Amplituner nowy czy używany

mrponos

New member
Stoję nad wyborem amplitunera. Powiedzcie czy czy lepiej kupić coś używanego np do kwoty 2500 zł czy jednak nowy? Zaznaczam, że nie zależy mi aż tak na atmosie, ani spotify itp, chodzi o dobry amplituner do 5.1. Jedyny wymów żeby miał HDMI 1.4 do arc. Zastanawiałem się między H/K czy Onkyo a może jakaś Yamaha.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kwestia jaką dla Ciebie ma wartość 2500zł, wszystko od tego zależy.
Z jednej strony lepiej kupić używkę z pewnych rąk (czyli nie grzebaną, poserwisową itp.) i mieć sprzęt o wiele wyższej klasy, z drugiej jednak, jak będziesz "płakał" jak coś padnie, to lepiej odpuścić ; )

W tym wypadku lepiej sprawdzi się nówka, gwarancja i spokój.

Ja taką zasadę wyznaje.
Jak kupuje coś używanego, to liczę się z tym, że może się zepsuć w każdej chwili.
Wówczas wpisuje to w "koszta", śpię spokojnie i idę dalej.
Ryzyko, że coś padnie, jest znikome, trzeba mieć już pecha, ale się zdarza.
Coś za coś.

W przypadku nówki, masz gwarancje i nic Cię nie interesuje.
Ja na używkach zaoszczędziłem kilkadziesiąt tyś. i pierwsze zakupy mnie nie rozczarowały, gdybym na dzień dobry miał pecha i w ciągu kilku miesięcy od zakupy wszystkie by padły, to pewnie dożywotnie bym się zraził.
Tak to działa. Ty możesz mieć pecha ; )

Tu masz np. 810
https://allegro.pl/oferta/onkyo-tx-rz810-idealny-7794919524
 
Ostatnia edycja:

mrponos

New member
Zgadza się, nie mniej jednak usterka akurat mnie jakoś nie przeraża bo posiadam serwis więc nawet rozwiązywałem kupno uszkodzonego/niesprawdzonego przytarganego zza granicy za grosze. Głównie rozchodzi się o model, który wart jest uwagi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W takim razie nie ma tematu.
Z Onkyo naturalnie coś od serii 8xx, czyli od 810, ma już na pokładzie większość "standardów".
Z Marantza możesz coś upolować z serii 7xxx.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli masz serwis i ogarniasz temat, to możesz pokusić się o coś używanego, zawsze można kupić wyższy, lepszy model.
Chociaż ja osobiście, miałem "tego pecha" o którym napisał armaning i odpuszczam używany sprzęt.
 

mrponos

New member
A jak się ma Yamaha czy H/K? Nie wiem czemu ale jakoś nad tymi modelami się zastanawiałem. A jeśli Onkyo to np. jaki konkretnie model? Przepraszam, że tak wypytuje ale nie za bardzo kojarzę ich serie i modele. Nadmienię, że przymierzałem się do Dali Zensor 7 i też nie wiem jak to się by miało do jakości. Chętnie posłucham opinii innych.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak chcesz z pewnych rąk, stan sklepowy i do tego jeszcze 1,5 roku gwarancji to pisz na PW (ja mam srebrny)
Nad Zensorami 7 bym się mocno zastanowił - dziwi mnie fascynacja i zakup tych klocków przez wiele osób ???
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co Ty porównujesz prawie 10-cio letni ampli, za 500zł, bo więcej nie jest warty, do RZ810? W tych starszych występował problem z HDMI.
Ja bym nie pakował się w taki coś. Budżet założyłeś, więc nie schodż w imię oszczędności aż tak nisko.
 

mrponos

New member
Jak za 500 jak są ponad 1000zł? Jak ktoś ma za 500 to biorę od ręki :D Za 500 to jet właśnie uszkodzony. A jak się ma sprawa tych Zensorów?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za 1000zł można wyrwać o wiele wyższy model na ebayu.
U nas wiadomo, kupują i sprzedają z dwukrotnym zyskiem.
 
Do góry