Amplitunery Onkyo 505/605/705/805/905 i praca po HDMI z "n"

Fatman_1

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Przecieki z EIC to (pamiętajcie to tylko przecieki :) ) :

TX-SR905.............9000
TX-SR875.............6000
TX-SR805.............4000

Ceny ambitne i będzie jeszcze na nich oddech.

Chyba pogięło gostków.

Na dzis mam oferty:

TX-SR875.............4590
TX-SR805.............3790

I to jeszcze na raty dają (Żagiel).
Dziś dzwoniłem i pytałem o dostępnośc 875.
Miły Pan powiedział, że na piątek może być 875 u mnie w Poznaniu.
Bez łaski EIC i ich chorych cen.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Fatman_1 napisał:
Chyba pogięło gostków.

Na dzis mam oferty:

TX-SR875.............4590
TX-SR805.............3790

I to jeszcze na raty dają (Żagiel).
Dziś dzwoniłem i pytałem o dostępnośc 875.
Miły Pan powiedział, że na piątek może być 875 u mnie w Poznaniu.
Bez łaski EIC i ich chorych cen.
przy 805 dalbym 200zl za gwarancje ;) aha a jaka jest cena 605 od eic? pewnie i tak duzo wieksza niz u Ciebie blackninjutsu :p
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Fatman_1 napisał:
Chyba pogięło gostków.

Na dzis mam oferty:

TX-SR875.............4590
TX-SR805.............3790

I to jeszcze na raty dają (Żagiel).
Dziś dzwoniłem i pytałem o dostępnośc 875.
Miły Pan powiedział, że na piątek może być 875 u mnie w Poznaniu.
Bez łaski EIC i ich chorych cen.

Coś mi wygląda, że to ta sama firma co z nimi w sobote przez telefon rozmawiałem, tylko jak ich spytałem o instrukcje po polsku to zaczęli kręcić, że będzie później, w tej chwili nie mają itp.
Z tego co pamietam w prawie konsumenckim stoi jak byk, że sklep ma obowiązek załączyć polską instrukcje obsługi... no ale żeby aż tyle przepłacić dla E.I.C za polską instrukcje to troche chore...
 
Ostatnia edycja:

ffiffi

New member
Deimos napisał:
Coś mi wygląda, że to ta sama firma co z nimi w sobote przez telefon rozmawiałem, tylko jak ich spytałem o instrukcje po polsku to zaczęli kręcić, że będzie później, w tej chwili nie mają itp.
Z tego co pamietam w prawie konsumenckim stoi jak byk, że sklep ma obowiązek załączyć polską instrukcje obsługi... no ale żeby aż tyle przepłacić dla E.I.C za polską instrukcje to troche chore...

Szukam ONKYO także , ale chce 805. W Polsce udało mi znaleść 4 firmy(który mają w swojej reklamie):
Audio center (Lódż) 3.700 (allegro)
Avimania 3.799
q21.pl (zapytaj o cene ?)
audioplaza (3.999).

Nie wiem czy mają polską gwarancje lub instrukcje.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Q21 ma na pewno polskie gwarancje. Ich ceny pokrywają się z cenami sugerowanymi przez dystrybutora, czyli EIC.

ArtS :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
ffiffi napisał:
Szukam ONKYO także , ale chce 805. W Polsce udało mi znaleść 4 firmy(który mają w swojej reklamie):
Audio center (Lódż) 3.700 (allegro)
Avimania 3.799
q21.pl (zapytaj o cene ?)
audioplaza (3.999).

Nie wiem czy mają polską gwarancje lub instrukcje.

Oprócz Q21 cała reszta to prywatny import tych firm od dystrybutorów niemieckich.
Co do polskiej instrukcji - powiedzcie mi po jaką cholerę komuś dziś potrzebna instrukcja po polsku ???
 

Deimos

Banned
No z tą instrukcją PL to zawsze lepiej mieć niż nie.
Mnie jak klient pytał o mojego Denona AVC-A11XV, to pierwsze pytanie czy mam instrukcje po polsku, miałem od 4306 i większość opcji pasowała.
Sprzedałem mu z tą instrukcją i był zadowolony...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dla kogoś, kto nie zna języka polska instrukcja jest rzeczą podstawową. Równie dobrze można powiedzieć, że wystarczy mieć chińską. Osobiście nawet wolę anglojęzyczne, gdyż nie mam wątpliwości, że to co tam piszą, jest napisane rzetelnie. Bywa, że w tłumaczeniu pewne rzeczy wypadają niejednoznacznie.

ArtS :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
No i zesrało się towarzystwo w N-ce.
Nadal nie potrafia tak zrobic oprogramowania, żeby współpracowało z Onkyo. Co wię cej, twierdzą, że Onkyo to "nie-markowe" wzmacniacze.
To juz zakrawa na kpinę. Może walniemy jakieś memo do N-ki w imieniu miłośników Onkyo. Wiele nie zdziałamy ale ... niech dupki wiedzą.

Gucio 50 pierwszy na tym forum odkrył problemy nowej 605 z N-ką (podobnie jak wielu forumowiczów miało z 674 i N-ka) i podzielił się z nami:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=115537&posted=1#post115537
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Fatman_1 napisał:
Wiadomo powszechnie, że amplitunery Onkyo 674 miały problemy z przekazywaniem sygnału n "n" po HDMI. Było na ten temat kilka wątków i sporo postów. Czym sie ostatecznie sprawa skończyła ? Czy "n" upgrade'owało swój soft na tyle, że to zaczęło funkcjonować?

Ciekaw jestem czy nowa seria ampli Onkyo będzie miała ten sam problem ?
Jeżeli będziecie mieli jakąś wiedzę - wrzućcie tu proszę.

5 dni temu kupiłem 605. :krol:
Oczywiście nka nie działa przez HDMI tylko przez Component :p

Infolinia nki mówi tak - cytat

"Jeżeli Pan podłącza nasz tuner do niemarkowego wzmacniacza, to ryzykuje Pan awarię tunera i utratę gwarancji.
Pytałem o listę markowych wzmacniaczy ale nie chcieli mi powiedzieć. Pewnie tajna. :roll:


Trudno nawet mieć pretensje do faceta z infolinii. Powiedział mi bowiem ze maja takie wytyczne.
1. Jak cos nie działa przez HDMI (Amplitunar, nagrywarka czy Tv) to mają zalecać połączenie przez Component
2. Jak jakis tuner, wzmacniacz nie przesyła obrau do Tv to mają zalecać połaczenie bezposrednie.
We 99,99% przypadków klient tak robi i jest zadowolony.

Jeżeli będę miał szczęście, to któryś z programistów w ADB nie tylko załatwi problem z Onkyo ale jeszcze poda kody do tunera nki (Remote Control Codes) tak by pilot Onkyo włączał, wyłaczał tuner nki i zmieniał kanały. Taki kod do "pilota uniwersalnego".

Jak to robi z telewizorem LCD Samsung czy też z nagrywarką DVD Panasonic DMR-ES15. Albo kupię sobie nagrywarkę Onkyo i będę mian na stole dwa piloty. Do Onkyo i do nki :confused:
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
Jeżeli będę miał szczęście, to któryś z programistów w ADB nie tylko załatwi problem z Onkyo ale jeszcze poda kody do tunera nki (Remote Control Codes) tak by pilot Onkyo włączał, wyłaczał tuner nki i zmieniał kanały. Taki kod do "pilota uniwersalnego".

Masz Gucio50 jakies "wejścia" do facetów z ADB ?
TO by było niezłe. Przeprogramowałoby sie i po kłopocie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mafi14 napisał:
znalazłem coś takiego:

"W pilocie OSKAR polskiej firmy ELMAK (naprawdę jest niezły) kod do Nki 3293."

No wreszcie. O dziś pewnie nie będę musiał uzywać kilku pilotów.
Wystarczy mi od ONKYO 605 i posteruję nim wszystko. :krol:
To naprawdę świetnie, że ktoś się postarał i wpadł na ten kod.

Nobel, albo pierwsze miejsce na Olimpiadzie Brydżowej.
Juz się załamałem i wątpiłem czy mi sie uda ten kod jakoś znaleźć.
:eek:k: A tu proszę jest.



Szkoda tylko że nie działa mi ten kod :(
 
Ostatnia edycja:

miro.t

New member
Witam.
Panowie, z racji że mówie i czytam tylko po naszemu, chciałem zapytac, czy ktos wpadł na jakies informacje dotyczące pojawiienia sie na świecie modelu 705??
Jestem zadecydowany na 605, ale niewiem czy nie warto poczekać.
Poizdrawiam.
 
Do góry