Amplitunery Onkyo - aktualizacja firmware

Liter1979

Member
Bez reklam
Dzięki WIELKIE :smile: Ja może jeszcze dodam od siebie jak ja zrobiłem:
1. Ściągnąć aktualizację na kompa, następnie rozpakować ją na pendrive
2. Wpiąć pena do ampka, włączyć wejście usb (powinno się pojawić "Now Initializing...")
3. Nastepnie menu home - firmware update - update via usb - enter - update - enter
4. Po zakończeniu aktualizacji pojawi się napis "Completed" - wyjąć pendrive
5. Gotowe :D
Dodam że ja osobiście odłączyłem kabel enthernet (nie wiem czy słusznie), do tego RIHD musi być "off". U mnie wszystko trwało ok. 10 minut, po aktualizacji nie zauważyłem żadnych zmian :niewiem:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tez robiłem po sub:) a zmiany mogą zobaczyć ludzie którzy mają tv 4k bo aktualizacja to ma poprawiać. Kabel od metą też bym dołączył. A pena podobno wyjmuje się przy wylaczonym amplitunerze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie prawda, pen moze cos na nim byc , wazne jest tylko zeby pen byl pusty tylko z tym softem kiedy wpina sie go do amplitunera.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liter1979

Member
Bez reklam
Ja tez robiłem po sub:) a zmiany mogą zobaczyć ludzie którzy mają tv 4k bo aktualizacja to ma poprawiać. Kabel od metą też bym dołączył. A pena podobno wyjmuje się przy wylaczonym amplitunerze.
Co się tyczy aktualizacji poprawy 4k, to dotyczy to amplitunerów obsługujących ten sygnał (o ile się nie mylę to od 616-ki wzwyż) a jeśli chodzi o niższe modele jak np. mój ht-r 758 (414-ka) to aktualizacja zdaje się poprawia coś z wyjściem hdmi, ale dokładnie się nie orientuję...
Firmware Updates TX-NR414 / HT-R758 | ONKYO Asia and Oceania Website
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak do serii 8 ale u mnie do onkyo 5010 zarowno wczesniejszy jak i obecny soft skaldal sie z szeciu bodajze punktow aktualizacji..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek ale miałeś po wypakowaniu jakiś folder czy tylko takie podobne pliki bo na YT gościu miał jakiś folder a pod nim dopiero pliki.
Pytam tak szczegółowo bo nie chcę czegoś zje...ć.

mialem folder a w nim 6 punkcikow z symbolami i ponumerowane od :
A.of1,do A.of6
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czy ginący czasem głos po HDMI jest poprawiony na 616?
Zauważył ktoś jakieś zmiany?
Tym się mogli zająć, a nie 4K.

Moj kumpel ma 616 i nic mu nie ginie wiec moze cos u ciebie jest nie tak z kablem czy tez z samym amplitunerem... Tylko on nie ma wlaczonego hdmi trought... a nie wiem co masz na mysli... ja tez tylko dla sparwdzenia to zobaczylem jak dziala, a teraz mam wylaczone i mam kabel dodatkowy do dekodera cyfry i tak mi lepiej odpowiada...
 

kusy78

New member
No ja po hdmi trought mam dekoder polsatu podpięty i zdaży się czasem że zginie dźwięk. Muszę wówczas dać mute potem głośniej na dekoderze aby wróciło do normy. Żadko sie zdaża ale zdaża. Lepiej by było aby się nie trafiało. Soft dzisiaj z aktualizowałem także zamelduję za kilka dni czy dało to jakiś efekt.

Wysłane z mojego interetu
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam tak samo dodatkowo jeden kabelek kolaksjalny kupilem i jak chce ogladac przelaczam na odpowiednie wejscie i leci glos z kolumn podlogowych. Zaden to wysilek, a troszke czlowiek przyczynia sie do ochrony srodowsika, bo jakby nie patrzec przy hdmi trought amplituner gdzies okolo 20-30 W ciagnie. Troszke tego swiata dla dzieci moich zostanie...
 

duzy213

Member
na pocieszenie powiem wam że mam tak samo...;-)
edit , chłopaki a jak by wszystko podłączyć do tv i z tv do ampli optykiem...? będzie dobrze???
 
Ostatnia edycja:

Festan06

New member
Możesz przetestować,ale jak to będzie to nie wiem.Gdy miałem starszy TV,
to optykiem połączyłem dekoder z ampli,żeby mieć dzwięk na kolumnach.Teraz dżwięk idzie po ARC.
 

kusy78

New member
Ja mam optykiem puszczony dźwięk z telewizora do amplitunera bo oglądam filmy z pendrajwa lub dysku podłączonego pod usb TV. Ale chyba kupie jeszcze jeden optyk i podłącze dekoder polsatu bezpośrednio do telewizora a hdmi through wyłącze i będzie spokój.

Wysłane z mojego interetu
 

kusy78

New member
A teraz szybkie pytanie: działa wam radio internetowe po aktualizacji softu? Bo u mnie właśnie nie odpala. Mam po wifi jak by co.
Edit: Poszło ale przy adresie ip ustawionym na sztywno. Na DHCP disabled nie odpala. Ciekawe to
Wysłane z mojego interetu
 
Ostatnia edycja:
Do góry