Amplitunery Onkyo 505/605/705/805/905 i praca po HDMI z "n"

mark

New member
miro.t napisał:
Witam.
Panowie, z racji że mówie i czytam tylko po naszemu, chciałem zapytac, czy ktos wpadł na jakies informacje dotyczące pojawiienia sie na świecie modelu 705??
Jestem zadecydowany na 605, ale niewiem czy nie warto poczekać.
]Poizdrawiam.[/quote

Tak jest zobacz http://www.onkyousa.com/model.cfm?m=TX-SR705&class=Receiver&p=i
ceny od 649$-799.99$ http://www.nextag.com/serv/main/buy...+sr705&OVKWID=124650746511&OVADID=15495074511
troche informacji http://shopping.yahoo.com/p:Onkyo TX-SR705 Receiver:1994756156
a tutaj dostepne sa instrukcje obslugi
http://www.onkyousa.com/download/own_manuals.cfm?cat=Receiver
pozdrowienia Mark
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Ja wiem tyle. Sam sie zastanawiam czy brać pod uwage 705. Ma THX, z tego co wiem i tak mi sie to nie przyda. Ma dodatkowe hdmi, co moze sie przydac. Jest troszke mocniejsze... Nie wiem jak jest z dekoderami HD, bo czytajac w 605 natrafilem na dwie pozycje w 705 na 4. Nie wiem rowniez do czego sluzy port rs232 (czy jakos tak :p) Dodatkowym plusem jest inny pilot uczący sie oraz z poświetlanymi wszystkim klawiszami. Cena niby 500zl droższa, ale powaznie sie zastanowie przed zakupem no i najważniejsze jest niebieska dioda w pokrętle od zmiany głośnosci :D
 

mafi14

New member
nowy program w N rekorderze

mam zamiar kupić Onkio 605 505
czekałem na nowy program w N rekorderze
czy coś się zmieniło z HDCP
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mafi14 napisał:
mam zamiar kupić Onkio 605 505
czekałem na nowy program w N rekorderze
czy coś się zmieniło z HDCP

Na moim ONKYO-605 NADAL nki nie "przenosi" do telewizora przez HDMI a tylko przez Component.

Nie wiem jak u innych :confused:
 

rmedia

New member
Gucio50 napisał:
Na moim ONKYO-605 NADAL nki nie "przenosi" do telewizora przez HDMI a tylko przez Component.

Nie wiem jak u innych :confused:
Aktualnie mam ONKYO TX-SR504, ale chcę właśnie wymienić na 505, aby mieć właśnie HDMI (podłączyć do amplitunera DVD DV404 i n-kę). Czy problem też dotyczy tego modelu? Jeśli ktoś ma 505 i n-kę będę wdzięczny za info jak to jest ;) Czy po componencie też jest w 505 obraz przeskalowywany do 720/1080? A tak przy okazji może chce ktoś odkupić 504 :D ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Problem nie w braku kodu do n, ale w tym, że pilot od n nie nadaje w podczerwieni. Tak więc pilot od Onkyo nie ma szans na dogadanie się z n.

ArtS :)
 

Kumak

New member
Onkyo 605 + N-ka - HDMI

Witam

mam 605 połączone z "N" (nbox - biały) przez HDMI - śmiga bez problemów (za wyjątkiem efektu "mgiełki" ale to mam tez przy bezpośrednim połączeniu z TV :()
 

praefectus

New member
Kumak napisał:
Witam

mam 605 połączone z "N" (nbox - biały) przez HDMI - śmiga bez problemów (za wyjątkiem efektu "mgiełki" ale to mam tez przy bezpośrednim połączeniu z TV :()

Co to jest efekt mgiełki? Rozumiem, że to jednak nie jest wina onkyo? W każdym razie dziękuję za odpowiedź, jest szansa że u mnie też pójdzie. Czyżby jakaś aktualizacja softu nki usunęła problemy z nboxem? Jak jest u innych osób? Ja mam nbox recordera, mam nadzieję, że kłopoty zostały zlikwidowane także w przypadku i tych urządzeń.
 

arturas22

New member
Kumak napisał:
Witam

mam 605 połączone z "N" (nbox - biały) przez HDMI - śmiga bez problemów (za wyjątkiem efektu "mgiełki" ale to mam tez przy bezpośrednim połączeniu z TV :()

Witam,

mam pytanko, rozumiem, że nic sie nie zmieniło i że nka dalej działa bez kłopotów z onkyo 605 przez HDMI ?
Mam zamiar kupić i chciałbym wiedzieć... działa czy nie?
Opinie są różne, stąd powyższe pytanie....

Jeszcze jedna sprawa...
Czy jeśli podłaczę nkę do 605 kablem hdmi, potem kolejnym hdmi do TV,
to czy będę mógł oglądać program tv (z dźwiekiem) BEZ włączania ampli ?
Czy też KAŻDORAZOWO, chcąc oglądać np. wiadomości trzeba będzie uruchamiać cały zestaw?

Z góry dziekuję za odpowiedzi.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
to pytanie już padło - odpowiedź też.. za każdym razem musisz włączyć amplituner..
lepszym rozwiązaniem jest podłączenie bezpośrednio N do TV (hdmi) a do ampli tylko optyk do dźwięku.. do TV wejdziesz chinchem stereo (dodatkowo).. diząła to póxniej następująco: do jednego wejścia hdmi (nazwijmy je roboczo AV1) masz podłączone N i ab yN obejrzeć, włączasz TV na AV1 i N.. godzinę póxniej chcesz posłuchać głośniej muzyki z ukochanego DiscoveryHD (Sunrise Earth) ;) - włączasz amplituner, na TV robisz "Wyciszenie" i masz ekstra-super-duper-wywalony dźwięk z N.. pamiętaj tylko, żeby ustawić w opcjach N nadawanie DD.. :)

oczywiście warunek: resztę sprzętu musisz podłączyć już przez pozostałe hdmi lub ampli..
 

arturas22

New member
xclone napisał:
to pytanie już padło - odpowiedź też.. za każdym razem musisz włączyć amplituner..
Wiem, że takie pytania juz były, ale prawdę mówiąc, jednoznacznej odpowiedzi przy nich nie było (uważam, moim zdaniem itp....)
Dziekuję zatem za OSTATECZNĄ informację.

Nka bezpośrednio do TV przez HDMI i dodatkowo optyk do ampli. Tak powinno wystarczyć.
Po co zatem dodatkowy chinch stereo do TV ???
Czy po ustawieniu w nce nadawania w DD nie będzie dzwięku przez hdmi?
 

redfive

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie miałem probolemów z HDMI N-ka do Onkyo 605.

Dlaczego są róznice w poziomie głośności. Zauwazyłem, że jest to związane z formatem dźwięku. W opcjach Analog/PCM ustawiłem tryb Direct.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po co zatem dodatkowy chinch stereo do TV ???
Czy po ustawieniu w nce nadawania w DD nie będzie dzwięku przez hdmi?

przepraszam, nie zauważyłem wcześniej pytania.. :/
dla wyjasnienia więc już tylko: dodatkowy chinch do TV, bo jak ustawisz w N-ce dźwięk DD, to na hdmi będzie cisza i wyjdzie tylko optykiem.. a na chinchach stereo masz zawsze i niezależnie od trybu ustawionego w dekoderze..
 

marcindh

New member
Witam.
Mam "N"ke dekoder bialy HD i tx-sr 705 niemam zadnych problemow z wizja i dzwiekiem po HDMI, moze to u Was kwestia firmware-u w sprzecie, u mnie jest najnowsze od samego poczatku -main 1.06, hdmi 1.01 . W dekoderze "N" tez zrobilem upgrade ale to przed podlczeniem do onkyo. pozdro
 
Do góry