Amplituner z kartą sieciową i DLNA

n4k5

New member
Witam wszystkich.
Zastanawiam się nad kupnem ampli. Jest to zakup przyszłościowy do większego pokoju.

Urządzenia jakie posiadam w domu to: TV(Samsung B650) spięty z telewizją N (nbox rec), PS3, urządzeniem NAS. Wszystko po hdmi oraz rj45.
Podstawowe kryteria jakie miałby spełniać amplituner to: posiadać sieciówkę (rj45) oraz DLNA no i wiadomo, być najlepszy w cenie do 2000PLN.
Multimedia jakimi bym operował to filmy i muzyka w stosunku 50/50. Oglądam dużo filmów w HD via DLNA (.mkv - x264+ac3) na B650.
Jak wiadomo, model ten nie wspiera DTS, a konwertowanie dźwięku do AC3 frustruje mnie od kilku lat :)

Ampli nad jakimi się zastanawiam to: Yamaha 671 oraz Pioneer 921.
Wiem, że jest dużo tematów odnośnie tych urządzeń, ale miło by było widzieć jakieś porównanie odnoszące się do moich potrzeb.
Może zaproponujecie inne urządzenie? (Onkyo odpada - po prostu mi się nie podoba).

Pokój, gdzie będzie stał sprzęt jest mały (3x3), bez drzwi, z oknem w ścianie do kuchni, także jest dosyć przestrzennie, ale jak pisałem wcześniej, jest to zakup przyszłościowy, do większego pokoju.

Sprawa głośników, na razie myślę o 2.0, w przyszłości rozbudowa. Kwota jaką mógłbym przeznaczyć na głosniki 2.0 to również do 1500PLN z naciskiem na "do". Dlatego myślę o Monitor Audio BX2, Tonsil Altus 200, Jamo S606/S608. Czy grałoby to dobrze z wybranymi ampli? Z tego co wiem, niektórych "połączeń" nie powinno się stosować.

Muzyka jakiej słucham jest dosyć zróżnicowana, ale w większości jest to rock i reggae. Na pewno liczy się dla mnie basik :)
Wiadome, że na filmach też ma to porządnie grać.

Zakup jest na długie lata.
Prosiłbym o pomoc i rady, bo chciałbym gdzieś pójść i odsłuchać kilka melodii :)
Z góry dziękuję.
 

n4k5

New member
Na 671 jestem podpalony od początku, całe szczęści wszyscy polecają Yamaha :)
Podbiłem trochę stawkę na kolumnach do około 2000PLN.
Teraz myślę o Monitor Audio BX5 (sporo powyżej 2K), Mission mx4 lub Tannoy Mercury V4.
Dlatego ostateczna wybór prawdopodobnie rozegra się między ostatnimi dwoma.
Jakieś rady?
 
Do góry