Amplituner + SB Audigy2

demografik

New member
Witajcie.

Mam następujący problem:
Podłączyłem kabelkiem cyfrowym mój amplituner Marantza z kartą dźwiękowa SB Audigy2.
W opcjach dzwięku na PC zaznaczam "Digital Otput Only" i mam dźwięk na amplitunerze.
Nieźle nakombinowałem się z kodekami ffdshow i ac3 aby na ampli pojawił się dzwięk DD lub DTS ale jakoś w większości filmów mi to działa(czasami film nie ma dźwięku 5.1 np w KMPlayer to puszczam film przez BestPlayer i tu co ciekawe działa. Nie mam pojęcia od czego to zależy!)
Problemem jest za to odtworzenie pozostałych kanałów w filmach o innym formacie niż .avi i .mkv. Np mam koncert Queenów z dźwiękiem 5.1 w formacie .wmv i już tego amplituner mi nie odtwarza....

Przy takich ustawieniach problem powstaje też w grach! Nie mam wtedy albo możliwości zmian głośności poszczególnych sekcji w grze(muzyka, mowa, dźwięki otoczenia) albo np brakuje mi niektórych kanałów(w najnowszym NFSie nie mam centralnego!). Co ciekawe aby uzyskać dźwięki 5.1 w filmach szukam ustawień aż na wyświetlaczu ampli pojawi się ikonka DD albo DTS i oznaczenie, że dźwięk idzie przez wszystkie głośniki.
W grach mam dźwięk(jak pisałem nie na wszystkich kanałach) podczas gdy ampli informuje mnie, ze to tylko stereo!
Czy na gry ma wpływ ustawienie kodeków do filmów?
Może najpierw lepiej odinstalować kodeki, odpowiednio skonfigurować dźwięk w grach a później w filmach?

Jak to wszystko skonfigurować aby miało ręce i nogi i aby amplituner poprawnie to odtwarzał?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
w kmp nacisnij tab zobacz jaki dzwiek wchodzi wychodzi, w kmp masz filtry jak wejdziesz wejdz do ac-3 i tam usta wyjscie cyfrowe
 
Do góry