Amplitunery Anthem

janzyskah

New member
Pojawiły się w sklepach po raz pierwszy od tego producenta Amplitunery ANTHEM MRX 300, 500, 700. Czy ktoś ma już doświadczenia własne z tym sprzętem ? jeżeli tak to z jakimi kolumnami do bardzo dobrej muzyki ? I co z Subwuferem?
 

vince85

New member
Anthem

Od niedawna mam MRX-500/ niestety, już drugi i może nie ostatni egz./. Dość długo szukałem czegoś, co pozwoli mi i słuchać muzyki z przyzwoitym brzmieniem i korzystać z możliwości kina domowego. Jeśli chodzi o brzmienie, to nie zawiodłem się - jest naprawdę bardzo dobre, zarówno w kinie, jak i /szczególnie! / w stereo. Duże możliwości konfiguracyjne, rewelacyjne dopasowywanie /ARC/ do akustyki pomieszczenia. Problem jest natomiast z funkcją "media", to jest z możliwością słuchania radia internetowego lub muzyki z zewnętrznego dysku lub USB. Wszystko przez jakiś czas działa, potem zawiesza się, po resecie znowu działa, znowu zwiecha i tak bez końca. Pierwszy egz. wymienili mi w serwisie bez problemu, dostałem nowy, ale znowu to samo. Na krótko pomaga przeinstalowanie systemu. ale tylko na krótko. Nie wiem, co z tym zrobię, czy znowu wymiana, czy zwrot gotówki, choć bardzo mi żal, bo poza tym jest dla mnie rewelacja.
Pozdrawiam:|
 

vince85

New member
Tak, ARC działa bez problemu. RS-232 oczywiście mam w kompie stacjonarnym i jestem już przyzwyczajony do niego, bo długo miałem odbiornik sat.Dreambox 7000 i tam też niektóre operacje robiło się przez ten port. Ale w Anthemie możesz też korzystać / działa ! / z wejścia USB, np. w laptopie. Potrzebny jest tylko adapter RS-232 - USB. Próbowałem kilku z naszych sklepów, ale bez powodzenia. Dopiero jak kupiłem zalecanego przez producenta Keyspan -a, to natychmiast zadziałało. Keyspan kosztuje w Polpaku chuba koło 220 zł., a mnie udało się kupić na Ebayu / ze Stanów/ za 130 zł z przesyłką.
 

vince85

New member
U mnie z Keyspanem "no problems" /. ale w kompie trzeba odpowiednio ustawić
port komunikacyjny i wtedy jest ok. za każdym razem/ A przy okazji - chyba ustaliłem, co jest przyczyną kłopotów z "mediami" - pewnie za słabe napięcie na wejściach USB , w nowym egz. Anthema nagrania na pendrivie są dostępne i radio internetowe też, a z ysku zewn. 320GB czasami tak, a czasami zawiesza się.
 
Do góry