amplituner stereo jaki?

pingvin

New member
Witam, mam problem z wyborem amplitunera stereo do głośników wharfendale diamond 10.2.
Amplituner stereo ma być nowy z wyjściem na sub (sub do filmów i ps3) i wejściem optycznym. Sprzęt ma być podłączony również do tv (filmy - dla żony:D) i ps3 (dla mnie:p). Cena to max 900zł (+/-50pln), nie jestem audiofilem sprzęt ma być dla zwykłego zjadacza chleba :), urzywany na co dzień do muzyki i radia oraz wekendy film ps3. Proszę o jakieś propozycje.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z nowych ampli to jedynym sensownym wyborem będzie Denon DRA-F109 z takim wyposażeniem. Z używek mógłbyś zobaczyć Harman Kardon 3490.
Jest jeszcze opcja żeby kupić zakupić wzmacniacz (Denon PMA520/720, CA Topaz AM5) + zewnętrzny DAC (np. Fiio D03, D07)
 

pingvin

New member
Dzięki za podpowiedz.
A jakiej mocy musi być wzmacniacz/amplituner do tych głośników, ponieważ jedne mają 2x50 inne 2x100 itp. Tak żeby to jakoś grało:D
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę że każdy z nich da radę napędzić te monitorki. Natomiast pozostaje kwestia charakterystyki brzmienia. Każdy z tych klocków troszkę inaczej zagra.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Z nowych ampli to jedynym sensownym wyborem będzie Denon DRA-F109 z takim wyposażeniem. Z używek mógłbyś zobaczyć Harman Kardon 3490.
Jest jeszcze opcja żeby kupić zakupić wzmacniacz (Denon PMA520/720, CA Topaz AM5) + zewnętrzny DAC (np. Fiio D03, D07)
HK3490 to fajny amplituner stereo, potwierdzam.
 
Do góry