Amplitunery HK

Karister

New member
Witam Wszyskich!

To już trzecie forum, na którym szukam pomocy. ;) Na poprzednich coś się rozjaśniło, ale użytkownicy zaraz zapodawali kolejne problemy, których dokładniej nie chcieli opisać. Mam nadzieję, że powiedzonko "do trzech razy sztuka" się sprawdzi, bo powoli zaczyna brakować for o tej tematyce. :D

W skrócie sytuacja jest następująca: Mam zestaw 2.1 złożony z:
-kolumny JBL Studio L880
-subwoofer JBL Studio L8400P
-ampli 2.1 Harman Kardon HK 3480
-czytnik CD Harman Kardon HD 950

Teraz chciałbym to rozbudować do 5.1. Sprawa głośników jest dla mnie jasna, bo po prostu wezmę je z tej samej serii. Na tyły L830, na centralny LC1.
Niestety sprawa elektroniki jest nieco ciemniejsza. :) Po pierwsze, słuchanie muzyki odgrywa znaczną rolę i nie chcę rezygnować z obecnego 2.1. Zamierzam połączyć oba amplitunery wyjściem pre-out na fronty w 5.1 z wejściem main-in w 2.1. Fronty zasilane z ampli 2.1, reszta ze słabszego 5.1. Sub jest aktywny, więc połączę go z obydwoma amplitunerami i będę zmieniał mu tryb pracy między LFE a normal w zależności od tego, czy potrzebuję KD czy samego 2.1.

problem w tym, że nie wiem, który ampli 5.1 i czytnik DVD wybrać. Pierwsza wersja była AVR247 + DVD37. Jednakże powiedziano mi sporo złych rzeczy o 247. Przydałby się ktoś, kto miał okazję sprawdzić na własnej skórze, albo to wie z pewnych źródeł. Podobno ma on zepsuty soft. Występują jakieś białe linie pikseli, plamy, bug LFE i inne. Zapodano mi taki link, gdzie o tym jest napisane: http://www.smr-forums.com/forum_posts.asp?TID=595
Jak to jest w rzeczywistości? Faktycznie to występuje? Jeśli tak, czy jest to uciąliwe? Może warto dopłacić do AVR347?

Oraz jeszcze jedno pytanie: Jak działa up-scaling w praktyce? Powiedzmy, że włączam film ze zwykłej płyty 4.7GB w PAL i ampli przeskaluje to do 720p. Czy na telewizorze plazmowym 42" będzie różnica? Jaka? Duża? Mała? Czy może wręcz niewarta uwagi? ;) I jak się ma up-scaling do modeli AVR247 i 347? Jedni mówią, że 247 go obsługuje, a inni że nie. Nie będę ukrywał, że ta rozbieżność zdań o 180 stopni bardzo mnie zaciekawiła. :D

Na razie chyba wystarczy. Więcej pytań nie zapodaję, bo ich sens (lub jego brak) zależy od odpowiedzi na powyższe.

Pozdrawiam i liczę na pomoc. :D
 

lepp

New member
Bez reklam
Nie słyszałem o problemach z tymi ampli. Może coś kiedyś było na rzeczy ale pewnie juz dawno problemy nie występują.
osobiście polecałbym jednak nowszy model 255, ma już nowe dekodery i nie bedzie problemu jeśli będziesz chciał oglądać Blu raya.
Co do upscalingu to ja na projektorze nie widzę żadnej różnicy. Na plaźmie niewielką. A podobno mój Blu Samsung robi to dobrze :D
 

Karister

New member
No właśnie zupełnie pominąłem avr 255, a zaciekawiła mnie ta opcja. Pominąłem, bo nie było go w sklepie, gdzie oglądam Harmany i myślałem, że nie istnieje. :D Ma ktoś pomysł, czemu nie ma go w ofercie sklepu internetowego polskiego dystrybutora JBL?

Przydałby się komplet danych na temat tego avr 255. Skalowanie do 720p czy do 1080i/p też? Oraz jakieś foto tyłu z wejściami/wyjściami. Nowy model i nic takiego nie mogę znaleźć, żeby było wszystko razem.

Jaki odtwarzacz do tego modelu? DVD 29? Tylko na tym nie pogladam blu-ray'a nawet jak mi się zachce. Dlatego co raz częściej myślę o PS3. Współgrałoby to z tym Harmanem avr 255?
 

xform

Member
HK 247 - nie zauważyłem żadnych problemów, o których piszesz nie zauważyłem rownież znaczącej różnicy miedzy sygnałem upscalowanym z DVD i rzuconym na TV oraz puszczonym przez amplituner (a na pewno nie widzialem żadnych plamek), osobiście w tej cenie (szczególnie po upustach u kolegi z forum) polecam tego sprzęta i do kina domowego i do muzyki.
 

Karister

New member
Dzięki za linka.

Dostępny w lipcu? Dość dziwne, bo widziałem sklepy internetowe, które mają w ofercie model 255 i pogrubionym drukiem napis "dostępny".
 

mmkk

New member
Na allegro jest już 'dostępny' od 2 miesięcy ;)
Zadzwoń do oferenta i zapytaj, czy możliwa jest dostawa na jutro ...
 

Karister

New member
To poczekam do lipca. ;) I tak pokój jest jeszcze niegotowy. Lipiec to akurat czas, gdy prace powinny dobiegać końca. Mam nadzieję, że nie będzie przesunięca premiery sprzętu w Polsce.

A jak jest z HDMI? Ampli 255 ma 1.3a, a DVD Harmana 1.2a i 1.1 (w zależności od modelu, który bym wybrał). Nie przeszkadza w niczym ta rozbieżność wersji?
 

lepp

New member
Bez reklam
W niczym to nie przeszkadza.
Co do dvd to przemyśl czy nie lepszy będzie Blu, albo PS3. Osobiście polecam pierwsza opcję, chyba, że dużo grasz.
Ceny sprzętu spadają, a na jesieni powinno pojawić się sporo filmów.
 

Karister

New member
Lepp, no właśnie myślę. Dlatego pytałem o PS3. W gry gram, ale tylko na PC. Grajcowanie z padem mnie nie kręci. Ogólnie użytkownicy PS3 bardzo chwalą takie rozwiązanie do kina domowego. Teraz dostali jeszcze nowy firmware, który pozwala na korzystanie z trueHD i reszty smaczków. Polecasz mi jednak czysty napęd Blu-ray. Możesz podać jakieś konkretne modele? Jeśli jest coś w cenie PS3 (a jeszcze lepiej w niższej) o tych samych/lepszych możliwościach, to bardzo chętnie zobaczę.

Szkoda, że nie widać czytników BR od Harmana, bo pasowałoby mi to stylistycznie. Napęd DVD Harmana głównie do mnie przemawia wyglądem. Pasowałby do reszty zestawu. Tylko dość głupio z tego tytułu zamykać sobie drzwi na filmy HD. Może ktoś ma info, czy HK zamierza się bawić w BR i kiedy?

Rozumiem, że napęd BR zwykłe DVD też czyta?
 

lepp

New member
Bez reklam
Oczywiście czyta.
Nie słyszałem żeby HK coś niedługo wypuszczał, ale to na pewno tylko kwestia czasu. Poniżej tysiąca mozna kupić Samsunga, Sharpa i chyba niedługo tez Sony. Użytkownicy PS3 chwala sobie czytnik BD, ale jako opcje dodatkową, jako odtwarzacz zawsze lepszy będzie zwykły player.
 

Karister

New member
Wróciłem. ;) Z dwoma pytaniami:

1. AVR 255 ma 7x50W @ 8ohm. Jak pisałem, zamierzam do niego podpiąć tylko głośnik centralny i satelitarne. Będę miał w efekcie 3x50W czy może coś zyskam, np 3x70W? Oczywiście w tych samych warunkach - 8ohm.

2. Widziałem dzisiaj odtwarzacz blu-ray Samsung BD-P 1400. Podoba mi się wizualnie (nawet pasuje do HK) i ma normalną cenę. Ktoś może coś o nim powiedzieć? Pasowałby do HK pod względem parametrów? I ogólnie, czy to sensowny wybór? Co on może, a co nie? Podobno nie czyta niektórych (bliżej niesprecyzowane których dokłanie) formatów HD.
 

lepp

New member
Bez reklam
Mam tego Samsunga i generalnie jest ok. Najwiekszy mankament to powolny start, otwieranie i odczytywanie płyt. Jednak to problem wszystkich Blu. Przerwa między warstwami na DVD jest tez trochę dłuższa niż w nowych odtwarzaczach DVD. To właściwie tyle. Przy obecnych cenach to jest jeden z lepszych wyborów.
Co do mocy głośników to raczej nic "bonusem" nie zyskasz. Często większa moc jest dla stereo, ale nie słyszałem, żeby tak było na centralnym i tyłach.
 
Do góry