Amplituner Slim + fronty

fera123

New member
Witam forumowiczów.

Planuję zmianę sprzętu AVR na wersje slim w budżecie do 3000 PLN. Udało mi się znaleźć takie oto modele:
1. Harman Kardon 171
2. Cambridge Audio Azur 551R (prekracza budzet)
3. YAMAHA, RX-S600D
4. Marantz 1605

Po dłuższym researchu zawęziłem wybór do dwóch ostatnich. Przeznaczenie to 80% filmy, 20% muzyka (różna, z lekką przewagą rock'a). Pokój około 22m2.
Ponadto poszukuję kolumn frontowych do wybranego amplitunera (posiadam obecnie suba TAGA SW-10, satelity sufitowe TAGA Harmony). Zależy mi żeby fronty dobrze przenosiły wysokie tony i najlepiej nie podłogowe
(ograniczona ilość miejsca w pokoju - obecnie mam Wharfedale Evo2 40 ale wymieniam ze względu na gabaryty).
Czy kolumny np. Jamo C93 lub JBL LSR308 sprawdziłyby się w takiej konfiguracji ?
Czy ktoś z Was miał okazję odsłuchu w/w modeli i może coś doradzić ? Czy możecie również polecić jakiś salon Hifi w Warszawie gdzie można umówić się na odsłuch tych amplitunerów / kolumn ?

dzięki za wszelkie sugestie,

Łukasz
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli słuchasz rocka, to zerknij na nową serię JBL studio- 530 lub 230 na fronty, a później systematycznie reszta do serii 225 na centr. i 230 lub 220 jako tył, ewentualnie Paradigm Monitor, Klipsch R, Taga Harmony Platinum
Posłuchaj i wybierz, to ci najbardziej podejdzie podczas odsłuchu, z ampli, to dla mnie Marantz bardziej do muzyki się nadaje ale to kwestia gustu ;)
 

popej

New member
Też się przymierzałem do RX-S600D, głownie dlatego, że ma cyfrowe radio.

Niestety modele slim są drogie w stosunku do oferowanej funkcjonalności. Dostajesz prosty sprzęt w cenie zaawansowanego. Jeżeli wygospodarujesz miejsce na duży amplituner, to za mniejsze pieniądzem można kupić ciekawsze urządzenia, np. Ymahę RX-V667 lub Denona AVR-2100W (Deneon i Maranz to jedna firma).

Prosty amplituner slim w sensownej cenie to np. Pioneer VSX-510. Ale w sumie wolałbym dopłacić do dużego VSX-924.
 

fera123

New member
Witam,

Dzięki za podpowiedzi. Znacie może w Warszawie jakis sklep gdzie można dokonać odsłuchu z tymi kolumnami i na którymś z podanych przeze mnie ampli ?
@Popej - W tej chwili mam HK 347 i chce go własnie wymienic glownie ze wzgledu na wymiary, mam szafke rtv z wneka 18cm na wysokosc, a standardowe amplitunery maja ok. 17 i niestety sie grzeja jak nie ma miejsca na cyrkulacje ...
Ktorys z tych podanych przeze mnie amp warto faworyzowac ?

pozdr,

Lukasz
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
BN pisał o promo cenach na CA 351R, zapytaj go też o 551R.
Do rocka jednak to JBL lub podobnie brzmiące z pazurem kolumny i do tego Marantz, Harman, Onkyo lub Denon.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam forumowiczów.

Planuję zmianę sprzętu AVR na wersje slim w budżecie do 3000 PLN. Udało mi się znaleźć takie oto modele:
1. Harman Kardon 171
2. Cambridge Audio Azur 551R (prekracza budzet)
3. YAMAHA, RX-S600D
4. Marantz 1605

Po dłuższym researchu zawęziłem wybór do dwóch ostatnich. Przeznaczenie to 80% filmy, 20% muzyka (różna, z lekką przewagą rock'a). Pokój około 22m2.
Ponadto poszukuję kolumn frontowych do wybranego amplitunera (posiadam obecnie suba TAGA SW-10, satelity sufitowe TAGA Harmony). Zależy mi żeby fronty dobrze przenosiły wysokie tony i najlepiej nie podłogowe
(ograniczona ilość miejsca w pokoju - obecnie mam Wharfedale Evo2 40 ale wymieniam ze względu na gabaryty).
Czy kolumny np. Jamo C93 lub JBL LSR308 sprawdziłyby się w takiej konfiguracji ?
Czy ktoś z Was miał okazję odsłuchu w/w modeli i może coś doradzić ? Czy możecie również polecić jakiś salon Hifi w Warszawie gdzie można umówić się na odsłuch tych amplitunerów / kolumn ?

dzięki za wszelkie sugestie,

Łukasz
Dobra wiadomość :) 551R nie przekracza budżetu.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sumie to już mi się tęskni za kinem i pewnie za jakiś czas do niego powrócę i będę szukał amplitunera slim z pre-out. Czyli rozumiem, że będzie wchodził jakiś następca za 551R?
 
Do góry