Amplituner + Kolumny + 'Trudny' pokój - zdjęcia.

lycone

Banned
Witam,

Niedawno kupiłem 46'' telewizor Samsung B650. Teraz nadszedł czas na amplituner i kolumny. Muszę napisać, że jest to mój pierwszy TV LCD, jak i amplituner i kolumny, tak więc jestem laikiem w tym temacie. Teraz dźwięk odtwarzam na małej wieży co widać na zdjęciach.

Pokój w którym jest TV ma wymiary 4,85m na 5m. Jednak TV nie jest centralnie ułożony, stąd moja obawa o dźwięk, czy jest w ogóle sens ustawienia kolumn w sposób pokazany na obrazku?

planh.png


Druga sprawa to wybór amplitunera i kolumn. Jak już wspominałem nie znam się na tym kompletnie.
Źródła dźwięku to n-box, TV (filmy mkv odtwarzane z HDD podpiętego do portu USB. Dźwięk tylko DD 5.1, TV ma wyjście optyczne i chinch), Laptop czyli filmy mkv z dźwiękiem DTS. Zależy mi głównie na podłączeniu Laptopa (kabel spdif?)

Budżet to 2500 zł (absolutnie górna granica 3000 zł, do której nie chciałbym się zbliżać).
Podoba mi się TEN zestaw kolumn, jednak cena 1700 zł jest trochę wysoka i na amplituner pozostaje 800 zł. Do tego nie ma tam subwoofer'a.

Dlatego proszę o pomoc w wyborze najlepszego amplitunera i kolumn do tego pomieszczenia w cenie do 2500 zł (3k zł).

Tutaj podaje zdjęcia pokoju w którym docelowo mają stać kolumny, aby lepiej wyobrazić sobie ta sytuację.

95656953.jpg

57560978.jpg

79854778.jpg

78931363.jpg

97213876.jpg



Pozdrawiam : )
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
oczywiscie ,ze jest sens ;)
jednak... kolumny frontowe musialbys troche wyciagnac z tych katow- wiec postawic wezej (ok.2m) i bardziej na srodek pokoju (tak ok.0.5m od sciany tylnej) . kanape odsun tez z metr od tylnej sciany i jesli da rade ,troche od sciany z oknem, tylne surround na standach i powinno byc ok !;)
 

lycone

Banned
Niestety na dzień dzisiejszy nie stać mnie na to co wymieniłeś. Nie lepiej kupić tańszy amplituner tak do 700 - 800 zł i do tego lepsze kolumny?
 

lycone

Banned
Na całość tzn. Amplituner + Kolumny mam 2.500 zł. Wiem, że to nie wiele, ale nigdy wcześniej nie miałem kolumn 5.1 ani amplitunera, tak więc obojętnie co kupie będzie to krok na przód. Dlatego też nie mogę kierować się preferencjami związanymi z dźwiękiem (tzn. więcej czy mniej basu itd.), ponieważ takich nie mam. Jednak zależy mi aby kupić w tej cenie najlepsze możliwe kolumny i amplituner.
 

siwyyy77

Member
lycone napisał:
Na całość tzn. Amplituner + Kolumny mam 2.500 zł. Wiem, że to nie wiele, ale nigdy wcześniej nie miałem kolumn 5.1 ani amplitunera, tak więc obojętnie co kupie będzie to krok na przód. Dlatego też nie mogę kierować się preferencjami związanymi z dźwiękiem (tzn. więcej czy mniej basu itd.), ponieważ takich nie mam. Jednak zależy mi aby kupić w tej cenie najlepsze możliwe kolumny i amplituner.

Mały ten krok na przód;)
Dziś oglądasz mkv, za rok potanieją odtwarzacze i płyty BD a Ty nie będzie mógł się cieszyć dźwiekiem HD bo teraz przyoszczędzisz na amplitunerze;)
Ja bym zrobił w ten sposób;
Teraz wspomniany Onkyo TX-SR507 ok 1400zł do tego na przód podłogówki (miejsce jak widze masz):) np. Jamo S 606 ok 1200zł, na tył bym dał te głośniczki (od wieży) co masz obecnie obok TV.
Za jakiś czas dokupisz centralny, suba i może wymienisz tył bo nie mam pojęcia co to za głośniki;)

Jak masz ograniczony budżet to lepiej kompletować z czasem ale lepsze klocki:p niż za rok, dwa pluć sobie w brodę i mysleć nad zmianą amplitunera;)
 

kodi1985

New member
siwyyy77 napisał:
Jak masz ograniczony budżet to lepiej kompletować z czasem ale lepsze klocki:p niż za rok, dwa pluć sobie w brodę i mysleć nad zmianą amplitunera;)

To moze zamiast ONKYO dać coś takiego: Pioneer VSX-819H-K + kolomny KEF ?
 

Horhe Ortega

New member
Widzę że to Onkyo już jest ~1200PLN więc może i na suba będzie od razu(tylko ten nie przed kominkiem!-prędzej za wysuniętą kanapą).Co koledzy myślą o wstawieniu suba pod stół przy ścianie?:rolleyes:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Horhe Ortega napisał:
Widzę że to Onkyo już jest ~1200PLN więc może i na suba będzie od razu(tylko ten nie przed kominkiem!-prędzej za wysuniętą kanapą).Co koledzy myślą o wstawieniu suba pod stół przy ścianie?:rolleyes:

Możesz popróbować, ale coś mi mówi, że będzie dudnił. Chyba, że to lubisz.
 

lycone

Banned
Macie rację co do Amplitunera. Jednak nie wiem czy Jamo S606 to dobry pomysł, ktoś mi napisał, że głośnik niskotonowy umieszczony na boku kolumny będzie uderzał w ścianę albo w komodę i lepiej szukać kolumn z bassreflex'em z przodu lub tyłu. Na kupno kolumn i ampli chciałbym się zdecydować do końca listopada, ewentualnie początek grudnia, aby na święta (wolne) cieszyć się oglądaniem filmów na nowo. : )

Jednak jeśli zdecydowałbym się na zakup kolumn wraz z Onkyo 507, to wybralibyście QQ5000 czy Jamo S606, do tego Sub w przyszłości, gdy będą a to fundusze. Całość wyniosła by mnie około 2800 zł. Jednak musiało by być naprawdę warto, w co osobiście wierze że tak będzie. : )

Jamo - http://www.rtvmedia.pl/product.php?categorie=90&id=Jamo S 606 HCS 3-Black Ash
QQ5000 - http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/sklep/AMTk0Nw==/quintas-5000.html?title=Quintas 5000
 

degray

Member
Witam,
a może takie rozwiązanie ci się spodoba;
ONKYO za ok.1200pln
+ HECO VICTA 300 (4szt.)za ok.1200pln
+ HECO VICTA CENTER 100 za ok.320pln
= 2720pln.
suba możesz dokupić w pózniejszym okresie za ok.600pln.
Rozwiązanie takie jest o tyle ciekawe ze kolumny możesz zamontować na ścianach bocznych koło tv i na ścianie nad narożnikiem,poza tym to świetne kolumienki bardzo solidnie wykonane i grające mocnym dzwiękiem(niezle zagrają z Onkyo).
Życzę powodzenia w wyborze i pozdrawiam

http://www.ceneo.pl/412945
http://www.ceneo.pl/412911
http://allegro.pl/item828545523_heco_victa_sub_25a_wisnia_nowy_hit_cena.html
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przekroczyłeś juz barierę cenową .
A skoro tak to zacznij od początku :
HK AVR 155 + Jamo 606. przecież będziesz też słuchał trochę muzyki
 

kodi1985

New member
kiki napisał:
przekroczyłeś juz barierę cenową .
A skoro tak to zacznij od początku :
HK AVR 155 + Jamo 606. przecież będziesz też słuchał trochę muzyki


Lecz ten HK nie posiada dekoderów HD, czy nie lepiej na przyszłość już z dekoderami ?

NP. Pioneer VSX-819H-K + kolomny KEF ?
 

Horhe Ortega

New member
Pewnie że najlepiej , więc raczej w głośnikach trzeba szukać oszczędności .Dlatego dobrze gdyby kolega posłuchał gdzieś tych Missionów bo to jest okazja(komplet w cenie niższej niż 2xfront normalnie).Bywają w komplecie z ampami za~3500-4500PLN.Szkoda że na suba Velodyne i tak już nie starczy(1000 lub 2000PLN),ale to na to warto dozbierać...:eek:
 

kodi1985

New member
Horhe Ortega napisał:
Pewnie że najlepiej , więc raczej w głośnikach trzeba szukać oszczędności .Dlatego dobrze gdyby kolega posłuchał gdzieś tych Missionów bo to jest okazja(komplet w cenie niższej niż 2xfront normalnie).Bywają w komplecie z ampami za~3500-4500PLN.Szkoda że na suba Velodyne i tak już nie starczy(1000 lub 2000PLN),ale to na to warto dozbierać...:eek:

To może lepiej zrobic tak jak już to pisał kolega wcześniej. Kupić lepszy ampli, który będzie miał już kodeki HD i kolumny tylko frontowe. Na poczatku na tył dać te obecne od sprzetu co są teraz przy telewizorze i dopiero w przyszłości dokupic satalityki i centralny.

pozdrawiam
 

lycone

Banned
Mało informaci jest w internecie o tych Missionach. jednak cena naprawdę atrakcyjna. Ktoś słuchał ich na żywo ? Czy to będzie dobry wybór:
- Onkyo 507 + ten zestaw Missionów + sub w bliskiej przyszłości ~2300zł + sub
- Onkyo 507 + Jamo s606/qq5000 + brak sub'a przez długi okres czasu ~2800/2900zł

Osobiście jestem za pierwszą opcją, głównie z powodu ceny i możliwością kupna subwoofera, praktycznie w jednym czasie.

Pozdrawiam,
 
Do góry