Amplituner stereo kontra wzmacniacz stereo

edea66

New member
Witam szanownych forumowiczów

Szukania i czytania ciąg dalszy. Zdecydowałem się na stereo, opcja z amplitunerem kina zostaje odłożona na później albo wcale nie zostanie zrealizowana. Tak więc Jamo s606 już posiadam , pozostaje wybór wzmacniacza lub amplitunera stereo. Na polu po przeczytaniu stetek postów pozostały Marantz PM6003 lub SR5023 oraz Yamaha A-s500 lub R-s500. CZy ktoś z kolegów jest w stanie wypowiedziec się na temat różnicy w stereo pomiędzy poszczególnymi wzmacniaczami i amplitunerami. Chodzi mi o porównanie Marantz'a SR5023 do PM6003 oraz Yamahy A-s500 do R-s500. W Szczecinie nie ma mozliwości odsłuchu tych urządzeń, gdyż nigdzie nie znalazłem sklepu w któym były by oba interesujące mnie urządzenia jednocześnie. Miasto duże, ale w kwestii podaży sprzętu tego typu to marnie to wygląda nie licząc marketów, ale tam ciężko z odsłuchem jak i sprzętem też. Strasznie biednie wygląda dział stereo w każdym z nich. Cóż kino domowe teraz jest na topie w marketowniach. Z góry dziękuję za rzeczowe podpowiedzi z własnego doświadczenia forumowiczów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z modeli które podałeś zdecydowanie Marantz PM 6003. To bardzo dobry model. Szkoda tylko że do tego chcesz podłączyć Jamo 606. O ile w kinie w klasie cenowej dają sobie radę o tyle do stereo i to do Marantza - to zdecydowanie - Nie !
 

vince85

New member
Witaj, ja też jestem ze Szczecina-największy wybór sprzętu wyższej klasy jest chyba w Audiofilu na Wyszyńskiego. A jeśli interesujesz się wysokiej klasy wzmacniaczem stereo, to nie wykluczam, że za jakiś czas będę sprzedawał Hi-endowy Jadis Orchestra / oczywiście lampa !/.

Pozdrawiam
 

edea66

New member
Z modeli które podałeś zdecydowanie Marantz PM 6003. To bardzo dobry model. Szkoda tylko że do tego chcesz podłączyć Jamo 606. O ile w kinie w klasie cenowej dają sobie radę o tyle do stereo i to do Marantza - to zdecydowanie - Nie !

Rozumiem, ale skoro Marantz PM6003 nie, to może któryś z pozostałych trzech zagra dobrze w stereo...?
 

Trakkah

New member
Marantz PM6003 to bardzo fajny wzmak, wg mnie z tej czwórki nr 1 tylko bedzie się marnował, szkoda go do tych kolumn... Ale może z czasem zmienisz kolumny na lepsze i będzie jak znalazł :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

edea66

New member
Dziękuję wam koledzy za odpowiedź, jednakże nie do końca rozwialiście moje wątpliwości. Czy jednak to, że Marantz 6003 jest dobrym wzmacniaczem , a kolumny Jamo S606 są z niższej półki oznacza, że zestaw ten nie będzie dobrze grał? Czy oznacza to, że nie da sie w pełni wykorzystać jego mocy i możliwości. Kolumny zawsze można zmienić choć jeszcze nie czas na wymianę. Generelnie chciałbym uzyskać odpowiedź , który z wymienionych wyżej wzmacniaczy zagra najlepiej z Jamo 606 w stereo w pmieszczeniu 25m2 w kwadracie.Muzyka rockowa i poważna oraz film , ale też w stereo.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Rozumiem, ale skoro Marantz PM6003 nie, to może któryś z pozostałych trzech zagra dobrze w stereo...?



Chyba nie zrozumiałeś Kikiego, Ten Marantz zdecydowanie tak z tych które podałeś wypada najlepiej jakość przekazu/cena i zagra z Jamo, ale te kolumny nie dadzą Ci dużo radości w stereo...
Pomyśl nad wymianą kolumn w przyszłości.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zmien glosniki, ten Marantz to bdb wzmak ale kolumny nie z tej bajki. Popros steeze (spoko gosc) moze Ci zrobi prezentacje za smieszne pieniadze, mysle ze to podstawa przy tym zestawieniu.
Znam wszystkie juz 6003,6004 i sam mam 7004 (preout! za to brak loudness!) kazdy z nich to obiektywnie rzecz ujmujac rodzynek.
Nie wiem jak ten SR5023 - nigdy nie sluchalem, bo byc moze zagra juz tak aby w pelni zadowolic Twoje preferencje biorac pod uwage Twoje 606, a pisze to na podstawie swojego ampli 6006 ktory w stereo gra rewelacyjnie i co mnie zaskoczylo nie odbiega daaaleko od 7004 wgledem 6006 ktory z natury jest kombajnem.
 
Ostatnia edycja:

edea66

New member
no to moze zejsc nizej i zakupic PM 5003, a kiedys wymienic wszystko razem kolumny i wzmacniacz....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do 5003 to nie testowalem, moze niech sie ktos inny wypowie, ale 6003 mozna bylo kupic
juz za 900zl uzywke, 5003 kosztuje min.700zl, mysle ze warto doplacic 200zl jak oczywiscie trafisz na 6003 w tej cenie. Ale do 606 osobiscie smialo bym kupil 5003 na pewno zagra to przyzwoicie. A kiedys
faktycznie isc wyzej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pieniu75

New member
To już lepiej kupić używany Pm 7000 lub starszy PM 68, napewno lepsze brzmienie niż takiego nowego 5003 czy 5004.
 

adamllca

New member
Bez reklam
bierz marantza pm 7000 naprawde dobrze gra ,tylko ze niektorzy cenia wysoko sobie ten model ale warto poczekac na okazje cenowa
 

edea66

New member
na allegro jest używany PM 7000 za 999zł, nie wiem czy to dużo czy ta cena jest ok. Testy swego czasu nie były rewelacyjne dotyczące PM7000. Być może w stosunku do nowych klocków punkt widzenia uległ zmianie. Czy ktoś może sę wypowiedzieć na temat porównania jakość Pm7000 w stosunku do nowych klocków Pm 6003, PM6004, Pm5003, PM5004...
 

tixel

New member
Ja wolę sprzęt firmy NAD C326 BEE TU SŁYCHAĆ dużo basu a kolumny to Polskie Pylon Pearl tanie ale dzwięk wydobywający się z nich jest niesamowity
 

edea66

New member
No i przyjechał Harmanik 3490, wszystko podłaczone gra jak należy. Na moje nieaudiofilskie uszy gra bardzo dobrze. Instrukcja do niego jest beznadziejna więc nalezy sie posiłkować netem w pewnych kwestiach. W tym temacie tłumacze instrukcji nie popisali się zupełnie wręcz tragicznie. Aplituner prezentuje się dobrze, jest dobrze wyposażony i ma duży czytelny dwuwierszowy wyświetlacz widoczny z daleka z możliwością wyłączenia. KIepskie gniazda głośnikowe, blisko zlokalizowane i ciężko wsadzić przewód o średnicy 4mm2. Ale to jest problem w dniu zakupu i podłaczania sprzętu potem zupełnie nieistotny. :) Pilot duży i niepodświetlany , ale wygodny i jak to ktoś ładnie określił można nim grać w tenisa :) Największy z sześciu jakie mam... Mam nadzieję , ze długo posłuży w stereo. Pozdrawiam wszystkich i dziekuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Gdzie czterech się bije .... piaty wygrywa :) .... chociaz mięta do Marantza pozostała, może następnym razem wraz z wymianą kolumn :)
 
Do góry