Amplituner + kolumny

chmurek

New member
Chciałbym zakupić jak w temacie. Po przeczytaniu bazy wiedzy na hdtv.com.pl na placu boju z amplitunerów pozostały:
- Onkyo TX-SR606
- Yamaha RX-V663
- Denon AVR-1909
- HK AVR255
Jako zestawy kolumnowe biorę pod uwagę:
- Quadral Quintas 500
- HK HKTS7
- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> - HK HKTS 11
- JBL SCS 178
- Pioneer S-V325-QL
- Prism Audio Onyx 200
- Tannoy EFX 5.1
- Yamaha HC-5.1

Wiem, że kolumny są z przedziału 1000-2000pln i są róznej jakości ale chodzi mi o dopasowanie kolumn do amplitunera.
Budżet to raczej do 3000pln lub minimalnie powyżej.
Zdecydowanie zależy mi na dobrych sopranach.
Na ten moment przychylam sie do Onkyo (przegrzewanie mi się nie podoba) lub Yamahy bo Denon i HK mogą znacznie przekroczyć budżet.

Teraz używam klockowego zestawu stereo Technics z equalizerem.
Dźwięk z włączonym EQ bardziej mi odpowiada niż bez.
Wiem, że kupuję KD a nie zestaw stereofoniczny ale chciałbym mieć dobre soprany.

Dodatkowo brałem też pod uwage Pionnera 918 lub 818 ale sa one 5.1 i nie mają najnowszych dekoderów video. Ich plus to USB na froncie.
Zestaw kolumnowy będzie na ten moment 5.1 ale dodatkowe kolumny zostaną dokupione w późniejszym czasie.
 
Do góry