bez dekoderów DTS MA/DD TrueHD, kablami HDMI bez certyfikatu 1.3 itd. itd. itd.

Nie dajcie sobie tego wcisnąć. Bluray już króluje i będzie standardem.
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Ponad 3000 pozycji wydanych na Blu Ray (łącznie z serialami i filmami przyrodniczymi) to mało ??? :hmm:

Cytując "klasykę" polskiej kinematografii: "Nie wydaje mie się" :krol:

Koszt filmu jest adekwatny do jakości obrazu i dźwięku, zwłaszcza wobec cen nowości wydawanych DVD. Chcesz oglądać piękne obrazy? Musisz zapłacić, proste :) Zresztą, oczywistym jest, że za parę lat i ten format "trafi pod strzechy" i będzie w zasięgu uboższego widza.

Ktoś kto nabył ps3 jako odtwarzacz Blu Ray winien liczyć się z cenami filmów wydawanych w tym formacie. Te nie były tajemnicą, więc teraz takie narzekania na drożyznę są cokolwiek śmieszne.
 

rembick

Member
Trochę się offtopic zrobił więc wracam do tematu... co to za bzdury o nie obsługiwaniu AA przez PS3...? Tutaj http://en.wikipedia.org/wiki/RSX_'Reality_Synthesizer' macie specyfikację układu graficznego z PS3. Jest to po prostu kwestia napisania konkretnej gry, żeby miała AA. Co do XBOX360 to sytuacja wygląda bardzo podobnie http://en.wikipedia.org/wiki/Xenos_(graphics_chip) aczkolwiek plotka głosi, że podobno PS3 potrafi wyświetlić AAx4 przy rozdziałce 1080p, a XBOX360 tylko do rozdzielczości 720p, bo 1080p i AA to już trochę za dużo dla Xenosa. Czytałem artykuł na ten temat, ale było to dawno temu i pewnie się to już nieco zdezaktualizowało jak wiele rewelacji w sieci :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Chyba zle zrozumiałeś to, co napisali w wikipedii. X360 i ps3 mogą pewnie wyświetlić nawet większe aa tyle że x360 wyświetla aax2 "za darmo" dzięki kości edram (ciekawy jestem jak w ps3 jest to rozwiązane). Ale nic to wszystko, bo po co komu gra z aax8Q czołgająca się w 8fps-ach.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ożywiam temat

Jak myslicie jak kwestia antyaliasingu została rozwiązana w Killzone 2? Gra podobno jest najbardziej dopieszczoną produkcją w dziejach gier i przebija nawet Crysisa z PC. Zastosowano tam wiele graficznych sztuczek. Ciekawe czy tam zobaczymyu antyaliasing.
 

Peek

New member
Bez reklam
Daje link do podobnego tematu:
http://www.ps3info.pl/forum/index.php?showtopic=9166&pid=66811&st=0&#entry66811

EDIT:
Panowie przed chwilą uruchomiłem GTA IV na swoim Xboxie i... Zobaczyłem, że tam aliasingu nie ma w porównaniu do PS3 w ogóle. Ostatnią szansa PS3 jest Killzone 2, zobaczymy co pokaże, bo jesli gadka o ogromnej mocy drzemiacej w PS3 bedzie nieprawdą (przekonamy się o tym na K2) to przerzucam się całkowicie na X'iaka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry