Amplituner Pioneer VSX-1017AV

Kuras77

New member
Hej, to jest mój pierwszy post na tym forum :) Tak jak wielu z Was noszę się z zamiarem zbudowania sobie systemu kina domowego, które równie dobrze będzie sprawowało się w graniu stereo. Oczywiście sporo poczytałem na forum o różnych zestawach i nie powiem - sporo mi się rozjaśniło ale może i jeszcze więcej zagmatwało...
Zacznę może od konkretów - sprzęt będzie stał w bardzo dobrze wyciszonym pokoju 3,5m na 5m. Jako źródło obrazu będzie służył projektor Toshiba (model z przed dwóch lat w technologii DLP). Na początek zastanawiam się nad sercem zestawu czyli amplitunerze – będę chciał wydać na niego 1200 – 2200 PLN. Z lektury forum mam dwie opcje kolumn: tańszą Quadral Quintas 500 i droższą JAMO S 606 HCS 3. Jednak na razie skupmy się nad amplitunerem. Początkowo zainteresowałem amplitunerem YAMAHA RXV661. Jednak ze względu na interesujące mnie możliwości (USB, iPod) , renomę firmy i przyszłościowe HDMI (ver. 1.3) w oko wpadł mi dość drogi jak na pierwotne założenia Pioneer VSX-1017AV. Co o nim myślicie? Może jakaś sensowna alternatywa?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jedynym amplitunerem który ma nowe dekodery na pokładzie w cenie do 2000 jest Onkyo TX-SR605. qq500 będa do tego pomieszczenia ciut za małe. Juz lepiej wypadną Jamo S606 lub S506.
 

aron_m

New member
Kuras77 napisał:
Hej, to jest mój pierwszy post na tym forum :) Tak jak wielu z Was noszę się z zamiarem zbudowania sobie systemu kina domowego, które równie dobrze będzie sprawowało się w graniu stereo. Oczywiście sporo poczytałem na forum o różnych zestawach i nie powiem - sporo mi się rozjaśniło ale może i jeszcze więcej zagmatwało...
Zacznę może od konkretów - sprzęt będzie stał w bardzo dobrze wyciszonym pokoju 3,5m na 5m. Jako źródło obrazu będzie służył projektor Toshiba (model z przed dwóch lat w technologii DLP). Na początek zastanawiam się nad sercem zestawu czyli amplitunerze – będę chciał wydać na niego 1200 – 2200 PLN. Z lektury forum mam dwie opcje kolumn: tańszą Quadral Quintas 500 i droższą JAMO S 606 HCS 3. Jednak na razie skupmy się nad amplitunerem. Początkowo zainteresowałem amplitunerem YAMAHA RXV661. Jednak ze względu na interesujące mnie możliwości (USB, iPod) , renomę firmy i przyszłościowe HDMI (ver. 1.3) w oko wpadł mi dość drogi jak na pierwotne założenia Pioneer VSX-1017AV. Co o nim myślicie? Może jakaś sensowna alternatywa?

Moim zdaniem to najlepszy model, jaki proponuje Pioneer w swojej ofercie. Powyżej niego stoją już tylko 3 modele ciężko dostępne w Polsce:
VSX-LX50
VSX-LX60
VSX-LX70

Wszystkie 3 są stworzone z myślą o fanach nośnika Blue-Ray
Ale jak dobrze wiemy, w całej Polsce filmy wydawane na tym nośniku można policzyć na palcach 1 ręki.

Wracając do amplitunera: jeżeli chcesz uzyskać super dźwięk z niego (niezależnie czy będziesz słuchał w STEREO czy w 1 z formatów kinowych - DOLBY DIGITAL 5.1, DOLBY DIGITAL EX - 6.1 lub 7.1) musisz użyć kolumn firmy TONSIL (która niestety upadła, a była to najlepsza firma produkująca zestawy głośnikowe), ponieważ po przejęciu TONSILA przez firmę PIONEER produkty przez nich produkowane idealnie pasowały do amplitunerów. Sam mam zestaw TONSIL Focus 240 SE (są to 2 kolumny przeznaczone na kanały Front Left i Fron Right) i świetnie się spisują z Pioneerem.

Pozdrawiam
 
Do góry