Amplitunery a gwarancja europejska

xform

Member
Mam nadzieje ze dobrze trafilem w miejsce gdzie piszę posta - popatrzylem sobie na ceny sprzetu w europie i u nas (my europą to chyba nie jesteśmy jeszcze) i jak to mozliwe ze sa takie roznice - np:
http://www.rebelio.it/app/urwfilter.../46489/sname/Harman_Kardon_AVR_247/index.html
Mam znajomego we Włoszech - sprawdził za tyle jest do kupienia (469 euro to przy dzisiejszym niskim kursie euro jakieś 1700 zł - u nas 2499 zł). Pytanie więc jest takie - co z gwarancją? Widzialem juz wątek gdzie np. Sharp Polska nie naprawia sprzętów z gwarancją europejską - a jak jest z Harmanem lub Onkyo i innymi firmami od amplitunerów? Juz bylem zdecydowany na sprzet ale pogrzebałem i znowu nic nie wiem (co kupic,gdzie kupic,za ile i czemu tak drogo ...).

Cos takiego to juz pozostawie bez komentarza:
http://cgi.ebay.pl/Harman-Kardon-AV...ageNameZWD2VQQcmdZViewItem?_trksid=p1638.m122
 

Gucio50

New member
Bez reklam
xform napisał:
... ... Pytanie więc jest takie - co z gwarancją? Widzialem juz wątek gdzie np. Sharp Polska nie naprawia sprzętów z gwarancją europejską - a jak jest z Harmanem lub Onkyo ... ...

Tak samo :p
Wg naszego prawa, gwarancji udziela sprzedawca! I on dyktuje warunki naprawy. Spotkałem się z takim przypadkiem 2 lata temu. Firma seagate na swoje dyski udzielała gwarancji 3-letniej. Polski dystrybutor dawał 12 miesiecy. I KONIEC, nic nie mogło go zmusić do trzyletniej :(

Jeżeli, tak jak w Twoim przypadku sprzedawca włoski nie zapewnia naprawy w polsce to nic nie pozostaje Ci jak odesłać do naprawy do włoch. :confused:

W zasadzie, sprzęt sprzedawany w Polsce jest naprawiany na terenie Polski, chyba że w warunkach gwarancji napisane jest inaczej. :mrgreen:
 

xform

Member
Czyli jestem skazany na np. H/K 247 za 2499 zł. a nie ok. 2000 zł bo za tyle mozna kupić na allegro z gwarancją europejską. Zakup na allegro amplitunera jak i innego sprzętu po okazyjnych cenach moze się skonczyć problemami z gwarancją bo sprzęt okazyjny=sprzet z importu/przemytu-chyba tak to mozna nazwać :) .
Chyba sobie kupie boom-boxa zeby mi juz calkiem się w głowie pomieszało.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
xform napisał:
Czyli jestem skazany na np. H/K 247 za 2499 zł. a nie ok. 2000 zł bo za tyle mozna kupić na allegro z gwarancją europejską.

Niekoniecznie, ja kupiłem na Allegro ONKYO-605, dostawa z Niemiec, gwarancja w Polsce ;)


Jedyny, mały zresztą dla mnie problem, to brak polskiej instrukcji :(


Tak jak napisałem, wszystko zależy od tego CO OFERUJE SPRZEDAWCA :mrgreen:
 

martinzg

Klub HDTV.com.pl
vip
A jesli chodzi o wtyczki i zasilanie 230v to czy jest takie samo w Polsce i calej UE, bo mysle pojechac do Frankfurtu nad Odra (mam dosc blisko)? Czy zna ktos moze sklep z HIFi we Frankfurcie?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Wtyczki są inne tylko w Wielkiej Brytanii. A co do warunków gwarancji - do mojego Harmana załączona była gwarancja amerykańska na 24 mies. Tymczasem polska tylko na 12. Zakup w MM. Amplituner był w naprawie po miesiącu od zakupu. Miesiąc po zakończeniu gwarancji - znów usterka, chyba ta sama. Serwis, który dokonuje napraw gwarancyjnych, kieruje mnie do innego, wykonującego naprawy odpłatne. Dlaczego w Polsce warunki gwarancji są najmniej korzystne? Przecież dystrybutor kupuje od producenta i mógłby korzystać z oryginalnej, 24-miesięcznej gwarancji?
 

jacek76

New member
Pablo1964 napisał:
Wtyczki są inne tylko w Wielkiej Brytanii. A co do warunków gwarancji - do mojego Harmana załączona była gwarancja amerykańska na 24 mies. Tymczasem polska tylko na 12. Zakup w MM. Amplituner był w naprawie po miesiącu od zakupu. Miesiąc po zakończeniu gwarancji - znów usterka, chyba ta sama. Serwis, który dokonuje napraw gwarancyjnych, kieruje mnie do innego, wykonującego naprawy odpłatne. Dlaczego w Polsce warunki gwarancji są najmniej korzystne? Przecież dystrybutor kupuje od producenta i mógłby korzystać z oryginalnej, 24-miesięcznej gwarancji?

Witam,

ja już nie mam pewności czy nasi dystrybutorzy kupują towar z gwarancją czy też bez, ale za to taniej.
Po jakości serwisu zaczynam wierzyć, że kupują najtaniej, bez gwarancji i sami korzystając z najtańszych podwykonawców próbują coś naprawiać.
Weszliśmy do unii, nie ma granic, wszędzie poza polską ceny są niższe, więc z mojegu punktu widzenia kupuję się tam gdzie jest taniej.
Czasami na weekendy jadę do Niemiec i kupuję zarówno proszki do prania-bo są lepsze, jak i alkohol-bo jest znacznie tańszy, ubrania-bo większy wybór, tańsze i wydaje mi się że lepszej jakości,to moge również kupić sprzęt AV.
Nie rozumiem jakim cudem mamy płyty HDDVD po około 50USD (polskie wydania) i jakim cudem ktoś to kupuje?
O USA już nie mówię, bo tam dokładnie pokazana jest wartość każdego towaru, ale o ile z zakupem w USA jest już pewien problem (poza filmami) to europa to inna sprawa.
Po prostu w naszym kraju żal mi wydawać na cokolwiek kasy, bo nawet za to że zapłacę więcej niż gdziekolwiek indziej to i tak porządnego serwisu nie mogę oczekiwać.

Pzdr
 

emeryt21

New member
Zakup sprzetu w polskim internecie

Przymierzalem sie do zakupu Onkyo 605 i DvD playera Pioneer DV600.Ceny bywaja calkiem znosne.Jest jednak problem.To sa sprzety produkowane przewaznie w Rosji,przemycane na Ukraine i tam kupowane przez naszych "biznesmenow" za pol ceny.Dalej wedruja do Polski "po cichu" i tu cena jest dobijana do poziomu "polsko-europejskiego".
W czasie wakacji pojade na Ukraine i tam kupie sobie sam,zaplace clo i tak bedzie taniej.
 
Do góry