Amplituner Onkyo TX-NR809

Jakie kolumny - Amplituner Onkyo TX-NR809 ?

Witam,

Zainteresował mnie amplituner Onkyo TX-NR809.
Jak widać w podpisie amplituner mam wiekowy, hehe :)
Chciałbym do niego dobrać dobre kolumny w kwocie podobnej do amplitunera, czyli ok 5 tys. no może max do 6-7tys.
Wiem że ampl ma 7.2, ale zależy mi na chwili obecnej na 5.1, ponieważ nie dysponuję takim pomieszczeniem (w przyszłości tak). Odległość od TV i kolumn JAMO - są w tej samej lini - to ok 2-2,5m.
Moje obecne kolumny, to JAMO 606 (front E350) - wiem, że to nie jest szczyt techniki, bo mam je od prawie 7 lat, i pewnie będą za słabe do tego amplit. i dlatego potrzebuję czegoś dobrego, nie chcę żeby to nie był dźwięk metaliczny i żeby nie dudniło - słucham dużo chill out i techno.
Muzykę i radio w stosunku do filmów na Blu-ray w proporcji 30/70.
Pokój jest otwarty w połączeniu z kuchnią i przedpokojem w sumie ok 25m2

Liczę na ciekawe propozycje od forumowiczów.

A teraz kilka informacji, dlaczego zaciekawiło mnie Onkyo 809:
- dużo wejść HDMI, mam obecnie 5 wejść do podłączenia, reszta w przyszłości
- 2 wyjścia HDMI - chcę podłączyć TV i projektor
- przystawka do iPhona itp.
- Jitter-Clining
- wejście gramofonowe, PINK FLOYD też lubię posłuchać :)
- design.....


Widziałem i odsłuchiwałem wiele zestawów - Monitor Audio, JBL (niestety nie z tym aplitunerem), ale jak wiadomo, z różnym sprzętem różnie to działa.
Wiem, że w tym przedziale cenowym mogę mieć coś lepszego, dlatego liczę na pomoc.

Chcę po pracy włączyć sprzęt i zrelaksować się przy dobrym brzmieniu....
Oczywiście po zakupie zrewanżuję się zdjęciami :)

PROSZĘ O POMOC !
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli "Chcę po pracy włączyć sprzęt i zrelaksować się przy dobrym brzmieniu " To do takich potrzeb byłbym zdecydownie w kierunku Marantza 6006 lub Harmana avr 660 lub Pioneera LX 75. Muzycznie jest nieporównywalnie lepiej.
A w kinie też extraklasa.
Jak zmienisz Kolumny to będzie super.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam a ja uwazam ze kolega dobrze ze kupuje onkyo 809 napisal ze muzyka do filmu to 30/70 wiec wiecej bedzie ogladal jak sluchal i to znacznie wiecej a muzyka jakiej slucha to az takiej roznicy nie odczuje na HK czy na marnatzu ( co innego gdyby to byl jakis jazz , blues lub klasyka to co innego ) a tak to spokojnie sobie tym onkyo poslucha, a w kinie na 100% ja uwazam oczywiscie ze onkyo bedzie lepsze od HK czy tez marantza. Co innego gdyby juz myslal o arcamie to juz co innego i wtedy juz mozna glebiej sie zastanawiac. Pozdrawiam.
Lolek
 
Do góry