amplituner plus kolumny do 1500zł

janoos

New member
Witam.

Po wyborze plazmy ( Panas 42PY8 ) dzięki przejrzeniu forum (podziękowania) przyszedł czas na kino domowe. Zależy mi na odbiorze radiowym, więc typowe kino domowe z odtwarzaczem dvd chyba odpada. Do podłączenia mam konsoloę PS3 oraz tuner polsatu cyfrowego. W PS3 jest odtwarzacz więc wystarczyłby dla mnie amplituner i tu mam prośbę do szanownych forumowiczów o pomoc w wyborze. Z uwagi na tv PAnasa skłaniałbym się do wyboru amplitunera tej marki (SA-HR50), potrzebne mi jeszcze są kolumny w zestawie 5.1 do kompletu. Pokój do ustawienia sprzętu ma powierzchnię 22m2 ale miejsce do siedzenia jest w połowie, czyli swoim zasięgiem zestaw kolumn mógłby obsługiwać 4x3m. Z tego powodu moc mi nie potrzebna duża, 90% wykorzystania to film i gra.

Proszę o pomoc w wyborze amlitunera i kolumn 5.1 w cenie do około 1500 (żona mnie z domu wygoni jak będzie więcej)
 

janoos

New member
Zastanawiałem się jeszcze nad sensem wykorzystania moich obecnych kolumn (Pioneer CS9030 - 220W) i dokupowaniem sukcesywnie pozostałych elementów zestawu 5.1. CZyli zakupić amplituner i dokupywać sub, center i tylne, tylko że gabaryty tych Pioneerow porażają moją Żonę :/. W zasadzie po skopletowaniu zestawu mógłbym sprzedać Pioneery i zakupić coś mniejszego.

Podsumowując - zakup na tę chwilę porządniejszego amplitunera i dokupowanie "po kawałku" zestawu. Nie da się ukryć że Pioneery moje są mocne i czy wszystko podźwignie te 220W i czy jest sens kupywanie mocniejszego amplitunera ze względu na te kolumny?

Mam jeszcze zestaw do komputera Creative Inspire 5.1, da się to wykorzystać tymczasowo podłączając do amplitunera? Nie wiem czy jest to możliwe technicznie w ogóle.

Dużo pytań się zebrało :hmm:

PS Jakby ktoś był chętny na te Pioneery to poproszę o PW, mam jeszzce dużą wieżę Technics - ampliutner, odtwarzacz cd i deck - bliższe info dla zainteresowanych na PW.

Nie mogę zrobić edycji, więc napiszę nową wiadomość.

Już wiem, że z tymi creativami się wygłupiłem :(

Nowe pytania narodziły się podczas dojazdu do pracy.
Pytanie zasadnicze: czy potrzebne jest mi hdmi w amplitunerze?
-PS3 mogę podłączyć bezpośrednio do tv, jak sądzę dźwięk 5.1 po optyku przejdzie?
-Polsat Cyfrowy ma wyjście Euro i 2 cinch-da się z tego wycisnąc 5.1?

Upscaling z Polsatu do 1080p ma sens?

Oglądam na PS3 również dvd i czasem divx, jest sens puszczania tego przez amplituner i skalownia sygnału do 1080p?

Skłonny jestem zakupić amplituner( kino domowe?) do 1500zł a nagłośnienie sukcesywnie.

Wstępnie zdecydowałem się na Onkyo 606 lub Yamacha RXV663 które już przekraczają mój budżet, jak rozumiem tylko te 2 modele (z tańszych oczywiście) mają dekodery HD?
Da radę ten sprzęt pociągnąć moje Pioneery 220W na 8om?

Już nieaktualne z tym HD bo PS3 podobno i tak nie da rady zagrać dźwięku HD a i tak nie sądzę żebym to wykorzystał. Pytania powyżej nadal aktualne.

CZy może dać sobie na spokój i kupić kd Panasonica SC-PT860?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to zdecydowanie najlepszy pomysł
Zostałbym przy Onkyo 606 do kina domowego , a kolumny Jamo 606 dokupisz później lub na raty.
Oczywiście jest to zupełnie inna klasa cenowa :D
 

janoos

New member
Dzięki za podpowiedzi i info.

W końcowym efekcie zakładam, że kupie onkyo 606 (1600) i być może jamo 606 (1600). Przekroczę budżet dwukrotnie...eeeh, ciężka przeprawa z żoną będzie :/ Jeszcze tylko sprzedać stary zestaw stereo.


Pozdrawiam

PS. Jak to jest z upscalingiem w tym Onkyo, da radę zrobić coś Polsatowi Cyfrowemu lub odtwarzaniu dvd? Skonwertuje to do hd przynajmniej czy odpuścić sobie to? Ewentualnie który z amplitunerów daje sobie rade z upscalingiem?


PS2 Jakaś szczególna róznica pomiędzy 606 a 605 jest? Mam na myśli jakość i funkcje, nie ilość wejść.
 
Ostatnia edycja:

janoos

New member
Jeszcze jedno pytanie, znalazłem coś takiego jak Panasonic
SA-BX500EG, jak to się sprawuje - miał ktoś do czynienia z tym sprzetem?
 

janoos

New member
Witam ponownie.

Podziękowania dla kikki za wycenę (cena atrakcyjna).

Niestety "czynnik wife" nie nie ma opcji zakupów sprzętu w takich kwotach :/

Z tego powodu muszę się wycofać prawie do początku swoich poszukiwań.

- kwota przeznaczona - w granicach 2000 za apmli i kolumny
- 40%kd, 50% gra, 10% miuzzik
- podłączone ps3 (dźwięk po optyku)
- podłaczone polsat cyfrowy (dźwiek chinch czy jak to sie pisze)
( w przyszłości może cyfra lub n wiec mozliwosc podlaczenia drugiego zrodła dzwieku 5.1 tez by musiala chyba byc? optykiem czy czymś innym można?)
- kolumny 5.1 (lub 5.0 z możliwością dokupu suba później)
- przestrzen na której bedzie to wszystko gralo 4x3 (caly pokoj 4x5,5)
- najlepiej małe kolumienki

Nie zalezy mi na skalerach, przenoszeniu dzwieku po hdmi, multirom, preout itp ( zreszta w tej cenie to takie rzeczy tylko w Erze)

moje typy (ale nie ostateczne)
1.YAMAHA RX-V463 + JAMO S416 HCS3 + SUB200 - suma okolo 1900 plus sub
2. onkyo 506 plus jamo j.w.?
3. HK 147 plus QQ500 plus sub? - su,a okolo 2400 plus sub..heh
4. onkyo 506 plus QQ j.w.?
5. zestaw JVC D600?- okolo 1500

PRzekopałem sporą część forum i w większości wypadkach zestawy polecane są sporo droższe. Wiem, że za taką cenę nie dostane dobrego sprzętu itd, ale myślę, że dla mnie wystarczy. W zasadzie chodzi mi o to żeby dopasować ampli i głośniki do siebie - żeby nie było pomiędzy nimi tarć.

PS. Najlepiej wszystko w kolorze czarnym, a już na pewno czarny ampli.
 
Ostatnia edycja:

pintr

New member
Witam,a morze coś z firmy Koda http://www.polpak.com.pl/katalog/kat/20/prod/1 .Zaraz pewnie się odezwą ci którzy będa krytykować tą marke .Ale przy takiej kasie jaką masz do wydanie myśle ze to będzie całkiem fajny wybór.Oczywiście nie mówię zeby od razu lecieć i kupować,najpierw na spokojnie posłuchać czy dźwięk odpowiada .W wielu czasopismach oceniano rózne sprzęty tej firmy całkiem wysoko.Sam swego czasu miałem możliwość posłuchać jak to gra i uważam ze za te pieniądze które oni chcą w promocyjnych zestawach ,to raczej mało co będzie grało lepiej.Ewentualnie tylko kolumny Kody a elektronika pionner http://www.polpak.com.pl/katalog/kat/132/prod/14 ,lub inne zestawy z ich strony.
 
Ostatnia edycja:

janoos

New member
Pytanie dodatkowe mam - czy na pewno dźwięk 5.1 da się uzyskać podłączając PS3 z ampli poprzez optyka?

Z tego co wyczytałem to Yamaha i HK oferują przekazywanie dźwięku po HDMI ?
 

mateas

New member
Napewno... :) jesli nie zalezy Ci bardzo na klasie sprzetu (tj. rozmiary, marka, osobny ampel) to mozesz sprobowac zestawik Logitecha Z-5500 Wg. roznych zrodel, do kina jak i do ps3 jest to najlepszy wybor w tej cenie (1200 PLN). Rewelacyjny bass, swieze dekodery... , muzyki tez z tego sluchaja, ale akurat w to nie chce mi sie wierzyc.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
A to w znaczący sposób rozsupłuje sprawę tylnych głośników i braku amplitunera:

imagecs360xcitegroupviebp8.jpg


Power Output: Satellites – 30 watts x 3 @ 1% THD; subwoofer – 70 watts x 1 @ 1% THD

Signal-to-Noise Ratio: 80dBA

Input Impedance: 20k Ohms (analog inputs)

Input Sensitivity: 400mV (analog inputs)

Auto Turn-On Sensitivity: 3mV (analog inputs)

Frequency Response (–6dB): 35Hz – 20kHz

Satellite and Center Transducers: High-frequency – 13mm (1/2") titanium-laminate dome, magnetically shielded;
midrange – dual 89mm (3-1/2"), magnetically shielded

Subwoofer Transducer: 165mm (6-1/2")

Dimensions (H x W x D): Satellites (each) – 289mm x 131mm x 86mm (11-3/8" x 5-5/8" x 3-3/8");
center – 133mm x 289mm x 86mm (5-1/4" x 11-3/8" x 3-3/8");
subwoofer (including feet and connectors) – 394mm x 273mm x 337mm (15-1/2" x 10-3/4" x 13-1/4")

Weight: Satellites (each) – 1.45kg (3.2 lb); center – 1.45kg (3.2 lb); subwoofer - 11.8kg (26 lb)
 

broda1725

New member
Bez reklam
mateas napisał:
Napewno... :) jesli nie zalezy Ci bardzo na klasie sprzetu (tj. rozmiary, marka, osobny ampel) to mozesz sprobowac zestawik Logitecha Z-5500 Wg. roznych zrodel, do kina jak i do ps3 jest to najlepszy wybor w tej cenie (1200 PLN). Rewelacyjny bass, swieze dekodery... , muzyki tez z tego sluchaja, ale akurat w to nie chce mi sie wierzyc.

Ja powiem tak, fajnie grają (ja mam Z5400) ale dziś bym już ich nie kupił wolał bym dołożyć i kupić porządny ampel i kolumny.Które mają przynajmniej wygląd i zawsze jakąś alternatywę gdyby coś walnęło (czy to głośnik czy ampel) a w np. moim przypadku to co ja miał bym zrobić (po gwarancji). Nigdy więcej takich zestawów. Chyba że niemasz kasy ale zawsze zostaje dobre stereo.
 

janoos

New member
Dzieki za porady

Na razie jesem zdecydowany na
YAMAHA RX-V463 + JAMO S416 HCS3 + SUB200 - suma okolo 1900 plus sub
lub onkyo 506 plus jamo j.w.

muszę jednak poczekać z zakupem, aż sprzedam moje streo technicsa

pozdrawiam:cool:
 

sempik

New member
Janoos, odnośnie dźwięku po HDMI w Yamaszce, to w 363 nie jest przekazywany. Sąsiadowi, który tez miał ograniczony budżet, polecałem 463. Przyskąpił i wziął 363 ;). Dzwięk ma po optyku.

pozdr,
sempik
 
Do góry