Amplituner MARANTZ NR1510

immortal32

New member
Witam , chciałbym zakupić amplituner Marantz NR 1510 , Pan w salonie oferuje mi do niego kolumny w stereo marki Monitor Audio Bronze 2. Ponadto jednocześnie oferował mi amplituner Pioneer VSX933 w zestawie z ww. kolumnami. Posiadam salon o pow. około 18m2 , zależy mi na dobrej jakości muzyki w stereo, ale chciałbym jednocześnie dysponować systemem kina domowego-wiem ze to nie zawsze idzie w parze,ale podobno Marantz w tym temacie daje rade, naczytałem sie troche lektury ,,internetowej,, że powyższe kolumny nie dają zbyt dobrego basu, że sa zbyt ,,piskliwe i męczące, Pan ze sklepu twierdzi ze są dobre ale proponuje do nich subwoofer też tej firmy za około trzy tysiące -a to już trochę wydatek. Dlatego moje pytanie czy w ww. zestawach osiągnę dobre stereo i dobra jakość w muzyce oraz przyzwoite basy bez owego ,,suba,, , które będą dobrze i czysto współgrać z wysokimi tonami. Proszę o poradę . Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak Ci proponuje taki zestaw to idź i posłuchaj - sam będziesz wiedział najlepiej czy Ci pasuje czy nie.
Amplituner (tej klasy) i stereo nie idą w parze ale może Tobie wystarczy ?
 

immortal32

New member
Witam, dzięki za poradę, to jest oczywista oczywistość że trzeba odsłuchać dany zestaw, natomiast jeżeli sugerujesz że ten ampli nie da dobrego stereo, to wg Ciebie który da rade, oczywiście z kanałami kina domowego, może poradzisz mi jakiś zestaw z kolumnami do kwoty około 5000zł.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Każdy ma inne wymagania i potrzeby co do stereo więc jak mam Ci doradzić ?
Miałem i słuchałem kilka amplitunerów ale i tak nic nie zastąpi w moim przypadku wzmacniacza - w Twoim trudno powiedzieć - idź i sluchaj to najlepsza recepta.
Ostatnim moim ampli był Onkyo RZ-810 z całkiem niezłą sekcją stereo jak na ampli w tym budżecie - wiadomo że sam amplituner nie zagra i trzeba reszty toru....skomplikowana sprawa :lol::lol::lol:
 

Ano-2013

New member
Chcesz pozniej rozbudować do 5.1? Bo np z marantza chwala amplitunery stereo 7000n. Inny budżet ale to taki wzmacniacz, który ma opcje znane z amplitunerow.
 

immortal32

New member
Każdy ma inne wymagania i potrzeby co do stereo więc jak mam Ci doradzić ?
Miałem i słuchałem kilka amplitunerów ale i tak nic nie zastąpi w moim przypadku wzmacniacza - w Twoim trudno powiedzieć - idź i sluchaj to najlepsza recepta.
Ostatnim moim ampli był Onkyo RZ-810 z całkiem niezłą sekcją stereo jak na ampli w tym budżecie - wiadomo że sam amplituner nie zagra i trzeba reszty toru....skomplikowana sprawa :lol::lol::lol:[/QUOTE

Ok..., dzięki za porady i sugestie , pojadę, odsłucham zestawy, kto wie, może i zostanę przy solidnym stereo.:cool:
 

immortal32

New member
Witam, no i jest od dwóch dni u mnie zestaw Marantz NR1510 plus Monitor Audio Bronze 2, jak dla mnie zestaw wizualnie super, muzycznie w stereo ,,nawet nieźle,, , dlaczego napisałem nieźle, a to dlatego że trudno mi na ten czas coś więcej napisać, jedyne co mnie denerwuje, to ustawienia korektora graficznego z poziomu smart-fona za pomocą aplikacji ,,Marantz AVR Remote,, w postaci dotykowych suwaków, ponieważ ustawienia equalizera z oryginalnego pilota to dramat, a szkoda bo wolałbym to robić właśnie z pilota. Monitory wg. mnie zaczęły dopiero dobrze brzmieć po uruchomieniu owego korektora, natomiast jak dla mnie te ,,magiczne,, ustawienia typu Audysey oraz inne fabryczne sztuczki to tylko pod filmy, bo pod muzykę to raczej lipa. Monitory jak dla mnie na tym etapie dobrze graja średnicą oraz górą, bas raczej trochę słaby, ale jest obecny , jak dla mnie wystarczający do muzyki, do filmów raczej dokupiłbym suba, ale przyjdzie na to czas . Pan z salonu hifi oznajmił mi, że po tzw. ,,wygrzaniu,, monitory będą grać lepiej z dużo bardziej wyczuwalnym basem. Pożyjemy ,zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

immortal32

New member
Witam , mam podłączony dekoder nc-plus ultrabox 4K do amplitunera Marantz NR1510 pod gniazdo CBL/SAT po hdmi , a sam telewizor LCD Toshiba regza pod gniazdo amplitunera Monitor ARC/eARC, gdzie na TV pokazuje mi czarny obraz i komunikat niezgodności z jakimś HDCP, nie wiem czy to wina starego telewizora z 2012 roku czy może ja coś źle robię? ......, proszę o poradę.
 
Do góry