amplituner stereo

wojtekkos2

New member
Mam pytanie kompletnego laika: czy do ampli stereo można podłączyć blue-rey'a jeśli nie zależy mi na kinie domowym, a bardziej na odtwarzaniu muzyki? Czy BR podłącza się bezpośrednio do tv? Generalnie chcę kupić stereo, a przy okazji podłączyć do tego odtwarzacz BR i/lub tv - czy jest to możliwe? Będę wdzięczny za podpowiedzi.;)
 

wojtekkos2

New member
nie ma jeszcze decyzji, dopiero będę kupował, jak również tv, blackninja proponuje mi zestaw Onkyo 309, ale czytałem, że KD z niższej półki niezbyt sprawdzają się w odsłuchu muzyki, więc zastanawiam się nad stereo w trochę wyższym standardzie. Co o tym sądzisz?
 

meeshoo

New member
Witaj,

Dylemat potencjalnie nieużywanego lub za mało używanego kina domowego rozwiązał się u mnie w postaci amplitunera stereo, czyli tok rozumowania podobny. Wybrałem HK 3490 choć raczej ukierunkowywano mnie na model 3390. Wynikało to z pragmatycznej oceny potrzeb - łącza cyfrowe pozwoliły mi podpiąć bezproblemowo XBOX-a (optyk). Muzykę dla wygody trzymam głównie we flac-ach, synek lubi pooglądać ulubione bajki, stąd podpiąłem wynalazek, co zwie się Dune HD Duo, również bezproblemowo (koaksjalny). To BR nie ma, ale z tej samej firmy można rozważyć Dune HD Maxa. Jeśli lokalny storage niepotrzebny, bo nastawiamy się na płyty BR lub mamy serwer NAS postawiony, można się zorientować na ASUS O!Play BDS-700. Podłącza się tak samo.

To są rozwiązania bardziej ze światka komputerowców, co nie zmienia faktu, że skuteczne i dość estetyczne. A nadmiar gotówki można przekierować na kolumny. Zapewne pasjonat audio poda też ciekawe rozwiązania stricte ze świata audio. Tak czy inaczej - nawet specjalnie kombinować nie trzeba.

Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak dla mnie różnica dźwięku pomiędzy BD a CD jest ogromna.
Chyba że masz Pioneera 91 za 20.000 zł
Dlatego pytałem jaki masz model.
Jeśli zależy Ci na muzyce to lepszym rozwiązaniem zdecydowanie jest CD.
Napisz do Blackninja na PW - i pytaj o ofertę.
 

Bepeh

New member
z tymi 20TPLN to spora przesada

jest seria BR tzw srednia polka np Oppo 93/95 (ceny 4-5TPLN) na bazie której Arcam i inni wypuścili BR z dzwiekiem stereo na poziomie odtwarzaczy cd za 3-4TPLN, ale za to dostajesz uniwersalne zrodlo dzwieku, w niezaleznych testach uzytkownikow takze wspomniany przez kolege wyzej HD Max jako transport zrodla cyfrowego nie byl zle oceniony takze zalezy to od budzetu i to tego czy sygnal z BD bedzie podawany analogowo czy cyfrowo czyli czy ampli/wzmak bedzie dekodowal czy tez nie.
HK 3490 to dobry sprzet i praktycznie nie ma konkurencji
 
Do góry