Amplituner z dobrym stereo, jakieś starsze modele może?

Rafał29

New member
Witam,
na chwilę obecną posiadam ampli yamaha rx v663 który w kinie jest super, ze stereo trochę gorzej. Gra to z kolumnami które znacznie przewyższają jego możliwości ( konstrukcja 3way oparta o przetworniki Morele i Seas), stąd decyzja o zmianie. Generalnie u mnie 90% jest to stereo jednak kino musi zostać. Myślałem aby zakupić jakiś starszy ampli z wysokiej półki ( nie są mi potrzebne nowe dekodery ani hdmi- może być podłączone przecież optykiem wszystko), gdzie stereo powinno być już niezłe. Niestety nie bardzo wiem na jakich modelach się skupić? Macie jakieś sugestie? Generalnie chciałbym się zamknąć w 2 tys. Jak dacie swoje propozycje, będę wiedział czego szukać.
Jest jeszcze opcja podłączenia wzmacniacza bo apmli ma wyjście pre aut. Nie wiem jak się to dokładnie robi ( wzmacniacz wyjściem pre aut do ampli, a fronty do wzmacniacza?) Rozumiem wtedy, że do stereo nie muszę włączać ampli jeżeli cd podłącze do wzmacniacza?
Jeżeli macie jakieś sugestię, będę wdzięczny
Pozdrawiam
Rafał
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładanie, ale
1) za 2 tys. to nie jest górna półka, co najwyżej ampli tej samej klasy co masz obecnie, tyle, ze nowszy (665). Zagra tak samo, jeśli nie gorzej.
2) http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out.html
tu jest więcej na ten temat.
3). jeśli Twój obecny ampli jest OK w kinie i ma pre out, w muzyce jest kiepsko oraz nie zależy Ci na nowych kodekach to odpowiedź jest jedna - WZMAK STEREO z wejściem Main In. NIe wiem czy do 2 tys takowy znajdziesz, ale mysle, że tak. Będzie o niebo lepiej, np. Marantz PM7004 to taki właśnie klocek, ale obecnie stoi po 3 tys., nie wiem jakie modele Yamahy to obsługują, na pewno inni użytkownicy coś zaproponują.
Oczywiście możesz kupić bez wejścia Main In (albo inne nazwy u innych producentów), ale wtedy trzeba cudować z regulacja głośności. Trzecie wyjście to przepinanie kabli lub dokupienie rozdzielacza audio, dlatego najwygodniej jest tak napisałeś.
4) Napisz jeszcze jakie masz kolumny, oraz ile m w pomieszczeniu.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Rafał29

New member
Chodziło mi o jakiś amplituner który kiedyś powiedzmy kosztował w granicach 10000 a dzisiaj ma już 10 lat i ktoś sprzedaje za 2, 2,5 bo chce hdmi i kodeki.
A jeszcze takie pytanie- czy musi być wzmacniacz czy wystarczy sama końcówka mocy? Ampli to wysteruje?
Za 1000 można chyba już coś kupić, na pewno będzie lepsze w stereo niż yamaha.
Co do kolumn to konstrukcja kolegi z Łodzi z głośnikami Morele ( wysokie) oraz Seas ( średnica+bas). Jeżeli ktoś chciałby więcej informacji to proszę pisać:)

Jeszcze pokój- ok 20 metrów, wysoki.
ps. Głośniki to duża konstrukcja podłogowa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To musisz szukać na allegro, itp.
Czy słaby ampli zagra w stereo z końcówka mocy lepiej niż zwykła integra tego nie wiem.
Nowe kodeki wprowadzono pod strzechy bodajże w 2007r, wiec 10cio latka raczej nie kupisz ;)
Tylko przecież Yamaha 665 ma komplet wszystkich kodeków, więc po co kombinować? Wiem tylko, ze ampli za 6-7 tys graja gorzej w stereo niż wzmak za 2 tys.

Jeśli jednak wzmak stereo to nówkę masz A-S700 za 2000 tys, ale bez Main In, lub A-S1000 z main in, ale 3000 tys, wiec może u BN lub uzywkę dostniesz za nieco ponad 2 tys.
 
Ostatnia edycja:

Rafał29

New member
Chodziło mi o amplitunery tego typu:
MARANTZ SR 8300 HI-END ZAPRASZAM!!! (3924793803) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Zastanawiam się czy warto się w coś takiego pakować?
A może się ktoś wypowiedzieć w sprawie podłączenie samej końcówki mocy?
Wyobrażam sobie to tak: ampli służy jako przedwzmacniacz dla frontów które napędza sama końcówka. Wszystkie podłączenia zostają w ampli, steruje wszystkim również przez ampli;
Będzie to tak działać?
 

Rafał29

New member
Dobrze, czyli uważacie że nei warto zmieniać amplitunera.
Mysłałem że warto kupić coś uzywanego ale dobrej klasy. Ok, tu temat zamknięty.
Możecie mi w takim wypadku doradzić odnośnie albo wzmacniacza albo końcówki mocy? Tutaj jestem totalnym laikiem. Wystarczy sama końcówka czy musi być wzmacniacz? Rozumiem że konkretne propozycje to już w innym dziale:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Rafał,
1) to tylko moje twierdzenie, napisałeś, ze dużo muzy, wiec wybór jest oczywisty: Na pewno nie lepszy amplituner, a wzmak stereo lub koncowka mocy.
2) jeśli masz sprzet Yamahy to zaproponowałem Ci wzmak integre też Yamahy, oraz Marantza, bo go znam i używam w takiej konfiguracji.
3) nie wiem co zagra lepiej, czy koncówka, czy wzmak robiący za końcówkę, ale w obu przypadkach efekt będzie WOW.
 

Rafał29

New member
Widzisz, tu mi dużo pomogłeś. Wiem, że jest możliwa konfiguracja mojej yamahy i końcówki mocy. Tego nie wiedziałem. Z aspektów technicznych- końcówka musi posiadać "coś specjalnego" czy po prostu podłączam ją wyjściem pre aut do ampli, do niej fronty i gra? ( fronty pewnie bez bi ampu ale to chyba bez znaczenia- teraz podłączone w ten sposób do ampli).
Takie podłączenie bardzo by mi odpowiadało bo mam i dobre stereo i kino bez zbędnych kombinacji, przepinań kabli itp.
Generalnie te kolumny były robione pod wzmacniacz Advance Acoustic 305 II ( czyli całkiem niezłej klasy) i grały świetnie. Mój sprzęt mocno je ogranicza, chociaż w porównaniu do moich poprzednich lata świetlne
 

Tommaz

New member
Witam!
Zwróć uwage na amplitunery Arcam,
Np. AVR-250, AVR-300, AVR-350,
Może nie wyglądają ale w stero są dobre.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Scrollek

New member
Nie kupuj końcówki MM7025(odpowiednik KI Pearl Litle) tylko wzmaka. Masz słabe pre-out w apmpli i dochodzi dodatkowy tor audio. MM7025 polecam do AV7005. do ampli lepszy będzie wzmak+CD
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No tak, końcówki mocy działają lepiej z lepszym przedwzmacniaczem. Czyli jednak może zainwestuj w przyzwoitą integrę z odpowiednim gniazdem Main In
 

Rafał29

New member
Wszystko już rozumiem:)
To jeszcze tylko zapytam, czy ma ktoś do polecenia jakaś końcówkę co by mogła dobrze współpracować w mojej konfiguracji sprzętowej ( kolumny, ampli).
Generalnie kolumny są bardzo muzykalne z wyraźną średnicą i górą.
Na allegro w sumie w rozsądnych cenach z używek są wystawiane modele rotela

Czyli myślicie żeby jednak lepiej wzmacniacz? Wtedy przy stereo ominę całkowicie ampli bo cd podepnę bezpośrednio do niego, tak mam to rozumieć?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie kupuj końcówki MM7025(odpowiednik KI Pearl Litle) tylko wzmaka. Masz słabe pre-out w apmpli i dochodzi dodatkowy tor audio. MM7025 polecam do AV7005. do ampli lepszy będzie wzmak+CD

MM7025 moim zdaniem nie jest odpowiednikiem KI Pearl Litle. Popatrz na moc. Ta końcówka ma 2x140W według danych producenta (a w teście czytałem, że nawet 2x174W wszystko przy 8ohm), a końcówki we wzmacniaczu PM KI Pearl Litle mają 2x70W.
 

Rafał29

New member
Ok, wzmak z odpowiednim wyjściem.
Jeżeli chodzi o nowe to wspomniana yamaha oraz marantz w cenie ok 3 tys. A macie jakieś propozycję jeśli chodzi o sprzęt używany?
 

Rafał29

New member
Czytałem o tym marantzu, podobno gra bardzo "równo" w całym paśmie.
Będę szukał w takim wypadku tego sprzętu.
Dzięki
 
Do góry