Amplituner + zestaw kolumn 5.0 - 4tyś

lukaszko

New member
Witam.
Przymierzam się do zakupu kina domowego. Trochę w temacie jestem obeznany i pewne typy mam ale brakuje mi doświadczenia i odsłuchu więc chcę tutaj trochę podrożyć temat.
Szczegóły:
- Pomieszczenie - kwadratowy pokój 16m2, ale miejsce na zestaw tylko w połowie pokoju na szerokości 2m długość 4m. Z lewej strony ściana z oknem z prawej przestrzeń pokoju. Miejsce odsłuchowe na kanapie pod ścianą. Ogólnie bardzo mało miejsca na wszystko.
- Przeznaczenie - kino 30%(w tym dużo koncertów), muzyka 70%(dużo radia, muzyka w tle). Muzyka bardzo zróżnicowana od ciężkiego grania po jakieś lekkie wokale, jazz troszkę muzyki popularnej.
- Źródło blu-ray Sony bdp-s570 + Philips PVR HD(z cyfry) do tego TV sony 40w5500

Sprzęt:
- amplituner - tu jestem praktycznie zdecydowany na Yamahę RX-V667, powód że ma dobre recenzje a ja mam zaufanie do marki. Ogólnie ma być nowoczesny, możliwie neutralny i z opcja bi-ampingu albo drugiej strefy
- kolumny - tutaj mam narazie dwie opcje:
1) wharfedale 10.4+10.SR(lub 10.0)+10.CC
2) mission m33i(lub m34i)+mission mht system(ewentualnie mission m30i + centralny najmniejszy misiona)

Bardziej skłaniam się do tego drugiego zestawu bo z opisu ma brzmienie które bardziej mi odpowiada. Czyli ciepłe ale dość neutralne i bez podostrzeń.
Głośniki tylne i centralny muszą być bardzo małe, bo centralny stoi na małym szklanym stoliku, a tylne będą wisieć prawie że nad głową i muszą być płytkie.
Fronty muszą być podłogowe ale też możliwie małe, wąskie i płytkie bo będą stały maks 20-30cm od ściany.
Muzyka będzie najczęściej stanowić tło, wskazane jest żeby sprzęt dobrze grał na niskim i średnim poziomie głośności, ale od czasu do czasu musi dać czadu.

Proszę o jakieś uwagi i ewentualne inne propozycje co do mojej konfiguracji.
 
Ostatnia edycja:

lukaszko

New member
Bardzo proszę o jakieś sugestie.
Ktoś może słuchał tych zestawów lub ma inną konfigurację w pokoju o podobnych gabarytach.
Każda opinia mile widziana.
 
Do góry