Amplituner + kolumny do 3000/3500

idek1984

New member
Witam, rok temu kupiłem telewizor Sony EX500 z którego jestem bardzo zadowolony, do tego poziadam PS3 i dekoder telewizji N. Pora zrobić kolejny krok DŹWIĘK!!!

Niestety jestem laikiem w tej kwestii dlatego piszę i oczekuję pomocy. Budżet którym dysponuję to od 3000 do 3500 zł.
To co sobie założyłem, chciałbym amplituner 5.1 i do tego 2 kolumny (narazie- być może poźniej rozszerzenie o dodatkowe głośniki) nie jestem audiofeelem i aż tak często nie słucham muzyki, ale czasem lubię posłuchać czegoś wyraźnego z odpowiednim podbiciem basu. Słucham raczej muzyki popowej, klubowej, trance... Często wrzucam na kanały muzyczne i muzyczka sobie leci w tle. Narazie mam stosunkowo mały pokój około 18m2, ale zaplanowany mam remont i nie chciałbym żeby to było wyznacznikiem.

Z góry dziękuję za wszelkie pomysły i sugestie.
 

idek1984

New member
Hmmm... no zestawik fajny ale trochę niestety przekracza budżet jednak tych 3500 nie przekroczę (czytaj żona i tak się focha)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ważne czy Ci się podoba. Pisz na priv i podziałamy z cenami lub niższym modelem ampli ale nada z dekoderami HD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Yamaha robi dobry sprzęt, ale do Twoich preferencji - mimo że napisałeś nie często a dobrze lubisz słuchać muzyki - lepszym rozwiązaniem jest Harman. A jeśli jeszcze z Studio JBL - oby kasy starczyło.
.
 

idek1984

New member
Zatem drodzy Panowie waham się ostatecznie między:
Amplituner:
Yamaha RX-V767
Denon AVR-1911
Onkyo TX-NR 609

Kolumny:
Monitor Audio M6
Kef C7

Jakieś za i przeciw...?
 

przemwas

Member
Yamaha robi dobry sprzęt, ale do Twoich preferencji - mimo że napisałeś nie często a dobrze lubisz słuchać muzyki - lepszym rozwiązaniem jest Harman. A jeśli jeszcze z Studio JBL - oby kasy starczyło.
.

Z Twojego postu rozumiem że jeżeli ktoś woli słuchać więcej muzyki to lepszym rozwiązaniem jest sprzęt Harmana?

PrzemWas
 

idek1984

New member
Jestem zdecydowany na Yamaha RX-V767...
Koledzy podrzućcie jakieś pomysły na kolumny, bo jeśli chodzi o te Kef'y C7 to naczytałem się już nieciekawych opinii, zatem pozostaje mi sugestia blackninja Monitor Audio M6.

Pomóżcie...
 

dukerocky

New member
Witam. Słuchałem jakiś miesiąc temu Yamaszkę z Monitor Audio i powiem szczerze że dźwięk bardzo mi odpowiadał. To bardzo indywidualna sprawa. Ja lubię dźwięk ostrzejszy i tak gra Yamaszka a z MA fajnie się komponuje. Wyraźna góra, środek ok i sporo dołu. Wszystko nie za bardzo natarczywe... Słuchałem HK na tych samych MA i dla mnie gorzej. Dźwięk zaokrąglony, bez wyraźnej góry, wszystko jakby bardzo spłaszczone... Jak ciepłe kluchy. Nie dla mnie... Głośniki jak najbardziej ok i ja również polecam;)
Co do HK to znalazłem test na stronie anglojęzycznej gdzie największy zarzut jeżeli chodzi o HK to dźwięk... Harman-Kardon AVR-255 review from the experts at whathifi.com
Kwestia gustu ale ja się z tą opinią zgadzam... Opinie użytkowników są różne więc można się kłócić do woli...
Wybierz co bardziej odpowiada Tobie, na markę nie patrz jak to robi bardzo dużo ludzi...
 

idek1984

New member
No i wybór padł na:
Yamaha RX-V767 i do tego Monitor Audio M6
Naprawdę świetne brzmienie, Kef'y C7 z tym amli nie bardzo za dużo góry... Teraz pozostaje oswoić się i poznać sprzęt. Polecam sklep q21 w Pabianicach profesjonalna obsługa wszystko sprawnie i od ręki.
 
Do góry