antena - tv

hightower12

New member
witam

jestem na kupnie Tv lcd, a jako że mam w bloku dość stary już telewizor
wpięty kablem do ściany - gdzieś tam jakieś gniazdo wystające jest.
mam pytanie jak będzie wyglądać podpięcie nowego sprzętu do tego czegoś ?
czy muszę po prostu kupić jeszcze antene na balkon ?

dziekuje:)
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Antena zbiorcza ?
Nie musisz kupować anteny jak działa i daje dobry sygnał, zapewne odbierasz na starym TV jeszcze kanały analogowe :) po przesiadce łap DVB-T cyfrowe (TV musi mieć tuner Mpeg4)
Najlepiej polecam poczytanie forum http://forum.emitel.pl
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli masz analogową kablówkę to po prostu kupujesz rozdzielacz sygnału ( ok 10 zł) i ciągniesz do drugiego TV. Ja mam tak plazmę i lcd podłączonego do kablówki Multimedia. Jeżeli nie chcesz to możesz kupić sobie cyfrową antenę pokojową i masz wtedy darmo kanały podstawowe. Przy okazji może ktoś polecić jakąś dobrą antenę pokojową z DVB - T?
 

hightower12

New member
dzieks za info.

właśnie mam stary TV, czyli:
1) rozdzielacz za 10zł, to coś jak przelotka którą wpinam do starego wejścia w ścianę, ?
2) cyfrowa telewizja czyli np. cyfrowy polsat ?

póki co nie mam pojęcia o łapaniu DVB-T ... :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przeważnie cyfrowa TV jest z dekoderem (oprócz tv naziemnej nadawanej już w niektórych województwach). Ja u siebie chyba kupię antenę pokojową bo jak zmienię na N ke to bede jeden dekoder i na drugim tv lipa. Możesz rozdzielić przy gnieździe albo dalej na kablu antenowym. Rozdzielacz ma takie samo wejście jak w TV. Można kupić rozdzielacz nawet na kilka wyjść - do kilku TV można podłączyć. U mnie w bloku mam kabel kablówki puszczony przez szafę wnękową i tam sobie rozdzieliłem.
 

NrGx2

New member
Mam pytanie trochę z innej beczki. Kupiłem ten kabel w celu montażu telewizji n lub c+ KABEL KONCENTRYCZNY RG6U ANTENOWY PRZEWOD 100M (1777999651) - Aukcje internetowe Allegro

już go otrzymałem i wydaje mi się że jest cieńszy od mojego starego kabla który mam podłączony do tv. Czy przez to będę miał gorszej jakości obraz, czy nie ma się czym przejmować. Pytam bo chce je położyć w ścianie, więc już później nie będę miał możliwości wymiany.
 
Do góry