Amplituner przywieziony z USA ?

ArtS007

New member
Bez reklam
Kupiłeś, a nie wiesz?

W USA mają 110V/60Hz, u nas mamy 230V/50Hz. Tak więc bez specjalnego transformatora się nie obejdzie. Poza tym może być problem z odbiorem radia, gdyż w USA korzystają z innego skoku częstotliwości.

ArtS :)
 

lelo10

New member
Nie kupiłem ale mam znajomego który moze mi wysłac ampli za połowe ceny tego co w Polsce. Taki zasilacz dostane w kraju u nas y
 

matias2004

New member
Zasilacz 1000w kosztuje ok 200 zl na toroidy.pl , sam kupowalem h/k w usa i tuner dziala bez problemu w nim , w denonie trzeba by sprawdzic jaki ma skok.
Wada jest natomiast to ze transformator w stanie spoczynku ciagnie troche pradu i trzeba go rozlaczac za kazdym razem , albo wymyslec jakies urzadzonko do auto wylaczania.
a cena? smiech na sali przy obecnym kursie dolara .
Ja dalem za 2 sztuki h/k 335 i 340 po 230 dol , nowki sztuki na wyprzedazy.
Z wysylka mnie kosztowalo cos z 800-850 zl za sztuke.
Napisalem ze uzywane i nie oclili.
 

pklepacki

New member
HK avr 745

Ja właśnie przywiozłem ze stanów nowiutki Harman Kardon avr 745. Nie będę bawił się w żadne zasilacze, tylko wymieniam transformatory (są dwa, bo osobny na stand-by) w autoryzowanym serwisie. I tak będzie mnie to w sumie kosztować śmiesznie mało w porównaniu z polskimi cenami, a jeżeli chodzi o klasę 745 to przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę postarać się wysłać ze Stanów jakiś amplituner (im wyższa półka tym się bardziej opłaca). PS. Jeżeli chodzi o radio to nie ma problemu, bo ma raster co 0.1.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
A jak jest w przypadku przesylania obrazu? Bo format obrazu w ampli z USA to NTSC. Jak bedzie sie to zachowywac w przypadku polaczenia urzadzen pal?
 

WilkuWroclaw

New member
.

dokładnie mam to samo pytanie, wiemy juz ze transformator to koszt 200zł, radio działa ok, ale co z obrazem? dziala z systemem PAL? jade do usa za miesiac i moge przywiezc jedna sztuke, ale czy nie szkoda zachodu skoro bylby niepelnowartosciowy w Polsce?
 

ex_it

New member
Co do cen w USA to nie dajcie się nabrać. Czesto można znaleść szczególnie na ebay HK za 200$ a w sklepach internetowych USA kosztuja normalnie 700$. Dlaczego? Dllatego że w USA dozwolona jest sprzedarz sprzętu "pogwarancyjnego", czyli tzw "2 gatunku". Producent fabrycznie naprawia zepsuty sprzęt i sprzedaje go jako nowy. Czy jest gwarancja i na jakich warunkach - zależy od producenta.
Np. Taka adnotacja powinna was zastanowić:
"Product Condition: This is a factory-remanufactured unit carrying the original factory warranty."

Dlatego nalerzy nie szukać na ebay - a na zwykłych internetowych sklepach. Cłem i Vat-em nie jest objęty urzywany sprzęt:twisted: , czyli najlepeiej wysłany przez osobe prywatną.

A ja mam pytanie odnośnie Onkyo i Pioneer-a. Ktore modele da się przerobić z 110V na 230V? i jakie są koszty? Ma ktoś takie doświadczenia??

Acha i jaki mają raster??
 
Ostatnia edycja:

andrzejadam

New member
a ja mam pytanie bo też sie nad sprowadzaniem zastanawiałem. Jak to jest, transformator daje prąd do apli który pobiera dajmy na to około 600W? nie grzeje się to jak diabli? ani nie buczy? bo kupić sprzęt za kilka tys żeby słuchać jak transf buczy... pytanie jeszcze takie - pewnie jest sporo większy pobór prądu wiecie o ile większy?
pozdrawiam :-D
 

zbyszko74

New member
Przepływ prądu przy napięciu z sieci 230 V (takie jest u nas) będzie mniejszy niż przy napięciu z sieci 110 V (takie jest w USA).

U nas urzadzenie pobierające 600 VA energii spowoduje w kablu zasilającym przepływ prądu o natężeniu około 2,6 A natomiast w USA prąd popłynąłby o natężeniu około 5,45 A.
 

okjacek

New member
re

A czy yamaha rx v1900 lub 3900 ze stanów tuner bedzie działał w polsce ?
poprzednie modele rxv 1800i 3800 miały wyszukiwanie stacji radiowych co 5 a nie co 1 jak to jest w HK? co to dla mnie znaczy ? czy da sie to unas uruchomic przestroic ?PROSZE O RADE
 
Do góry