Amplituner stereo do tv

Lukas-L83

New member
Sorry Panowie i Panie ale mam głupi problem i pytanie z nim związane. Zawsze wszystko podłączalem przez hdmi, kupuje ampli stereo i hdmi tam nie ma. Jak więc połączyć ampli do tv. Załączam zdjęcia wejścia w tv
pa6ytyva.jpg


Wejścia w ampli

ynuza5yz.jpg


Czy to podłączyć chincami czyli z tego co czytałem rca czy może jest możliwość podłączenia kablem optycznym bo widzę ze w tv jest takie wejście i widzę dwa takie optyczne w ampli. Jeśli miałbym dwie możliwości to która byłaby lepsza. Sorry za te głupie pytanie ale dość późno zaczynam moja przygodę z takim sprzętem i zupełnie się w tym nie orientuje

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Możesz albo analogowo "Audio L/R, albo jak ampli posiada wbudowany DAC to po optyku ( ten widzę że posiada wejścia optyczne). Podłącz optykiem.
 

Lukas-L83

New member
I tak zrobię, wielkie dzięki. Co do optyka jeszcze to kupić jakikolwiek czy jakieś firmy konkretne albo parametry musi mieć?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he. Zaraz znowu się zacznie. Wiesz, chłopaki w innym temacie spierają się nad kablami HDMI, więc nie chcę dolewać oliwy do ognia i w tym temacie. Ja osobiście bym kupił zwykły, niedrogi ale dobrze wykonany kabel. Podejrzewam że na drogim i tak różnicy nie usłyszysz, bo to światłowód i albo będzie działał albo nie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
kup taki by wtyczka nie została Ci w rece ;)
Kiedys kupilem w MM kabelek 2xRCA by podłaczyc analogowo dekoder tpsy do starego kina Panasonica. Wybralem najdrozsze jakie były (59 zł THOMSON). Wygladały dobrze. Po rozpakowaniu w domu okazalo sie, ze plastikowy wtyk jest jedynie stylizowany na metalowy, wtyczka zaczela sie odkrecac, a za drugim perzepieciem zostala w ręce. Chyba Hama juz robi lepsze :D
 

Lukas-L83

New member
To trzeba będzie zobaczyć czy są w sklepie takie nieopakowane :) bo jak nie ma to ciężko będzie stwierdzić czy to porządny kabel. Dziś wszystko lub prawie wszystko polega na stylizowaniu czegoś na coś czym nie jest. Np telefony samsunga, ramki na zdjęciu np note 3 albo sgs4 wyglądają jak aluminiowe a w rzeczywistości to plastik :) te oszczędności żeby klienta złapać tylko są czasem żenujące :(

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

Lukas-L83

New member
Jadę za tydzień odsłuchać sobie yamahe rn500, mam nadzieję że dźwięk będzie lepszy niż w ampli kd...zaciekawiliscie mnie jak cholera. Ostatnio nic innego nie robie tylko czytam to co piszecie ;) szkoda tylko że w sieciowych ampli stereo jest tak mały wybór albo onkyo 8050 albo yamaha rn500. O innych nie słyszałem

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry