Amplitunery rozpoznawane przez PC jako urządzenia HDMI

Davero

New member
Od ładnych kilku dni przekopuję fora internetowe próbując odnaleźć amplituner, który współpracowałby z HTPC, odbierając z PC-ta dźwięk wielokanałowy przy połączeniu za pomocą HDMI (jedyne potrafiące przesłać dźwięk HD).

Z polskich i zagranicznych for dowiedziałem się, że nie są rozpoznawane przez karty Radeon z serii 4850/4870 i inne wersje tej serii, przesyłające dźwięk po HDMI:

1. Denon 1909
2. Haraman Kardon 255/355
3. Yamaha v663/v863
4. Onkyo 606

Sprawdzałem segment, powiedzmy, do 2500 PLN stąd taki sprzęt wymieniłem. Ale mam propozycję, żeby w tym temacie wpisywać w ogóle:

a) konfiguracje sprzętowe (PC + ampli), na których dźwięk wielkoanałowy po HDMI udało się uzyskać
b) konfiguracje sprzętowe, które się do tego nie nadają (jak na przykład wyżej wymienione przeze mnie, przynajmniej w chwili obecnej).
 

dziuubek

New member
Problem zostal juz rozwiazany.
Posiadam ATI 4870 i YAMAHA RVX 663 i wsyztsko dziala slicznie po hdmi.
Jedynie trzeba upewnic sie ze w menadzerze urzadzen masz odpwoeidnie urzadzenie wybrane.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Posiadam Asusa M50VC i dźwięk po HDMI jest HD, jest o tym dokładnie napisane w instrukcji. Nie podłączyłem go jeszcze do Sony'ego, ale wg specyfikacji to każdy amplituner z dekoderami HD odtworzy bez problemu dźwięk HD z mojego notebooka.
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Witam,

ja mam takie pytanie - jak dostarczacie dźwięk do k.graficznej (bo rozumiem, że łączycie kartę audio z graficzną by móc przesłać dźwięk jednym przewodem HDMI). Jeżeli robicie to prądowym SPDIF z płyty głównej to jest wg mnie jakieś nieporozumienie. Takie rozwiązanie nadaje się wyłącznie do gier, bo:

1. Macie dźwięk z zintegrowanej karty dźwiękowej (która jest trochę lepsza od PC Speakera ;) ).
2. Połączenie SPDIF jest podatne na zakłócenia, a wewnątrz obudowy komputerowej jest często "rzeźnia" jeśli chodzi o zaburzenia elektromagnetyczne (wiem bo widziałem dziesiątki testów CE komputerów typu desktop).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dziuubek

New member
Nie wiem jak bylo wczesniej ale aktualnie nie trzeba nic podlaczac do kart graficznych z serii Ati radeon 48... wystarcza najnowsze sterowniki o d k.graficznej i muzycznej (zintegrowanej z plyta glowna np realteak-a)
 

Poziomkowiec

New member
Witam,

Mam taki zestaw HP dv5-1130 (karta ATI Radeon HD 3450)+SR 5003 po połączeniu przez HDMI brak jest dźwięku, jest natomiast tylko obraz.
Gdy podłącze HP do TV (TH-42PY80) jest i dźwiek i obraz.
Walczę z tym już dobrych kilka tygodni i nic. Kontaktowałem sie również z Marantzem oraz HP jednak nikt mi nie był w stanie pomóc.
Moze ktoś z was ma HP podłączonego do Marantza i wszystko jest ok?
Proszę o opinię.
 
Do góry